MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? (/temat-planuje-kupic-sluchawki-pomozecie)

Strony: 1 2


Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tech.Nixa - 2.07.2017

Witam,
Poszukuję czegoś do około 300zł i mam chyba dwóch kandydatów. Jako iż chciałabym pogodzić tworzenie muzyki z codziennym korzystaniem z komputera i graniem myślałam nad HyperX Cloud'ami, podobno są bardzo dobre, wytrzymałe i pomimo "gamingowego" tergetu nadają się nawet do tworzenia muzyki. Mi do gustu przypadła wersja biało-czarna. Teraz jednak powychodziły jakieś nowe modele z dźwiękiem niby 7.1 czy innymi bajerami i nie wiem co jest teraz "na topie" (czy to 7.1 w ogóle istnieje???) drugi mój typ to AKG K 240 STUDIO. Jak sama nazwa wskazuje są to już słuchawki typowo studyjne i tego się obawiam, że jak na moje amatorskie warunki po prostu nie wykorzystam ich w pełni.
Z tego co czytałam, oba sprzęty wymagają lepszej karty dźwiękowej. Ja posiadam jedynie zintegrowaną kartę, nie mam też jak na razie interfejsu audio. Mam więc dylemat czy szukać czegoś tańszego co nada się do mojego komputera czy zdecydować się na jakieś słuchawki "z tych lepszych" a w późniejszym czasie dokupić do nich lepszą kartę czy interfejs.
Co wy byście zrobili? Czy wiecie coś o tych słuchawkach co wymieniłam? A może macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki, pozdrawiam!


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - denial3 - 2.07.2017

z tych dwóch wybrałbym akg :)


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tech.Nixa - 2.07.2017

(2.07.2017, 1:08)eror napisał(a): z tych dwóch wybrałbym akg :)

Ok dzięki, też się skłaniam bardziej ku nim. Masz może jakieś inne propozycje w tej cenie, które mogły by być jeszcze lepsze czy jak na 300zł to będzie najlepszy wybór?


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - RaNi/Works - 2.07.2017

1. Proszę... nie popełniaj tego błędu i nie kupuj czegoś co jest "gejmingowe" ale "może" mieć "profesjonalny" potencjał... bo tego nie ma.
2. AKG się nadadzą do codziennego użytku ba! myślę że nawet zrobią ci lepiej w produkcji. Nie bój się że nie wykorzystasz ich w pełni bo wykorzystasz... wystarczy ich słuchać i eksperymentować z nimi.
3. Wymagają interfejsu? Jeżeli mają jacka to czego się bać? XD


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Foortic - 2.07.2017

Cześć Freaky, ja mam AKG K240 mk2. Roznica miedzy tymi a modelem który Ty podałaś jest chyba minimalna... to praktycznie te same słuchawki.
Jestem pewien, że spełnią Twoje wymagania zarówno do produkcji jak i do zwykłego słuchania muzyki czy grania... sam na nich czasem gram... znaczy jak gram to zawsze na nich... bo nie mam innych xD
Jeśli chodzi o to czy Twoja karta je uciągnie, to myślę, że tak. Moje mają 55Ohm i na zwykłej karcie z lapka dawały radę... czuć było dużą różnicę miedzy moimi starymi słuchawkami (Phillips SHP3000). Jakis czas temu podłączyłem Interfejs Audio i zaczęły grać jeszcze lepiej...
Myślę, że byłyby dobrym wyborem dla Ciebie.
Ja je dorwalem w cenie 343zł na MusicExprees niecały rok temu...
Polecam Ci je... Kbk z forum tez ma i tez sie o nich pozytywnie wypowiada.
Gamingowe bym sobie darował..


