MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA wlewandowsky - Simplest +1 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA wlewandowsky - Simplest +1 (/temat-electronica-wlewandowsky-simplest-1)



wlewandowsky - Simplest +1 - wlewandowsky - 22.10.2017

Siemanko wszystkim ;] Dawno mnie tutaj nie było i postanowiłem Wam o sobie przypomnieć. Jakiś czas temu powstało coś takiego ;] Mam nadzieje że sie spodoba ;]






RE: wlewandowsky - Simplest +1 - Mandalar - 22.10.2017

Fajne pomysły i momentami wykonanie, ale tak jakby dużo miejsc niedociągniętych, tak jakby to było demo - takie odniosłem wrażenie słuchając. W sumie najbardziej momentami brakuje mi dopracowania barw instrumentów.


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - Zirds - 22.10.2017

Całkiem ładne, spokojne czilujące utwory. Fakt jest trochę niedociągnięć.. ale nie na tyle złych żeby się nad nimi rozczulać..

"Fake Reality" - najbardziej podoba mi się od 2:00 - Bardzo ładnie skomponowany, zaaranżowany utwór.. Czuć w nim tą głębię wraz z synkopowaną stopą...

Simplest - Jest bardzo prościutki w swojej budowie, ale także bardzo spokojny w brzmieniu.. jedynym małym problemem, który mi tutaj przeszkadza jest to, że werbel jest za cicho.. co można dobrze zauważyć w drugiej części utworu.

Jest OK

4/5


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - wlewandowsky - 23.10.2017

ciesze się że się miare podoba noi dzięki zo ocene i porady ;] muzyką bawie się raczej hobbystycznie i czasami uda się skleić coś co nie kaleczy uszu ;]


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - Fantasmagorian - 23.10.2017

W pierwszym utworze najbardziej doskwierał mi dźwięk pianina. Jest takie... hmmm wąskie, Można by było popracować troszkę nad jego umiejscowieniem i ewentualnie poszerzyć w panoramie. Ale ogólnie podobał mi się. Pomysł na utwór w porządku.
Do drugiego nie mam żadnych ale po za zakończenie, które jest po prostu BEZNADZIEJNE.

Przy takich kompozycjach relaksuję się. O de mnie leci 5-tka. Jak na "klejenie hobbistyczne" Zasługujesz na 5 Brawo. Mnie Twoje utwory przypadły do gustu, może dlatego, że wbiłeś się po części w mój klimat.


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - wlewandowsky - 26.10.2017

jako że wszystko co skleje to czyste hobby to brzmi jak brzmi ;] wątpie że lepiej będzie ;) jeśli mi się podoba to jest znak że można udostępnić i tak to się kręci :P zdaje sobie że wszystko brzmi płasko i sucho bo mix/master jest mi totalnie obcy niestety ;] ale dzięki za opinie pozytywne jak i te negatywne ;]


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - abyssMB - 28.10.2017

Bardzo fajne relaksujące utwory, wcale nie brzmią płasko. W "Simplest" samo brzmienie sampli pianina psuje
utwór jak napisał Fantasmagorian wąskie i suche - może wstawić je na dwie ścieżki lewa 50 % prawa 50% , podciąć wysokie tony żeby się oddaliło i rozpłynęło i zabrzmi szerzej.
Samo wejście w "Simplest " kojarzy mi się ze "Smalltown Boy" Bronky Beat, ale potem melodia sie zmienia .
Fajna muza :)


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - wlewandowsky - 29.10.2017

haha ;] no dzięki. szczerze to nawet nie pomyślałem nawet przez sekunde o "Smalltown Boy" jak układałem tą melodie ;]


RE: wlewandowsky - Simplest +1 - Shabboo Harper - 14.11.2017

Hey wlewandowsky. Jeśli chodzi o moje wrażenia:

"Simplest"; jest esencjonalnie, błogo. Tempo przyjemne; melodia urocza w swej prostocie (eterycznie dźwięczne Piano; dyskretny Pluck; zbyt mglisty Snare). To niezgorszy Minimal; ciepły, jednolity w aranżu; z drobnym minusem. ^^ Mianowicie track piętnuje brak "dołu". Jest krztynę zbyt szorstko (w pełnym brzmieniu). Klimat nostalgii pięknie podkreśla "wpleciony" Sample wokalu. Technicznie godnym jest "dopieścić" balans częstotliwości ścieżek (subtelne rezonacje) plus zgrabnie wykończyć Outro. ;)

"Fake Reality"; ten projekt, z kolei, cechuje większa "mięsistość" Beat'u (przystojnie cykające Hi Hat'y; incydentalne Fx'y); Background barwny ("bezkresne" Pad'y; lekko frymuśny Pluck, wart wzmocnienia; w końcu melodyjne Synth'y). Przestrzeń jest dorodnie wypełniona acz niepotrzebnie tak mocno "dotknięta" efektem Noise'u. Outro... mizerne. ;(