MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Floating Island- Ethereal - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Floating Island- Ethereal (/temat-electronica-floating-island-ethereal)



Floating Island- Ethereal - Paramarimbo - 17.07.2017

Witam przedstawiam swój nowy utwór dajcie znać jak wam się podoba :)

w ostatnim moim poście, usłyszałem zarzut że za mało basu w moich utworach...

jak miks? bas ułożony? youtube troche ukradł góre




RE: Floating Island- Ethereal - hudson462 - 23.07.2017

Cześć :) Wydaje mi się, że przy ustawianiu poziomów trochę pomyliłeś priorytety. Te dźwięki przypominające rozsypujące się szkło są za głośno- ja bym je oddalił bo to tekstury, które mają tylko wypełniać część przestrzeni w miksie, a nie pełnoprawne instrumenty. Z kolei oddalone chórki (?) zasługują na więcej uwagi, więc powinny być głośniej ( nie piszę tutaj o tym damskim pociętym wokalu tylko o tym " Eee Aaa" w tle). Tak samo synth (albo skrzypce ^^), który pojawia się m. in. w 1:41. Odwołując się do tego co napisałeś odnośnie niskich pasm - u Ciebie większość dolnych częstotliwości pochodzi ze stopy, bass jest ale faktycznie trochę za cicho. Czytałem gdzieś, że jak się wysoluje bass i stopę to najlepiej ich poziomy ustawić tak żeby przy uderzeniu stopy poziom na sumie podnosił się o 3db. Aranżacyjnie trzymasz poziom, jest bogactwo ale nie przesadzone. Generalnie utwór mi przypomina coś z albumu "Skin" od Flume. Przydało by się popracować nad przejściami. Mimo tych drobnych "błędów" w balansie utworu przyjemnie się słucha więc daję 5 :)

PS. Przepraszam, że ten komentarz to taki nieuporządkowany zlepek myśli. Mam nadzieję, że mimo wszystko dałem Ci kilka przydatnych wskazówek :) Jeszcze dodam, że chyba gdzieś słyszałem click spowodowany zbyt krótkim attackiem albo release'em bassu.


RE: Floating Island- Ethereal - Plague - 24.07.2017

Podoba mi się. Taka schizowata całość ale nieźle to brzmi.Ten subowy bas ze stopą powinny mieć większą głębie kiedy biją razem - tak sądzę i tak jak kolega wyżej napisał brzmienie rozsypującego się szkła troszkę ciszej, bo niepotrzebnie wpychają się na pierwszy plan. Moim zdaniem tak czy siak kawał dobrej roboty.


RE: Floating Island- Ethereal - Abigail Noises - 26.07.2017

Kawałek zepsuty przez złe potraktowanie dolnych rejstrów, już od 300 hz... Brak tego dołu po prostu. Ostatecznie wydaje się, że priorytetem u Ciebie są efekty, później pady i chóry a na końcu bit (stopa plus bas). I brzmi to niedobrze. Od 4.04, coś tam szarpie – faktycznie zbyt szybkie attack, release lub źle ustawiony sidechian... Ostatecznie jeśli to sampel to do podcięcia. Sam klimat i aranż dobry ale miks do poprawy.


RE: Floating Island- Ethereal - Shabboo Harper - 28.07.2017

Hey Paramarimbo. Jeśli chodzi o moją impresją dot. wykreowanego klimatu (mglistego, surrealistycznego) tudzież aranżu poszczególnych dźwięków i brzmienia owych to jest podobnie do wcześniejszych produkcji. Takowa metodyczna kreacja jest, według mnie, wyczuwalna. To Twój trademark; specyficzny, niepospolity... :) W przypadku tego tematu, w stylu quasi Ambient Chaos, uwagę głównie przykuwa intensywne podkreślenie mocnych Fx'ów w miksie. Tenże miks jest przedziwnie "ułożony": głośne (przewodnie) Fx'y; zbyt dużo Side'u; Mid "ginący w pogłosach", w efekcie Beat również... Dodatkowo rozmyte wokalizy. Instrumentarium perkusyjne plus Bass "wycofane". Synth'y "przykryte". Taki "splot" różnych barw (form i kształtów) winien plastyczniej i klarowniej wypełniać strukturę utworu. Jeśli pozwolisz, technicznie sugeruję: zduplikować Kick i kilka "substratów rytmicznych" (Hi Hat/Clap i Pluck); "przebić" to wszystko "w kluczowaniu", wówczas obecny "mętlik na fali" (i w odsłuchu) nie będzie tak dokuczliwy... :)