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - neurojin - 2.07.2017

Ja swoje akg kupiłem kilka lat temu za 450... i szczerze, jak miałby je kupić jeszcze raz w tej samej cenie to też bym to zrobił. Do produkcji są dobre, do normalnego słuchania muzyki też. Wcześniej używałem słuchawek za 30 zł( xD) i jak przesiadłem się na akg to zacząłem słyszeć instrumenty, których wcześniej w ogóle nie słyszałem w kawałkach :D Przede wszystkim brzmią bardzo czysto i łatwo na nich wyłapać różne dźwięki i różnice jak coś w nich zmieniamy.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Maciek - 2.07.2017

A w ogóle to najlepiej weź ze sobą swojego kieszonkowego grajka, załaduj do niego garść komercyjnych utworów, które Ci się podobają jeśli chodzi o brzmienie i udaj się do jakiegoś większego sklepu gdzie będziesz mogła sprawdzić osobiście kilka modeli. Nie zawsze to, co podoba się innym, będzie się podobać Tobie - sama się przekonasz.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tech.Nixa - 2.07.2017

Ok dzięki Panowie za rady i opinie. Widzę, że te AKG cieszą się niemałą popularnością i poparciem, wcześniej nawet nie kojarzyłam za bardzo firmy i po prostu ludzie z innych stron zaczęli mi je polecać. Może w tej cenie i znalazło by się coś względnie lepszego ale jak na razie to widzę same pozytywne opinie o tych słuchawkach, a żadnych innych propozycji ;)

(2.07.2017, 8:48)Foortic napisał(a): Cześć Freaky, ja mam AKG K240 mk2. Roznica miedzy tymi a modelem który Ty podałaś jest chyba minimalna... to praktycznie te same słuchawki.
Jestem pewien, że spełnią Twoje wymagania zarówno do produkcji jak i do zwykłego słuchania muzyki czy grania... sam na nich czasem gram... znaczy jak gram to zawsze na nich... bo nie mam innych xD
Jeśli chodzi o to czy Twoja karta je uciągnie, to myślę, że tak. Moje mają 55Ohm i na zwykłej karcie z lapka dawały radę... czuć było dużą różnicę miedzy moimi starymi słuchawkami (Phillips SHP3000). Jakis czas temu podłączyłem Interfejs Audio i zaczęły grać jeszcze lepiej...
Myślę, że byłyby dobrym wyborem dla Ciebie.
Ja je dorwalem w cenie 343zł na MusicExprees niecały rok temu...
Polecam Ci je... Kbk z forum tez ma i tez sie o nich pozytywnie wypowiada.
Gamingowe bym sobie darował..

Z tego co widzę są trochę droższe o jakieś 50zł, wyglądają w sumie podobnie i może są minimalnie lepsze albo to te same tylko w innej kolorystyce, nie wiem ;o ale chyba już wolę wydać prawie 300 niż prawie 400zł no chyba że by się okazało, że faktycznie są jakieś lepsze :D
No ja do tej pory jeszcze siedzę i dobijam jakieś stare Sony mdr zx300, już mi się gąbka z nich sypie, a po dłuższym czasie bolą uszy i głowa :P

(2.07.2017, 10:48)Maciek napisał(a): A w ogóle to najlepiej weź ze sobą swojego kieszonkowego grajka, załaduj do niego garść komercyjnych utworów, które Ci się podobają jeśli chodzi o brzmienie i udaj się do jakiegoś większego sklepu gdzie będziesz mogła sprawdzić osobiście kilka modeli. Nie zawsze to, co podoba się innym, będzie się podobać Tobie - sama się przekonasz.

Wiem, najchętniej sama bym osobiście sprawdziła każde słuchawki na głowie, jak leżą i jak graja ale niestety u mnie w sklepach nie ma za bardzo takich "nieprzereklamowanych" sprzętów i niestety większość to albo jakaś chińska tanizna albo przereklamowane firmy, głównie te, które mają przyciągać tylko "radioaktywnym" wyglądem i wysoka ceną...

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś inne propozycje zakupu czy opinie to chętnie poczytam :)


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Danny Rush - 3.07.2017

Również jestem za AKG. Mogę nawet stwierdzić że tańsze modele tej marki sprawują się równie dobrze.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Zirds - 3.07.2017

Kup sobie Superlux hd 662f i będziesz miała to samo co AKG nawet na tych samych podzespołach ;) za pół wartości akg.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - K - 3.07.2017

Jeżeli nie masz dedykowanej karty dźwiękowej to nie pchałbym się w słuchawki za 300zł. Sam posiadam wymieniony przez Ciebie model AKG, aczkolwiek różnica pomiędzy zintegrowanym układem dźwiękowym, a dedykowaną kartą Creative'a jaką posiadam jest kolosalna. Jeżeli szukasz fajnych słuchawek do integry to również poleciłbym Superluxy do 100, maks. 150zł.

