MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Maciek - Payback Time - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Maciek - Payback Time (/temat-hip-hop-maciek-payback-time)



Maciek - Payback Time - Maciek - 7.07.2017

Dawno nic nie wrzucałem. Generalnie znowu zmierzam w ciut inną stronę - futurystyczne dźwięki OP-1 tym razem się tutaj nie pojawią. Będzie natomiast klasycznie i hardkorowo. Każdy jeden element samplowany z winyli. Mógłbym rzec, że to mój powrót do korzeni. Aby w pełni rozwinął skrzydła, czeka na jakiegoś inteligentnego hardkorowca




RE: Maciek - Payback Time - In-Tegral - 8.07.2017

Jest nice. Dobrze dobrana okładka do tego, klimat nawiązuję do takich czasów gangsterki. Mix brzmi bardzo "mięsiście", sprawdziłbym dokładniej czy na pewno w lowmidzie tam nic ze sobą się nie gryzie, ale chyba można Ci zaufać w tych sprawach. Fajna sprawa z takim samplowaniem, mogę tylko pozazdrościć. Zostawiam 5/5

PS. Gdzie jest mój kurczak? :E


RE: Maciek - Payback Time - Stik - 8.07.2017

Kawałek pełen energii, aż chce się komuś sprzedać lepe na twarz :D 5/5


RE: Maciek - Payback Time - Maciek - 8.07.2017

In-Tegral
Low-mid jest chyba w porządku myślę jak na moje ucho, chociaż więcej się tu dzieje niż w low endzie ale to już chyba mój gust że tak dobieram dźwięki. Muszę chyba w przyszłości nieco bardziej o dół zahaczać, ale to mi musi samo przyjść. Co do samplingu, nie ma co zazdrościć - też kiedyś zazdrościłem ludziom takich sampli i nie wierzyłem że z samych winyli można zmontować przyzwoity numer - teraz wiem i poradzić mogę - kwestia grzebania, kopania, szukania, czytania i słuchania różnych dziwnych rzeczy. Jeśli ktoś sampluje mp3 albo youtube, to ma dużo łatwiejsze zadanie. Kurczaka wysłałem wczoraj ;)

Stik
No ten numer właśnie tak dość agresywnie ma nastawiać człowieka - widziałbym na nim kogoś pełnego nienawiści - na przekór założeniom hip-hopu... bo ja to lubię robić "na przekór"


RE: Maciek - Payback Time - haelmich dabro - 11.07.2017

Fajny gangsterski klimat początku XX wieku, trochę niepokojąco, bardzo nisko nastawione że tak powiem zawieszenie tego utworu powoduje, że faktycznie gdzieś tam tej góry brakuje, choć sam lubię bardzo klimaty trip hopowe i tam też stylistyka często powoduje podobne odczucia. Wyobrażam sobie klip jakiegoś pościgu samochodowego jak z gry Mafia, bądź starego filmu noir, fajny temat! Od strony technicznej mogłoby się kapkę więcej podziać, ale myślę, że to kwestia dobrego wokalu na to i załatwiłoby to faktycznie sprawę.


RE: Maciek - Payback Time - Recoil83 - 13.07.2017

Witam, początek z syntezatorem w formie syreny dobry pomysł, czuć gangsterski klimat, w sumię to wole słuchać takich bitów bez wokalu, dobra robota jak zawsze u ciebie 5.


RE: Maciek - Payback Time - Rumush - 13.07.2017

Fajnie pocięte, bębny bujają. Na pewno mi osobiście brakuje wokalu, by się produkcją w pełni nacieszył, ale słyszę potencjał. Nie wiem tylko, czy bym trochę dołu nie podbił - ciężko mi w pełnie oceniać na słuchawkach, ale mam wrażenie że ciupkę dałoby radę. Ode mnie 5.


RE: Maciek - Payback Time - Audionectic - 16.07.2017

Czuć lata 20-te :) Tłusto i faktycznie bez rapu jest już git.Ale "lepe na twarz" od razu? :D "...cała zalała sie farba..." Fokus by na tym dobrze zabrzmiał.Moze rmx?


RE: Maciek - Payback Time - Shabboo Harper - 21.07.2017

Hey Maciek. Nie jest to "mój" klimat, wszelako muszę potwierdzić, iż wykreowałeś nader zgrabny track; "ciemny" (Background); groźny (Brass'y); konkretny w swym charakterze Noir. Technicznie, jeśli pozwolisz, odnoszę wrażenie, iż "gdzieś tam" w ok. 300/500 Hz jest minimalne "zmulenie". Myślę, iż to kwestia Bass'u, który jest fajny, jednakże dziwne harmoniczne cechują owy; nadto jakby był lekko "ułożony" w Chorus'ie. Snare mocny, dobitny; tenże "dotknęłabym" jakimś "ciepłym" kompresorem. Bit jednolity w aranżu, solidny w brzmieniu. ;D