MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Klawiatura MIDI do 800 zł. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Klawiatura MIDI do 800 zł. (/temat-klawiatura-midi-do-800-zl)



Klawiatura MIDI do 800 zł. - qnebra - 30.10.2017

Ogólnie jakie cechy miałby mieć sprzęt:

- możliwie najlepsza jakość wykonania
- 49 albo 61 klawiszy, na więcej nie mam miejsca
- dodatkowe rzeczy pokroju suwaków i gałek mile widziane

Chodzi mi głównie o solidność wykonania i komfort gry na klawiszach, wiadomo, nie ma się co spodziewać cudów za takie pieniądze, lecz chciałbym sobie wybrać coś co już mi wystarczy na długie lata.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - Zirds - 30.10.2017

Z czystym sumieniem mogę polecić Keylab49

https://supersound.pl/44798-arturia-keylab-49?gclid=Cj0KCQjwm9vPBRCQARIsABAIQYfb-ZOEmFcRQQlBOdJDr8JfTlxaqBEJPoSf9JrOiU2GBcFmPPm07FAaAsFHEALw_wcB

Trochę ponad twój budżet, ale bierz.. nie zawiedziesz się.. sam bym kupił, ale mam niższy model, którego nie oddam.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - qnebra - 30.10.2017

To, że mówię o kwocie rzędu 800 złotych nie oznacza, że nie mógłbym dołożyć paru złotych więcej jeśli sprzęt jest wart swojej ceny. Jeżeli ta Arturia jest naprawdę dobrym sprzętem to jestem w stanie wydać na nią trochę więcej.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - Zirds - 30.10.2017

Jest dobrym sprzętem, dla mnie niezawodny.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - qnebra - 30.10.2017

Nawet nie wiesz jak bardzo się waham, bo funkcjonalności jakie ma ten sprzęt pasowałyby w sumie.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - Zirds - 30.10.2017

Bierz, nie pożałujesz.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - Tech.Nixa - 30.10.2017

Ja co prawda nie mam jeszcze klawiatury ale również przymierzam sie do zakupu i mam podobne wymagania jak i budżet tak więc dodam od siebie 3 gorsze i powiem, że sama na 99% będę kupować Arturie 49 Keylab. To będzie moje pierwsze MIDI tak więc można powiedzieć, że ufam i wierzę, że będę zadowolona.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - qnebra - 30.10.2017

Zamówiłem Arturię, więc najwyżej Zirds dostanie kuksańca w szczepionkę jak będzie coś źle.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - kkokosz - 31.10.2017

Myślę, że nie dostanie. Ta Arturia to porządny kawałek sprzętu :) No i AnalogLab też jest nie do pogardzenia, a dodają w pakiecie :)


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - qnebra - 31.10.2017

Zobaczymy, najpewniej dojdzie do mnie przy optymistycznym założeniu w czwartek. Jeszcze jak pomyślę o tym, że może będę musiał zmieniać całe swoje środowisko pracy, bo może część funkcjonalności nie będzie działać.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - Niflheim - 31.10.2017

Jeśli aż tak bardzo nie zależy ci na dodatkowych funkcjach (suwaki itp), to z czystym sumieniem mogę ci polecić M-Audio Keystation 49 II. Sam ich używam, i po kilkunastu miesiącach nie mam żadnych zastrzeżeń.
Dorwiesz to w cenie ok 400 zł.

Edit: Nie zauważyłem że już zamówiłeś, ale może ktoś inny z tego skorzysta.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - Zirds - 31.10.2017

(31.10.2017, 20:06)Niflheim napisał(a): Jeśli aż tak bardzo nie zależy ci na dodatkowych funkcjach (suwaki itp), to z czystym sumieniem mogę ci polecić M-Audio Keystation 49 II. Sam ich używam, i po kilkunastu miesiącach nie mam żadnych zastrzeżeń.
Dorwiesz to w cenie ok 400 zł.

Edit: Nie zauważyłem że już zamówiłeś, ale może ktoś inny z tego skorzysta.

Tylko, że Keystation 49 II nic nie ma.. nawet Aftertoucha.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - qnebra - 31.10.2017

Jeszcze oprogramowanie musi potrafić wykorzystywać możliwości sprzętu.


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - gregwmusic - 4.11.2017

ja posiodam Alesiss v49 jest świetna

cenna około 400


RE: Klawiatura MIDI do 800 zł. - lukasz86 - 30.11.2018

ja mam axioma 49 od m-audio i jestem zadowolony, mnogość suwaków i endkoderów do zaprogramowania, i gra się przyjemnie a chyba też jakieś takie pieniądze kosztuje jak szukasz