Nie jest do końca tak, że Superlux = AKG, ponieważ z doświadczenia wiem, że Superluxy to słuchawki, które częściej są oddawane na gwarancję, jednak nie sądzę też, by z tańszych słuchawek "do muzyki" można polecić coś lepszego.

I niektóre modele są pakowane jak szynka. Ale to szczegół. :D


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Foortic - 3.07.2017

Odradzałbym superluxy... mój kumpel kupił sobie jakiś tam model tych Superluxów (nie robi muzyki, kupił do słuchania) i raz ze były bardzo przebasowane, sub bass to tam rozwalał czache... jemu sie to podobało i owszem może tak do słuchania to wydawały sie fajne ale do produkcji to to sie nie nadawało...
Po jakims czasie... moze miesiąc może dwa cos sie z nimi stalo (i to nie byla wina kabla), ze brzmiały podobnie do sytuacji gdy sie nie wsadzi całego jacka... taki szum nir szum.. nie wiem jak to nazwac... wyslal na gwaracje i sie 2 miesiace z tym pierdzielili... takze nie polecałbym


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - K - 3.07.2017

(3.07.2017, 13:31)Foortic napisał(a): Odradzałbym superluxy...

Czyli nie polecasz danej marki tylko na podstawie jednego przykładu?


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - In-Tegral - 3.07.2017

Z tańszych modeli audiotechnica ath-t200 uzywalem przez kilka lat, kupilem druga pare mimo ze nie brzmia juz tak jak moja poprsednia para to i tak jak za ta cene graja bardzo dobrze, maja troche malo niskiego bassu za to wyzszy bass jest dobry, srodek i okolice graja plasko o dziwo, za to na gorze troche "fala jest". Wykonanie nie jest zle ale za to sa baaaardzo wygodne :D

Superluxy sluchalem pare modeli a sam mam jedna do sprawdzania niskiego dolu bo ogolem sluchawki mega przebasowione, sceny dla mnie w ogole w nich nie ma. Nie polecam również


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Zirds - 3.07.2017

Ja polecam HD 662F, zamknięte słuchawki. Sam posiadam.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tech.Nixa - 3.07.2017

Ok dziękuję chyba więc zdecyduję sie na zakup tych AKG, nie chcę zbytnio oszczędzać bo chcę słuchawki na wiele lat a tańsze modele z reguły szybciej sie psuja. Pozostaje jeszcze kwestia wygody tych słuchawek...Niestety nigdzie ich u mnie w sklepach nie widziałam. Czy są one duże? Bo muszę przyznać, że wiele słuchawek po prostu spada mi z głowy.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - K - 4.07.2017

Są duże, ale mają wygodny pałąk. Raczej nie powinny spadać. Chyba, że chcesz jakoś mocno potrząsać głową. :D
Nie są to słuchawki mobilne tylko do używania stacjonarnie.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - OProject - 4.07.2017

Mam Superluxy i zaraz tu was zmasakruje... xd
A poważnie HD681B taki model posiadam i co mogę o nim powiedzieć...
Na pewno obudowa, pałąk, poduszki są trochę gorszej jakości od AKG to widać na pierwszy rzut oka, do tego wyglądają gorzej xd
Brzmienie jakie mają: denerwowała mnie sycząca góra i w ok. 4-6kHz (to nawet widać na wykresie pasma przenoszenia) Dla mnie wysokie nie do przyjęcia :D
Reszta pasma jest powiedzmy: w porządku xd

Superluxy warto kupić bo to ok. 80 zł, więc nawet jak się nie spodobają to nie ma tragedii... używam ich codzennie, do produkcji też (z tym że i tak 2 razy lepiej i dokładniej tworzy i miksuje sie na głośnikach, bo potem na słuchawkach to brzmi średnio xd)

