MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Freaky - Overdriver (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Freaky - Overdriver (demo) (/temat-trance-freaky-overdriver-demo)



Freaky - Overdriver (demo) - Tech.Nixa - 14.10.2017

Witam, bardzo wczesne demko mojego nowego tracka, tym razem w klimatach trance. Jest to dopiero dosłownie szkic lub szkielet tracka bo jedyne co zrobiłam to tak naprawdę porobiłam wstępne podstawowe melodie, nałożyłam na nie kilka bazowych efektów typu dealaye, reverby itp. żeby to nie brzmiało aż tak sucho i porozstawiałam na oko i na ucho te melodyjki tak więc chciałabym się głównie dowiedzieć od Was czy track ma jakikolwiek potencjał i czy może się podobać no i jak to melodycznie wszystko gra tak więc oczekuję bardziej rad co samego pomysłu, kompozycji, nut itp. niż odnośnie efektów i specyfiki poszczególnych brzmień bo to wszystko ulegnie zmianie. W sumie to pierwszy raz zabrałam się za trance na bardziej poważnie i nie wiem czy ten track w ogóle wpisuje się w gatunek albo jakiś podgatunek.
Z góry dzięki za opinie, pozdr. ;) !




RE: Freaky - Overdriver (demo) - Fantasmagorian - 14.10.2017

Jak dla mnie Twoje demo ma potencjał. Nie bardzo pasuje mi tylko motyw od 1:44, który gdzieś tam później zanika. Od 4:27 wstawiłaś pewien ciekawy motyw, który szybko zastąpiony jest motywem z 4:38 Moja sugestia jest taka aby pociągnąć ten motyw dalej tym dźwiękiem z 4:38. Melodia z motywu 4:52 nie bardzo mi pasuje. Końcówka utworu jest troszkę dla mnie przewidywalna i staje się trochę nudna. To co mi się bardzo spodobało, to to, że użyłaś w nim pewną dynamikę i stopniowanie, które moim zdaniem można by jeszcze troszkę poprawić. Podoba mi się pewne sformułowanie, które może Cię w jakimś stopniu nakierować:
CISZA WYBRZMIEWA NAJPIĘKNIEJ.
Dlatego to co ja bym zrobił na Twoim miejscu to dodał ciche strings-y i pozwolił na to aby subtelnie rozbrzmiewały w tych najcichszych momentach. A później dowalił pełną parą z rytmem, basem i wszelkimi innymi instrumentami. W ten sposób budujesz i stopniujesz napięcie.
Twój kawałek ma naprawdę potencjał pozytywnie wpada w ucho. Popracuj tylko nad tym aby go troszkę ubarwić dynamiką i troszkę przekombinowałaś z końcówką. Ogólnie w fazie roboczej podoba mi się. :)


RE: Freaky - Overdriver (demo) - Tech.Nixa - 15.10.2017

(14.10.2017, 15:12)Fantasmagorian napisał(a): Jak dla mnie Twoje demo ma potencjał. Nie bardzo pasuje mi tylko motyw od 1:44, który gdzieś tam później zanika. Od 4:27 wstawiłaś pewien ciekawy motyw, który szybko zastąpiony jest motywem z 4:38 Moja sugestia jest taka aby pociągnąć ten motyw dalej tym dźwiękiem z 4:38. Melodia z motywu 4:52 nie bardzo mi pasuje. Końcówka utworu jest troszkę dla mnie przewidywalna i staje się trochę nudna. To co mi się bardzo spodobało, to to, że użyłaś w nim pewną dynamikę i stopniowanie, które moim zdaniem można by jeszcze troszkę poprawić. Podoba mi się pewne sformułowanie, które może Cię w jakimś stopniu nakierować:
CISZA WYBRZMIEWA NAJPIĘKNIEJ.
Dlatego to co ja bym zrobił na Twoim miejscu to dodał ciche strings-y i pozwolił na to aby subtelnie rozbrzmiewały w tych najcichszych momentach. A później dowalił pełną parą z rytmem, basem i wszelkimi innymi instrumentami. W ten sposób budujesz i stopniujesz napięcie.
Twój kawałek ma naprawdę potencjał pozytywnie wpada w ucho. Popracuj tylko nad tym aby go troszkę ubarwić dynamiką i troszkę przekombinowałaś z końcówką. Ogólnie w fazie roboczej podoba mi się. :)

Dzięki, wezmę Twoje rady pod uwagę. Zdaję sobie sprawę z kilku błędów, które wymieniłeś ale to tylko potwierdza moje własne przekonania co do tego co należy poprawić, a co uwydatnić :) Sama myślałam nad dodaniem stringsów do tego i coś próbowałam z nimi zrobić ale już było późno i nie miałam głowy do tego więc wrzuciłam takie demo jak zostawiłam tracka. Co do końcówki, chodzi Ci o samo to elektryczne i agresywne brzmienie czy o melodię/kompozycję? Cieszę się, że już w tej fazie da się go słuchać i ma jakiś potencjał, którego postaram się nie zmarnować :)
Dzięki za opinię, pozdrawiam!


