MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Szum w monitorach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Szum w monitorach (/temat-szum-w-monitorach)



Szum w monitorach - davinci10 - 14.10.2017

Witando Pany. Otoż mam mał problem - od miesiąca używam moich nowych monitorów na przycisku "direcr monitoring" w interfejsie i wszystko bylo gites, jednakowoż wczoraj pojawił się szum w prawym monitorze. Kiedy wyłączam przycisk wszystko wraca do normy. Słuchawki które podłączone są do tego samego interfejsu mają ten sam szum z prawej strony. Czy ktoś ma jakiś pomysł skąd to się może brać???


RE: Szum w monitorach - Fantasmagorian - 14.10.2017

Próbowałeś przepiąć kable z L na R? Zobacz co się dzieje, czy szum dalej jest po prawej czy przeszedł razem z monitorem.?
Jak masz jeszcze taką możliwość to spróbuj przepiąć monitory pod inne źródło


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 14.10.2017

Ciekawa sprawa, bo jak zamieniam kable stronami to w monitorach szum slychac z lewej strony, ale w sluchawkach dalej z prawej strony...
Niestety nie mam innego interfejsu :(


RE: Szum w monitorach - Fantasmagorian - 14.10.2017

Czyli wnioskuję, że z monitorami jest wszystko w porządku. Zakłócenie wychodzi ze źródła do którego podpięte są monitory. Czy na innych platformach typu YouTube itp problem występuje?


RE: Szum w monitorach - sowa - 14.10.2017

nagrywasz coś, że potrzebujesz direct monitoring?


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 14.10.2017

Szum slychać nawet bez wlączania DAW czy muzyki, odrazu po włączeniu i im bardziej zgłaśniam tym głośniejszy szum.

Tak, nagrywam i obstawiam że ten direct monitoring ma coś wspólnego z mniejsza latencją więc raczej nie da się z tego zrezygnować.


RE: Szum w monitorach - sowa - 14.10.2017

Tak wysyła sygnał bezpośrednio do słuchawek/monitorów. Jaki masz interface? Sprawdź czy masz podłączony do USB 3.0 czy 2.0 jeżeli do tego pierwszego to zmień na USB 2.0 ew. możesz spróbować podmienić kabel z na usb 2.0 również jeżeli posiadasz.


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 14.10.2017

Behringer U-Phoria UMC202 HD - szału nie ma. Z tym że ponad miesiąc nagrywałem i nie było żadnego szumu a to jest usb 2.0 tak więc nie mam kompletnie pojęcia co to może być.


RE: Szum w monitorach - Fantasmagorian - 14.10.2017

Spróbuj jeszcze przestawić monitor, w którym słychać szum. przestaw go, może coś co znajduje się w pobliżu generuje zakłócenia.


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 15.10.2017

Hmm, to raczej nie to, bo jak zamieniam kable to szum pojawia sie w drugim monitorze.


RE: Szum w monitorach - sowa - 15.10.2017

Daj więcej info o swoim set upie. Kable, monitory, słuchawki. Ciężko coś zgadywać bez konkretnych informacji.
Jakiego rodzaju jest to szum?


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 16.10.2017

Monitory Yamaha hs 7, sluchawki Audio-technica ATH-M40x, interfejs Behringer U-Phoria UMC 202HD, przewod xlr-jack schulz arh 3.
Szum, hmm przypomina mi to szum z radia nie wiem, takie czyste syczenie.
Wydaje mi się że to coś z interfejsem albo nie wiem sterownikami? Co myślicie? Bo w sluchawkach jest ten sam szum, a jak je podłącze do np telefonu to go nie ma.


RE: Szum w monitorach - sowa - 16.10.2017

Czy monitory masz podłączone do tego samego źródła zasilania co komputer?


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 16.10.2017

W sumie tak, do pierwszego przedłużacza (do którego jest podłączony laptop) podłączam jeszcze drugi (do którego są podłączone monitory).


RE: Szum w monitorach - sowa - 16.10.2017

To jeżeli możesz podłącz monitory do innego gniazdka niż komputer.


RE: Szum w monitorach - davinci10 - 16.10.2017

Co tu się dzieje to nie mam pytań.
Otóż podłączyłem i monitory i komputer do innych źródeł i bez zmian. Dałem inny kabel usb do interfejsu - bez zmian, powyciagalem, pozamienialem kable w interfejsie i dalej to samo. Jest tam też przełącznik " +48 V" który już wcześniej przełączałem na on/off, ale tym razem jak to zrobiłem...to wszystko wróciło do normy ^^

Zagadka co prawda nie końca chyba rozwiązana, ale dzieki wielkie Panowie za pomoc! +++


RE: Szum w monitorach - Zirds - 16.10.2017

+48V to zasilanie fantomowe do mikrofonów pojemnościowych.