MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Interfejs audio i jego zalety - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Interfejs audio i jego zalety (/temat-interfejs-audio-i-jego-zalety)



Interfejs audio i jego zalety - hudson462 - 25.07.2017

Cześć. Do tej pory produkuję muzykę na zintegrowanej karcie dźwiękowej laptop'a ( wcześniej pracowałem na stacjonarnym gdzie miałem dedykowaną kartę dźwiękową) i zastanawiam się nad zakupem interfejsu. W planach mam też zakup OP-1, a w dalekiej przyszłości również eurorack'a i sprzętowego pogłosu. Model nad którym się zastanawiam to M-Audio M-Track 2x2M lub 2x2 (będę wdzięczny za inne porpozycje, jeśli np. miałyby lepszy stosunek cena/funkcjonalność). I teraz mam kilka wątpliwości:

1. Czy moje miksy mogą brzmieć lepiej jeśli zacznę pracować z interfejsem?

2. Czy interfejs audio pozwoli mi łatwiej zintegrować OP-1 z DAW'em?

3. Czy interfejs umożliwi mi nagrywanie śladów z OP-1 lub eurorack'a? Chodzi mi o to czy będzie możliwe nagranie sygnału tak jakbym nagrywał ślad z VST w Edisonie (FL Studio) czyli bez użycia mikrofonu.


RE: Interfejs audio i jego zalety - cinekkk1 - 25.07.2017

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pierwsze pytanie, bo na pozostałe nie znam odpowiedzi. To czy poprawi się jakość dźwięku zależy też od słuchawek jakie posiadasz. Ja kupiłem niezbyt wymagające audio-technica ath-m20x i grają one nawet fajne na zintegrowanej karcie i gdy podpinałem je pod interfejs audio nie czułem zbytniej różnicy, no może były to dość trudne do wychwycenia detale. Jednak ogólnie się przyjęło, że porządny interfejs może być traktowany jako dobre źródło dźwięku i zawsze jest to lepsze od integry.


RE: Interfejs audio i jego zalety - Zirds - 25.07.2017

Interfejs działa jako urządzenie do podłączania instrumentów i mikrofonów oraz zależnie od modelu działa jako interfejs MIDI..


RE: Interfejs audio i jego zalety - NewtoneMr - 22.11.2017

W moim przypadku gdy sie przerzuciłem na interfejs (Behringer umc 202) to na sluchawkach AKG (nie pamietam modelu cos kolo 500 zl) odczułem dość dużą roznice jakosci,mozna powiedziec ze z 70% jakosci weszlo na 100%,ale tez duzo dały same słuchawki,wiec jedno i drugie daje spory efekt,wiadomo ze nawet najtanszy interfejs bedzie lepszym rozwiazaniem niz karta zaintegrowana,
Nie radze kupna interfejsu gdy nie mamy w "miare" dobrych sluchawek lub monitorow w dobrze zagospodarowanym pomieszczeniu.


RE: Interfejs audio i jego zalety - Zirds - 22.11.2017

(22.11.2017, 1:33)NewtoneMr napisał(a): W moim przypadku gdy sie przerzuciłem na interfejs (Behringer umc 202) to na sluchawkach AKG (nie pamietam modelu cos kolo 500 zl) odczułem dość dużą roznice jakosci,mozna powiedziec ze z 70% jakosci weszlo na 100%,ale tez duzo dały same słuchawki,wiec jedno i drugie daje spory efekt,wiadomo ze nawet najtanszy interfejs bedzie lepszym rozwiazaniem niz karta zaintegrowana,
Nie radze kupna interfejsu gdy nie mamy w "miare" dobrych sluchawek lub monitorow w dobrze zagospodarowanym pomieszczeniu.

Sranie w banie.
Interfejs jest przede wszystkim po to, by móc podłączyć pod niego jakiś zewnętrzny instrument lub mikrofon. Najtańszy, bo najtańszy, ale zawsze jest latencja.
Do dobrze zagospodarowanego pomieszczenia kupuje się Interfejs z procesorem DSP, gdzie coś takiego jak latencja nie istnieje, który ma wbudowany porządny wzmacniacz, dzięki któremu brzmienie słuchawek będzie słyszalne nawet na najmniejszym poziomie odsłuchu.
Poza tym Behringer słynie z tego, że jego interfejsy generują duży poziom szumu, mimo, że są zrobione na podzespołach Midasa (który robił świetne stoły mikserskie).


RE: Interfejs audio i jego zalety - neurojin - 22.11.2017

Interface nie wpłynie na to jak brzmi twój miks, bo to ty na to wpływasz. Interface może zapewnić lepsze brzmienie tobie, dzięki czemu łatwiej będzie ci wyłapać niektóre elementy.


RE: Interfejs audio i jego zalety - pumadesign - 23.11.2017

interface to jest karta dźwiękowa bez kolorowania dźwięków głownie do podłączenia monitorów mikrofonów i instrumentów ... chcesz mieć zajebistą jakość dźwięku ? kup soundblastera w cenie interfejsu który chcesz kupić ale o mixie zapomnij
trudne masz te pytania , jeśli masz kasę i wciągnęła cię produkcja to poradź się tutaj ludzi jaki interface , monitory słuchawki kupić żeby nie przepłacić lub żeby gówna nie kupić bo to jest możliwe , najlepiej jeśli jesteś początkujący poczekaj poczytaj na forach eis lub gdzie tam chcesz o produkcji , mixowaniu i o tym co chcesz kupić (ale radzę brać pod uwagę to co inni proponują , najlepiej zorientuj się kto poleca coś co ma od tego co kto poleca co warto kupić) i nie śpiesz się ... jesteś średnio zaawansowany to wiesz co i jak i bierzesz to co chcesz bo wiesz że gówna nie kupisz Beer