MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... (/temat-co-wam-sprawia-najwieksze-problemy-przy-produkcji-muzyki)

Strony: 1 2


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - In-Tegral - 25.04.2018

Wszystko zapisane i zaktualizowane, dzięki panowie !


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - Dj 1982 - 25.04.2018

(22.04.2018, 18:48)barthus napisał(a): U mnie jest problem z takimi rzeczami jak (głównie):
1 - brak pomysłów na naprawdę dobrą kompozycje;
2 - ograniczenie "sprzętowe" - jak już mam w DAWie to co chodziło mi po głowie, nakładam więcej śladów, żeby brzmiało pełniej, to ciężko się dalej pracuje bo procesor dochodzi do '100%' i wszystko "pierdzi", tak więc problem związany ze słabym sprzętem (przydałby mi się również mikrofon), no i fakt iż posiadam jedynie Massive'a, który średnio się nadaje do kręcenia ciepłych brzmień - chociaż to drugie to raczej siedzi mi w głowie; tak serio to pewnie brakuje mi umiejętności;
3 - brak dobrego słuchu muzycznego i nieumiejętność grania na instrumentach; to na pewno znacznie pogarsza kreatywność;
4 - popadanie w schematy.. często mam tak, że jak siadam do nowego projektu to powtarzam te same czynności jak np. otwieranie tych samych VST i próbowanie komponowania na tych samych dźwiękach, co w rezultacie często prowadzi do tego, że moje produkcje brzmią podobnie, bezpłciowo, słabo i powtarzalnie...
5 - słomiany zapał i chęć dzielenia się z innymi tym co nie jest skończone - to chyba mój największy problem.. zamiast konkretnie przysiąść i zająć się muzyką, jak coś mi wyjdzie jaram się do tego stopnia nad trackiem ukończonym w 20%, że chcę go kończyć jak najszybciej i zaniedbuje wiele ważnych etapów jego produkcji, takich jak odpowiedni mix czy sound design;

Na pewno byłoby tego więcej, na razie przychodzi mi do głowy tyle. Jednak są rzeczy które nie sprawiają mi żadnego problemu - np. dawno nie spotkałem się z sytuacją, że chce coś zrobić a nie mogę bo nie znam na tyle DAWa.

Ja mam takie same problemy jak kolega napisał wyżej, i tyle...


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - piral - 26.04.2018

Największy problem to chyba kończenie utworów. Kiedyś co ciekawe nie sprawiało mi to praktycznie w ogóle problemu.


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - damnscrth - 28.04.2018

U mnie najgorzej jest z brzmieniem perkusyjnych, zeby stopa nie walila za mocno zeby cykacze nie byly za wysoko. Takie tam bajery z perka. Czasami jest mi takze ciezko ustawic balans wszystkich instrumentow ale o tym juz inni pisali. Pozdro!


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - OProject - 28.04.2018

Jeszcze: pitchowanie sampla (głównie basu żeby brzmiał dobrze)
Dokańczanie melodii (początek brzmi dobrze ale nie potrafię doprowadzić do końca żeby pasowało) xd


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - ill beats - 29.04.2018

Ja od jakiegoś czasu mam trochę inny problem niż te opisane wcześniej. U mnie problem leży u podstaw kompozycjii. Odkąd usłyszałem, żeby zastanowić się dobrze i wiedzieć dlaczego gram akutat tę nutę a nie inną, i następną i następną, to zacząłem się zastanawiać nad tym chyba zabardzo. Aż mnie zablokowało na jakiś czas, bo to trzeba jeszcze dobrać instrumenty, efekty i całą resztę. I jak to wszystko zrobić żeby to było spójne, i otwierało drogę do interpretacji zarówno przeciętnemu słuchaczowi jak i wytrawnemu.


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - In-Tegral - 11.05.2018

Dzięki Panowie, za sporo odpowiedzi :D. Ktoś, coś jeszcze?


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - themiiram - 12.05.2018

Największe problemy... Hmmm... ułożenie layerów tak żeby się nie gryzły, nawet gdy są na różnych oktawach... Np. Pianino, które ma być małym tłem gryzie się na dole z basem, a na górze z leadami. No a jeśli akurat nie mam z tym problemu, to nie potrafię osiągnąć tak czystego dźwięku jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=PYcVtBswGPg


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - PaulK25 - 14.05.2018

Mnie najbardziej to męczą początki, kurczę jak to wszystko rozpocząc. Niby to proste, jedni zaczynają od bitu inni od melodii ale to największy problem dla mnie. Oczywiście miks tez, jeszcze trochę muszę się pouczyć. ;)


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - Bassflor - 14.05.2018

wyraźny mięsisty kick w miksie i szerokie ładne leady :D no i przede wszystkim kompresja vokalu i ogolnie kompresja poszczególnych rzeczy kick bass lead itp no i panorama oraz pogłos


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - agro - 14.05.2018

A kiedy możemy się spodziewać pierwszej inauguracji ?


RE: Co Wam sprawia największe problemy przy produkcji muzyki... - In-Tegral - 14.05.2018

W tym tygodniu