MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
STUDIO ONE Studio One 3: CPU nie wyrabia. Co robić? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: STUDIO ONE Studio One 3: CPU nie wyrabia. Co robić? (/temat-presonus-studio-one-studio-one-3-cpu-nie-wyrabia-co-robic)



Studio One 3: CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

Witam, mam problem ze Studio One 3, chodzi o to, że przy większej ilości efektów i automatyzacji (nawet nie chodzi o ilość ścieżek) program zaczyna nie wyrabiać i w momentach kiedy jest moment gdzie odtwarza się największa ilość skumulowanych efektów wskaźnik zużycia CPU dochodzi do czerwoności i zamiast grać muzykę "pierdzi" jakby nastąpił wybuch atomowy w DAWie. Program się nie wyłącza na szczęście ale nie da się tak pracować kiedy nie można odsłuchać wprowadzonych zmian...Dzieje się też taki kiedy chcę np. zagrać coś "z ręki" i wtedy to już w ogóle uniemożliwia pracę. Sprawdzałam liczniki bezpośrednio na kompie i procesor jest zużyty ponoć w ledwo 50%. Z tego co patrzę na wykresie to najwięcej pamięci zużywają Reverby, Autofiltry i instrument Mai Tai, który jest podstawowym VST w programie. Da sie więc jakoś zaradzić na ten problem? Czy pozostaje mi się z nim pogodzić i ograniczyć wtyczki i efekty?
Moja specyfikacja to intel i7 i 16 gb ramu, powinno być wystarczające do obsługi dawa ale chyba się myliłam.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

https://imgur.com/iA2a9lU


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Zirds - 13.09.2017

Wyłącz Internet podczas produkcji.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

(13.09.2017, 17:45)Zirds napisał(a): Wyłącz Internet podczas produkcji.

Wydaje mi się, że to wiele nie zmieni. jak wspomniałam, na ogólnym wykresie systemu procesor jest użyty w ledwo 50% przy włączonym DAW i internecie


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - denial3 - 13.09.2017

kup sobie 1080 nvidia :DDD

może nie będzie chodziło lepiej to, ale w gry sobie pograsz nowe


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - DelianoCarl - 13.09.2017

Elektrykiem nie jestem, ale bardzo możliwe, że masz za słaby prąd i dlatego przycina.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

(13.09.2017, 18:03)eror napisał(a): kup sobie 1080 nvidia :DDD

może nie będzie chodziło lepiej to, ale w gry sobie pograsz nowe

1070 mi jak na razie wystarcza ale w sumie byłam bardzo zawiedziona gdy po roku od jej kupna zobaczyłam, że teraz 1080 kosztuje tyle co 1070 kiedy ja kupowałam, a i tak zagrałam na niej w zaledwie tylko kilka gier i to tak starych, że poszły by na Nokii 3310...NOSZ KUR...Jak nie mogłam grać w nic bo miałam słaby komputer to chciałam grać we wszystko, a jak mam już dobry komputer i mogę grać we wszystko to nie chce mi się grać w nic XD A mam chyba z kilkadziesiąt nowych gier nie odpalonych ani razu nie wspominając nawet o tych rozdawanych za darmo, w które nigdy w życiu nie zagrałam i pewnie nie zagram ale biorę każdą BO ZA DARMO xD
A teraz to jak chce robić muzyke to nie moge bo DAW sie wysypuje.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

(13.09.2017, 18:11)DelianoCarl napisał(a): Elektrykiem nie jestem, ale bardzo możliwe, że masz za słaby prąd i dlatego przycina.

Serio może tak być??? Czy zostałam zbaitowana?


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Loco - 13.09.2017

Zwiększ latencję.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - DelianoCarl - 13.09.2017

co to znaczy być zbaitowanym?


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Zirds - 13.09.2017

(13.09.2017, 18:42)DelianoCarl napisał(a): co to znaczy być zbaitowanym?

Dać się nabrać.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - DelianoCarl - 13.09.2017

A sorry, nie znam slangu dzisiejszej młodzieży.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

(13.09.2017, 18:19)Loco napisał(a): Zwiększ latencję.

Wiesz może jak to zrobić w Studio One?


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - DelianoCarl - 13.09.2017

Jedno zdanie w google. Czy Tobie wszystko trzeba podawać na tacy?


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

(13.09.2017, 20:19)DelianoCarl napisał(a): Jedno zdanie w google. Czy Tobie wszystko trzeba podawać na tacy?

Gdybym znalazła odpowiedź to bym nie pytała chyba logiczne. Może źle szukam, a jeśli ktoś chce to odpowie. Przecież nikogo nie zmuszam. Jak to nie jest dla kogoś problem to po co się czepiać? Jak nie dostanę odpowiedzi tu to też przecież nie popadnę przez to w depresję, a od tego jest forum i założony temat żeby sobie pomagać...


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Loco - 13.09.2017

W ustawieniach audio powinnaś mieć jakiś ładny suwaczek czy listę to wybierania wartości.
[Obrazek: 667555d1496563052-studio-one-3-5-update-...atency.jpg]
To prawdopodobnie menu "device block size"


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

O dziękuję, właśnie szukałam tego w opcjach ale nie wpadłam na wejście w "Control Panel".
Tylko teraz ustawić tak, żeby nie przesadzić i żeby mi kompa nie wybuchło :E Domyślnie miałam 40 ms.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - DelianoCarl - 13.09.2017

How to change latency studio one 3. Tak ciężko wpisać w google?! Naprawdę tak trudno?!


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 13.09.2017

I tak to nic nie pomogło. Już nie wiem co może być przyczyną.


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Mandalar - 20.09.2017

Może jakieś wirusy, albo inne śmieci?
Kolega takie coś mi swego czasu polecił:
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/
znalazło to mnóstwo śmiecia i problemy jakie miałem z kompem znikły


RE: Studio One 3, CPU nie wyrabia. Co robić? - Tech.Nixa - 21.09.2017

(20.09.2017, 17:03)Mandalar napisał(a): Może jakieś wirusy, albo inne śmieci?
Kolega takie coś mi swego czasu polecił:
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/
znalazło to mnóstwo śmiecia i problemy jakie miałem z kompem znikły

Nieee, regularnie skanuję kompa i mam raczej porządek i spokój z wirusami. Chyba po prostu nawaliłam za dużo takich samych efektów, które zżerają dużo.