MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? (/temat-planuje-kupic-sluchawki-pomozecie)

Strony: 1 2


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - hudson462 - 5.07.2017

Ale zepsuć się nie zepsują?


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Zirds - 5.07.2017

Nie powinny.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - OProject - 5.07.2017

(5.07.2017, 11:00)hudson462 napisał(a): Ale zepsuć się nie zepsują?

Jack psuje się zawsze, to tylko kwestia czasu... jak sam się nie zużyje to a to szarpniesz a to staniesz i czeba wymienić (nie jest to bardzo trudne i kosztuje z 10-40zł)

Druga rzecz to earpady, które zużywają się po roku-dwóch xd

Reszta raczej się nie psuje, no ale to kwestia modelu i sposobu w jaki się je traktuje ;)


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 16.08.2017

Podepnę się do tematu , ponieważ mam dylemat nad słuchawkami . Mam 2 opcję i nie bardzo wiem które wybrać , może bardziej doświadczeni koedzy pomogliby w wyborze :)

Słuchawki mają głównie pracować z kontrolerem / konsolą djską , a w niedalekiej przyszłości planuję zakupić fla do tworzenia muzyki .
Znalazłem 2 opcję :
1.Superlux HD330
https://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-superlux+hd+330?se=3t-tBuSiIriu1hmQ_INSicsuYNmaiX-8&gclid=EAIaIQobChMI79rWvfjb1QIVzpQYCh2HTw3AEAAYASAAEgKznPD_BwE

2.Kruger&Matz DJ-200
https://www.ceneo.pl/41149720?se=9jCyx9WaaYl_ncGFw3-Fzh7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMIu_S23_jb1QIVjFQYCh1bnwiQEAAYASAAEgKXBvD_BwE

Krugery miałem okazję dziś przetestować , mają naprawdę fajny dźwięk , głęboki bass i są bardzo wygodne . Minusem tych słuchawek na pewno jest kabel . Napaliłem się na sprężynowy , a w tych słuchawkach nawet nie mógłbym wymienić , ponieważ (dodatkowy minus) kabel jest na stałe .
Superluxów nie mam jak przetestować , bo nie ma dostępnych w moim mieście , bynajmniej nie znalazłem ich nigdzie .

Proszę o jakąś odpowiedź , i oczywiście z góry dzięki za pomoc w wyborze :)


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - tommbeat@95 - 16.08.2017

ja mam Superlux HD330 i jestem mega zadowolony. fajna czułość look tez zajebisty. teraz jest tez super promo na allegro AKG K 240 STUDIO sa mega dobre - kiedys mialem okazje je sprawdzic. Beer


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 16.08.2017

Troszke drogie , szukam właśnie takich do 200 zł stąd te moje 2 wybory :)
Znalazłem te superluxy w x comie na jutro mają dowieźć także sobie je jeszcze sprawdzę i zdecyduje sie na jakieś .

A powiedz mi one mają odłączany kabel czy na stałe jest ?


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - In-Tegral - 16.08.2017

Do 200zł - Audiotechnica ath-t200


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 16.08.2017

a co byście powiedzieli o tych słuchawkach też firmy kruger&matz ?

https://www.ceneo.pl/48072346#tab=spec


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Zirds - 16.08.2017

(16.08.2017, 18:59)Tomber napisał(a): a co byście powiedzieli o tych słuchawkach też firmy kruger&matz ?

https://www.ceneo.pl/48072346#tab=spec

To lepiej kupić słuchawki w Tesco za 30 zł, na to samo wyjdzie.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 16.08.2017

(16.08.2017, 19:01)Zirds napisał(a):
(16.08.2017, 18:59)Tomber napisał(a): a co byście powiedzieli o tych słuchawkach też firmy kruger&matz ?

https://www.ceneo.pl/48072346#tab=spec

To lepiej kupić słuchawki w Tesco za 30 zł, na to samo wyjdzie.

a czym one się różnią powiedzmy od takich słuchawek jak te superluxy hd330 ?


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Zirds - 16.08.2017

Superluxy to są tanie, lecz wierne kopie takich słuchawek studyjnych jak AKG, owszem możliwe, że są robione na tańszych podzespołach, ale do Superluxów nie miałbym się co przyczepiać, bo sam posiadam model HD662F i bardzo dobrze oddają brzmienie tego co słyszę na monitorach studyjnych.

Nie bierz Kruger & Matz, bo nie wiadomo co to za firma, a na pewno nie jest to firma związana z branżą studyjną, a bardziej jako odsłuchy referencyjne do codziennego użytku.

Zwróć uwagę na komentarze kolegów powyżej. Dobre słuchawki do studia, jak i dla DJ robi firma Audio-Technika, AKG, PreSonus (te też kupisz do 200 zł), Sennheiser, Shure lub Beyerdynamic (z czego te trzy ostatnie to już są stricte słuchawki studyjne i ich cena już jest dość wysoka).

Różnica pomiędzy słuchawkami typu KrugerMatz od AKG czy Superlux jest taka, że te drugie nie powinny mieć podbitych żadnych częstotliwości dla komfortu słuchacza, a powinny jak najlepiej odwzorowywać brzmienie muzyki i mieć jak najkorzystniejszą charakterystykę w paśmie.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 16.08.2017

(16.08.2017, 20:05)Zirds napisał(a): Superluxy to są tanie, lecz wierne kopie takich słuchawek studyjnych jak AKG, owszem możliwe, że są robione na tańszych podzespołach, ale do Superluxów nie miałbym się co przyczepiać, bo sam posiadam model HD662F i bardzo dobrze oddają brzmienie tego co słyszę na monitorach studyjnych.

