MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
kontroler DDJ-sb - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: kontroler DDJ-sb (/temat-kontroler-ddj-sb)



kontroler DDJ-sb - imafiro - 6.11.2017

Witam forumowiczów,

Pisżę z pytaniem może macie pojęcie co jest nie tak... Jakiś czas temu kupiłem kontroler DDJ-SB, po podłączeniu wszystkiego nie działają mi słuchawki. Zauważyłem też, że jak sobie gram to niekiedy kontroler przestaje reagować na jakiekolwiek działania, tak jakby przechodził w stan uśpienia. Nie mam zielonego pojęcia czym jest to spowodowane, czy jest jakiś zepsuty, czy brak jakichś sterowników może ? Będę wdzięczny za pomoc ;)


RE: kontroler DDJ-sb - Zirds - 6.11.2017

Działa przez Usb?
Musisz w ustawieniach zasilania systemu Windows (o ile go używasz) zmienić ustawienia zasilania USB.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń - > Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej - > klikasz na interesujący Cię główny koncentrator USB - > Zarządzanie energią - > Zezwalaj komputerowi wyłączanie tego urz. w celu oszczędzania energii (odznaczyć).


RE: kontroler DDJ-sb - imafiro - 6.11.2017

Sprawdziłem i nic nie pomogło, kontroler cały czas jest włączony, świeci się wszystko. Mogę tylko głośność pokrętłem na masterze zmieniać, wybierać utworów np już nie mogę...


RE: kontroler DDJ-sb - Zirds - 6.11.2017

Sprawdzałeś na innym komputerze?


RE: kontroler DDJ-sb - imafiro - 6.11.2017

Tak i nic


RE: kontroler DDJ-sb - Zirds - 6.11.2017

Więc musisz najlepiej napisać do Supportu, bo takie gdybanie nic nam tu nie da.


RE: kontroler DDJ-sb - Kael - 7.11.2017

Pod czym go otwierasz? Nie każdy program zmapuje go sobie poprawnie. Traktor, Serato czy Rekordbox raczej nie powinien mieć problemów. Ale jak chcesz np. pod Fruciakiem to musisz w options -> audio settings wybrać ten kontroler. Wtedy wykryje Ci go jako interface audio, ale guziki funkcyjne raczej zmapowane poprawnie nie będą.


RE: kontroler DDJ-sb - imafiro - 9.11.2017

Tzn otwieram go albo virtualDJ, albo serato. Z tym że serato nie wiem czemu w ogóle mi nie znajduje konsolety, gdzie wcześniej znajdowało, czy coś ma z tym wspólnego licencja jakaś do programu, czy nie ?


RE: kontroler DDJ-sb - neurojin - 9.11.2017

Wydaje mi się, że on automatycznie wykrywa serato, więc jak jest scrackowane czy coś to to może być przyczyną. Ja mam inny kontroler pionierka i nigdy żadnych problemów nie miałem pod serato, podłączam i działa... Kumpel ma jeszcze inny kontroler pioniera pod serato i też nie zauważyłem żeby kiedykolwiek mu coś nie działało... więc pewnie kwestia oryginalności softu.


RE: kontroler DDJ-sb - Quoqos - 11.11.2017

Hello!. Problemem jest licencja. W Virtual Dj niestety z tego co pamiętam po 10 minutach grania robi sie freeze. W serato jeżeli nie masz licencji na serato, musisz sie posiłkować tylko serato dj intro. Bez wykupionej licencji na serato prprogram nie ruszy, a sb jest w standardzie kompatybilne tylko z serato dj intro. Z większością softow tak jest niestety. Czeka Cie albo inwestycja w licencje, albo pirat, albo ogarniesz wszystko na serato dj intro - do ddj sb its enough.


RE: kontroler DDJ-sb - swichu1121 - 9.01.2018

Serato dj intro przeciez jest spoko na poczatek. W sumie masz tylko brak mozliwosci nagrywania i mniej efektow.