Tych studyjnych AKG nie miałem ale miałem o (ja dałem 300) wiele tańsze (teraz ok.150) AKG K518dj i brzmią o wiele lepiej niż Superluxy, z tym że to są DJskie i strasznie nie wygodne do produkcji(jakby wsadzac głowę w imadło!), mają też mocny dół xd


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - hudson462 - 4.07.2017

(2.07.2017, 0:37)GetFreaky napisał(a): Witam,
Poszukuję czegoś do około 300zł i mam chyba dwóch kandydatów. Jako iż chciałabym pogodzić tworzenie muzyki z codziennym korzystaniem z komputera i graniem myślałam nad HyperX Cloud'ami, podobno są bardzo dobre, wytrzymałe i pomimo "gamingowego" tergetu nadają się nawet do tworzenia muzyki. Mi do gustu przypadła wersja biało-czarna. Teraz jednak powychodziły jakieś nowe modele z dźwiękiem niby 7.1 czy innymi bajerami i nie wiem co jest teraz "na topie" (czy to 7.1 w ogóle istnieje???) drugi mój typ to AKG K 240 STUDIO. Jak sama nazwa wskazuje są to już słuchawki typowo studyjne i tego się obawiam, że jak na moje amatorskie warunki po prostu nie wykorzystam ich w pełni.
Z tego co czytałam, oba sprzęty wymagają lepszej karty dźwiękowej. Ja posiadam jedynie zintegrowaną kartę, nie mam też jak na razie interfejsu audio. Mam więc dylemat czy szukać czegoś tańszego co nada się do mojego komputera czy zdecydować się na jakieś słuchawki "z tych lepszych" a w późniejszym czasie dokupić do nich lepszą kartę czy interfejs.
Co wy byście zrobili? Czy wiecie coś o tych słuchawkach co wymieniłam? A może macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki, pozdrawiam!

A dlaczego AKG wymagają dedykowanej karty? Sam mam model, który Cię interesuje i używam bez interfejsu- wpinam przez wejście słuchawkowe do laptopa. Robię coś źle? ^^


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Zirds - 5.07.2017

(4.07.2017, 23:13)hudson462 napisał(a):
(2.07.2017, 0:37)GetFreaky napisał(a): Witam,
Poszukuję czegoś do około 300zł i mam chyba dwóch kandydatów. Jako iż chciałabym pogodzić tworzenie muzyki z codziennym korzystaniem z komputera i graniem myślałam nad HyperX Cloud'ami, podobno są bardzo dobre, wytrzymałe i pomimo "gamingowego" tergetu nadają się nawet do tworzenia muzyki. Mi do gustu przypadła wersja biało-czarna. Teraz jednak powychodziły jakieś nowe modele z dźwiękiem niby 7.1 czy innymi bajerami i nie wiem co jest teraz "na topie" (czy to 7.1 w ogóle istnieje???) drugi mój typ to AKG K 240 STUDIO. Jak sama nazwa wskazuje są to już słuchawki typowo studyjne i tego się obawiam, że jak na moje amatorskie warunki po prostu nie wykorzystam ich w pełni.
Z tego co czytałam, oba sprzęty wymagają lepszej karty dźwiękowej. Ja posiadam jedynie zintegrowaną kartę, nie mam też jak na razie interfejsu audio. Mam więc dylemat czy szukać czegoś tańszego co nada się do mojego komputera czy zdecydować się na jakieś słuchawki "z tych lepszych" a w późniejszym czasie dokupić do nich lepszą kartę czy interfejs.
Co wy byście zrobili? Czy wiecie coś o tych słuchawkach co wymieniłam? A może macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki, pozdrawiam!

A dlaczego AKG wymagają dedykowanej karty? Sam mam model, który Cię interesuje i używam bez interfejsu- wpinam przez wejście słuchawkowe do laptopa. Robię coś źle? ^^

Ponieważ takie słuchawki potrzebują odpowiedniego wzmocnienia, które obsłuży ich impedancje. Co z tego, że grają na karcie zintegrowanej jak nie zyskują odpowiedniej mocy, a przez to grają ciszej niż powinny.