MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Burning Car - Black Mirror - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Burning Car - Black Mirror (/temat-electronica-burning-car-black-mirror)



Burning Car - Black Mirror - Burning Car - 14.03.2018

Witam,
Kawałek ma już parę miesięcy. Zachęcam do posłuchania.Na SC całkiem pozytywnie został przyjęty może i Wam się spodoba. Tytuł jak najbardziej odnosi się do super serialu o tym samym tytule:



RE: Burning Car - Black Mirror - marcellus - 17.03.2018

Wokal brzmi dosyć dziwnie poza refrenem, jakby "odklejony" od piosenki, pod koniec crashe mogłyby być bardziej dopracowane


RE: Burning Car - Black Mirror - Mocade - 19.03.2018

Zarówno ten kawałek jak i reszta twórczości kojarzy mi się z formacją "Legendary Pink Dots" którą całkiem lubię. Udało ci się stworzyć własny oryginalny styl który widać że coś w sobie ma, przyciąga sporo ludzi i osiąga niezły sukces patrząc po aktywności na kanale. Dołączam się do Follow'ów, poobserwuję sobie trochę twój rozwój. Naturalnie 5/5.

Pozdrawiam.


RE: Burning Car - Black Mirror - Burning Car - 20.03.2018

(19.03.2018, 22:57)Mocade napisał(a): Zarówno ten kawałek jak i reszta twórczości kojarzy mi się z formacją "Legendary Pink Dots" którą całkiem lubię. Udało ci się stworzyć własny oryginalny styl który widać że coś w sobie ma, przyciąga sporo ludzi i osiąga niezły sukces patrząc po aktywności na kanale. Dołączam się do Follow'ów, poobserwuję sobie trochę twój rozwój. Naturalnie 5/5.

Pozdrawiam.
Dzięki za miłe słowa. Zapraszam i witam na moim SC. Jak dobrze pójdzie to szykują się (mam nadzieję) pozytywne zmiany. Być może dołączy do mnie gitarzysta i wokalista- zobaczymy co i jak z tego wyjdzie.


RE: Burning Car - Black Mirror - damnscrth - 20.03.2018

No wałek nawet fajnie płynie. tak jakoś bez stresu. poziomy nawet równe. perka sucha i te crasze nie za bardzo trafione. a tak to spoko. Ale niestety wokal leży. Jakiś dziwny ten akcent i nie najlepiej to wygląda. dobrze że nie za dużo go dałeś bo zepsuł by ci klimat. Powiedz temu kto ci ten wokal zgrał by bardziej się postarał albo zmień wokalistę. A tak to może być. Pozdro!


RE: Burning Car - Black Mirror - CaffeineMC - 25.03.2018

wokal mnie zaskoczył, nie brzmi idealnie, ale są dobre momenty i idzie się przyzwyczaić, co do barwy. Ale na 1:35 brzmi zbyt kwadratowo ten angielski, aż razi, nad tym musisz jednak popracować. Ogólnie melodia, kompozycja, brzmienia, właściwie wszystko gra. Kawałki z wokalem, zwłaszcza własnym, to już wyższa szkoła jazdy, także tu bonus ode mnie


RE: Burning Car - Black Mirror - Burning Car - 29.03.2018

Dzięki wszystkim za dobre słowa. Tak się trochę spodziewałem krytyki wokalu jakoś tak u nas jest że strasznie przykładamy wagę do wymowy EN pracuję nad tym. Akurat na SC dostałem dużo pochwał za wokal. Co do blach to wiem ale tak to jest jak się wszystko samemu robi zawsze coś tam umknęło.


RE: Burning Car - Black Mirror - Ypsilon - 1.04.2018

Ciekawa kompozycja. Bardzo ładna gitara i niezłe pianino - nadają dobrego brzmienia. Niestety mam uwagi do miksu i głośności numeru. Muzyka jest za bardzo ściszona. Uważam że stopa jest za słaba. Całość wygląda tak jak byś pominął bit w miksie skoncetrował bardziej na wokalu i tych dźwiękach które mają te wysokie rejestry. Można by to dużo lepiej zmiksować. ^P Wokal ma dziwny akcent ale ja tu nie widzę problemu. Każdy mówi po angielsku po swojemu - są odmiany powiedzmy słowiańskiej angielszczyzny. A to że piszą że jest kwadratowy no to musisz ćwiczyć. Ale przede wszystkim musisz pilnować miksu bo wokal jest taki jak powiedział jeden z przedmówców trochę oderwany od muzyki. Takie rzeczy - no i perkusja nie moga umykać. xD Powodzenia.


RE: Burning Car - Black Mirror - michxxy - 13.04.2018

Moze gdyby poprawić ten wokal albo go usunąć ten cały numer był by bardziej ładny - bo jednak kuje w uszy ten brzydki akcent. Ja nie lubię takich syntetycznych dźwięków ale tutaj może to być. Jednak zgodze się z przedmówcami że trzeba popracować nad perkusją. Ona jakoś tak cieniutko bije. Miks trzeba by jeszcze w kilku momentach polepszyć. Najbardziej podeszło mi pianinko. xD


RE: Burning Car - Black Mirror - YouGotMe - 13.04.2018

Cześć ! Serial oglądałem, jestem pod wrażeniem niektórych epizodów, zdecydowanie jest szczególnym scenariuszem. Co do kompozycji od początku słychać problem z perkusją brakuje mi kicka który próbuje pokazać tylko odrobinę low endu i nieco klarowności na verblu. Melodycznie jest fajnie klimat, synthy dosyć szeroko, podkreślający bass-pad ale dał bym go mocniej nastawionego na low end (najlepiej przylayerował z bassem). Pianino zaczynające przygodę od 2:58 jest za głośne, zbyt natarczywe, powinno przyjemnie "głaskać po skroniach" tymczasem mam ochotę nakrzyczeć na Pana pianistę żeby zdjął te rękawice skórzane. Vocal brzmi bardziej jako zamiar efektowania aniżeli umieszczania go na pierwszym planie stąd pominę ocenę. Pozdrawiam !