RE: Freaky - Overdriver (demo) - In-Tegral - 15.10.2017

Każdy utwór to jakaś historia, no dobra może poza takimi gatunkami, typowymi "łupankami". Twoje demo brzmi bardziej jak pokaz Twoich brzmień niż utwór, który jest jakąś historią. Leci ciągle kick i zmienia się główne brzmienie bez mocniejszej zmiany klimatu, rytmu czy dynamiki. Brakuje też tutaj jakiejś melodyjności czegoś co zatrzyma słuchacza, tzw. "Hook'a". Najpierw popracuj nad melodiami, potem nad budową utworów, potem nad sound designem a potem nad miksem i masteringiem, po paru latach powinno być lepiej.

Co do spraw technicznych... Na pewno jest za sucho, strasznie oszczędnie tutaj z reverbem i delayem, mimo, że masz na to miejsce, bo maksymalnie grają chyba tylko 3 dźwięki jednocześnie. Poziomy głośności też do poprawy, brakuje Ci wyczucia w tym, jest mnóstwo technik pomocniczych w necie.

Podsumowując, słychać, że jest to robione przez osobę, która dopiero "raczkuje" w produkcji, ale grunt to się nie poddawać.

PS. Słuchałem na "osłabionym" słuchu przez chorobę, więc miksu nie oceniałem szczegółowo.


RE: Freaky - Overdriver (demo) - Tech.Nixa - 15.10.2017

(15.10.2017, 9:23)In-Tegral napisał(a): Każdy utwór to jakaś historia, no dobra może poza takimi gatunkami, typowymi "łupankami". Twoje demo brzmi bardziej jak pokaz Twoich brzmień niż utwór, który jest jakąś historią. Leci ciągle kick i zmienia się główne brzmienie bez mocniejszej zmiany klimatu, rytmu czy dynamiki. Brakuje też tutaj jakiejś melodyjności czegoś co zatrzyma słuchacza, tzw. "Hook'a". Najpierw popracuj nad melodiami, potem nad budową utworów, potem nad sound designem a potem nad miksem i masteringiem, po paru latach powinno być lepiej.

Co do spraw technicznych... Na pewno jest za sucho, strasznie oszczędnie tutaj z reverbem i delayem, mimo, że masz na to miejsce, bo maksymalnie grają chyba tylko 3 dźwięki jednocześnie. Poziomy głośności też do poprawy, brakuje Ci wyczucia w tym, jest mnóstwo technik pomocniczych w necie.

Podsumowując, słychać, że jest to robione przez osobę, która dopiero "raczkuje" w produkcji, ale grunt to się nie poddawać.

PS. Słuchałem na "osłabionym" słuchu przez chorobę, więc miksu nie oceniałem szczegółowo.

Dziękuję za komentarz ale pozwolę sobie trochę sprecyzować, że mój track może jakiś ambitnie wybitny nie jest i nie ma zbytnio głębszego przekazu ale jakąś historię ma, może w tym demie za bardzo jej nie słychać bo jest to dopiero szkielet i nie bawiłam się tu praktycznie niczym poza ułożeniem nut i rozstawieniem ich na osi czasu w kolejności "na oko" dlatego oszczędnie jest tu ze wszystkim, nie tylko z rverbem i delayem. Z głośnościami też się nie bawiłam. Puszczałam go jeszcze kilku innym osobom spoza forum i doszukały się w niej jakiejś opowieści mniej lub bardziej zgodnej z moimi zamierzeniami. Demko wrzuciłam tutaj bardziej jako zajawkę i chciałam poczytać opinii o samym pomyśle bo wiem, że technicznie to dopiero sam początek roboty. Nad samym tym spędziłam może pół godziny czy godzinę max. Wpadł mi jakiś pomysł, spontanicznie go "naszkicowałam" i wrzuciłam bo spodobał mi się na tyle, że chciałam poczytać co inni sądzą. A może by sie okazało, że tego nie da sie w ogóle słuchać i nie ma co tracić czasu :)
Pozdr.!