Nie bierz Kruger & Matz, bo nie wiadomo co to za firma, a na pewno nie jest to firma związana z branżą studyjną, a bardziej jako odsłuchy referencyjne do codziennego użytku.

Zwróć uwagę na komentarze kolegów powyżej. Dobre słuchawki do studia, jak i dla DJ robi firma Audio-Technika, AKG, PreSonus (te też kupisz do 200 zł), Sennheiser, Shure lub Beyerdynamic (z czego te trzy ostatnie to już są stricte słuchawki studyjne i ich cena już jest dość wysoka).

Różnica pomiędzy słuchawkami typu KrugerMatz od AKG czy Superlux jest taka, że te drugie nie powinny mieć podbitych żadnych częstotliwości dla komfortu słuchacza, a powinny jak najlepiej odwzorowywać brzmienie muzyki i mieć jak najkorzystniejszą charakterystykę w paśmie.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :) Jutro mają dojechać superluxy dla mnie do sklepu to je przetestuję i możliwe , że kupię . 130 zł to dość niska cena w stosunku do opinii czy Twojej czy kolegów stąd moje zdziwienie , że tak je zachwalacie :P

Póki co przetestowałem te kruger&matz dj200 i jak dla mnie były ok . Jutro sprawdzę superluxy i te krugerskie street 2 akurat te 2 sklepy mam obok siebie . I zdecydujemy . A jak się wkurze to wezme 2 pary :P Będę mieć w zapasie ,bo moje soniacza niestety poległy :/

ps. dzięki za pomoc i prede wszystkim za konkretną odpowiedź ;)


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 17.08.2017

Mam słuchaweczki w końcu . Tak jak wczoraj wpadłem na zwariowany pomysł zakupu 2 par słuchawek , tak własnie zrobiłem :P
Zakupione słuchawki to : Superlux HD330 oraz Kruger&Matz Street 2 Power Bass . Te pierwsze za 129 zł , Krugerki natomiast za 193 zł .

Nie wiem moi drodzy co wy macie do marki K&M , ale te słuchawki naprawdę jak za tą cenę robią dobre wrażenie. Na pierwsze 2 godzinne odsłuchy mam wrażenie , że mają lepszy dźwięk niż HD330 , a z pewnością dużo lepszy Bass .
Jakość wykonania z pewnością dużo lepiej wypada w superluxach, wyglądają na dużo trwalszy materiał , acz kolwiek K&M są wygodniejsze i z pewnością jeśli miałbym mieć na głowie non stop słuchawki, powiedzmy 3 godziny , wybrałbym Polską firmę .
Dodatkowym plusem dla Krugerków jest odpinany kabel , co jak dla mnie powinno być to standardem w słuchawkach dla djów .

Powiem tak , przez najbliższe kilka dni będę je dokładnie tesotować pod względem pracy na kosnoli , kontrolerze dj jak i pod względem programu Fruity Loops , na który też się rzuciłem :P Od soboty zacznę na nim pracę . I oczywiście opiszę dokładnie te 2 pary słuchawek .

Także koledzy , nie ma co się bać K&M ;)


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - In-Tegral - 17.08.2017

A jakiego bassu się spodziewałeś w słuchawkach z nazwą "Power bass"? :D


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Tomber - 17.08.2017

wiesz różnie bywa :P


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - In-Tegral - 17.08.2017

Osobiście obracam się w gatunku gdzie bass to podstawa, ale nie ma nic gorszego niż słuchanie na przebasowionym sprzęcie, czy przebasowionego utworu, ja bym tak nie mógł - niektóre superluxy taki bass mają i korzystam z nich tylko by sobie sprawdzić jak ten dół siedzi.


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Grisha - 18.08.2017

a ja dół mixu sprawdzam na lidlowskich słuchawkach za niecałe 40 zł :D


RE: Planuję kupić słuchawki, pomożecie? - Lazybones - 6.02.2018

Dół to stan umysłu i w ogóle muszę się wczuć żeby wykręcić coś dobrego bez odpowiednich przetworników i akustyki. Musze się mega skupić i wsłuchać żeby znośnie ogarnąć bass na tańszych słuchawkach, dużo też myślenia głową gdzie pokręcić którymi gałkami. Też sprawdzam gdzie się da jak "siedzi" dół - u ludzi na wieżach, w samochodzie z "tubą" i nawet na JBL GO którego mam pod ręką, żeby zobaczyć czy przebija się również góra. Póki jednak nie mam wypasionego studia - dół mało mnie interesuje na słuchawkach bo i tak muszę kombinować. Mogę być w błędzie, ale doświadczenie sprawiło, że przy wyborze słuchawek kieruje się przede wszystkim impedancją (o ile reszta parametrów i opinie użytkowników nie przebijają minimum). Do tego nie boję się wydawać na to pieniędzy, więc jeśli stoję przed takim wyborem jaki pada w temacie: AKG lub tańszy zamiennik Superlux - wybrałbym AKG. Powód jest prosty: Niezależnie od podzespołów, AKG to sprawdzona marka, a w moich wyborach różnica w cenie słuchawek od zawsze była wyczuwalna w ergonomii całego kompletu, ich wygodzie i wykończeniu materiałów.

Aktualnie sam podejmuję wybór słuchawek, ten temat jest dla mnie idealny dlatego postanowiłem trochę odświeżyć ten dział :) GetFreaky, trochę czasu minęło. Jaki w końcu padł wybór? Ślinie się trochę na te AKG :D Przesłucham też tych SUPERLUX HD330, chociaż 150 Ohm mnie trochę przeraża w przeciwieństwie do ceny, dla której mógłbym poświęcić więcej grosza na rzecz lepszej frajdy.