MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER RAFx - Hope - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER RAFx - Hope (/temat-other-rafx-hope)



RAFx - Hope - jacek666 - 19.12.2017

Zaczęło się od eksperymentowania z perka a skończyło na tym:

krytyka mile widziana :)


RE: RAFx - Hope - Fantasmagorian - 20.12.2017

Bardzo fajnie to wszystko gra. To jak czekanie na coś. Klimat hmmm jak najbardziej świąteczny :). Ja bym tylko rozjaśnił troszkę pianino i dodał troszkę więcej tła. Generalnie wszystko zespolone jak w zegarku. Bardzo ciekawy pomysł. (4)


RE: RAFx - Hope - CaffeineMC - 25.12.2017

pianino trzeszczy u mnie od początku,


RE: RAFx - Hope - Ypsilon - 25.12.2017

A pod koniec robi sie troche mrocznie nawet. To przez ten biały uplifter. niby fajne ale dla mnie xza bardzo kojarzy sie z pozytywką i jej zapetloną melodią. Chociaż może to i plus jest :)


RE: RAFx - Hope - abyssMB - 26.12.2017

Taka fajna pętla nadzieja była na początku i do 3/4 a potem poszedłeś w ciemna stronę by ją zabrać .
W/g mnie lepiej pasowało żeby to pianino przejaśniało i wyszło na przód jak słońce, a te ciemne dzwieki w dal, a zrobiłeś na odwrót ale takie prawo autora.
Pianino na początku takie dalekie zamulone, fajnie by było jakby jaśniało z biegiem utworu jak nadzieja warto je tam w eq trochę rozjaśnić i odcinac dól w automatyce lub wstawić jakiś soundgoodsizer, który narasta z czasem uwypuklajac pianino a potem go stopniowo wyłączać by je schować tak jak to jest obecnie . Pozytywkowa gitara za głośna na początku razem z cykaczami trzeszczy.
Jak dla mnie kontrast pomiedzy cykaczami, a pianinem zbyt duży i podciąłbym hihaty od 22,000 do 15000HZ kilka decybeli w dół . Ale ogólnie całkiem przyjemna melodia z ulatującą nadzieją.


RE: RAFx - Hope - jacek666 - 29.12.2017

(26.12.2017, 18:06)abyssMB napisał(a): Taka fajna pętla nadzieja była na początku i do 3/4 a potem poszedłeś w ciemna stronę by ją zabrać .
W/g mnie lepiej pasowało żeby to pianino przejaśniało i wyszło na przód jak słońce, a te ciemne dzwieki w dal, a zrobiłeś na odwrót ale takie prawo autora.
Pianino na początku takie dalekie zamulone, fajnie by było jakby jaśniało z biegiem utworu jak nadzieja warto je tam w eq trochę rozjaśnić i odcinac dól w automatyce lub wstawić jakiś soundgoodsizer, który narasta z czasem uwypuklajac pianino a potem go stopniowo wyłączać by je schować tak jak to jest obecnie .
Dzięki, za koment. Generalnie rozchodzi się o to, że ciężko mi było też dobrać tytuł i ciągle mam wątpliwości czy jest on odpowiedni. Chciałem osiągnąć coś takiego, że na początku gra ktoś w niewielkim pomieszczeniu na pianinie, potem jak wchodzi gitarka, chciałem, żeby było coś w rodzaju narastania energii czy też "ładowaniu baterii". Po kulminacji miało być uspokojenie.
Generalnie siedzisz i nagle zaczyna porywać Cię przyjemny wir, a potem wracasz do rzeczywistości :)
Cytat:Pozytywkowa gitara za głośna na początku razem z cykaczami trzeszczy.
Jak dla mnie kontrast pomiedzy cykaczami, a pianinem zbyt duży i podciąłbym hihaty od 22,000 do 15000HZ kilka decybeli w dół .

mógłbyś jakoś bardziej sprecyzować co nazywasz cykaczami a co gitarką, bo nie do końca jestem pewien, o które dźwięki chodzi?


RE: RAFx - Hope - abyssMB - 29.12.2017

cykacze czyli plaskające clapy razem z grzechotkami , czasami dołącza do nich taki dodatkowy plask, a gitara wysokie dźwieki pim pom pim pom - struny gitary? brzmi jak pozytywka zegara - chodzi mi o to, że te dzwieki są jak dla mnie za ostre w stosunku do pianina tak od 0:41 i ja bym je trochę zgasił wycinając wysokie częstotliwosci , ale to jest moje subiektywne zdanie.