MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE GetFreaky - Back In Old Days - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE GetFreaky - Back In Old Days (/temat-house-getfreaky-back-in-old-days)



GetFreaky - Back In Old Days - Tech.Nixa - 1.05.2018

Witam, tym razem powracam do house, którego dawno nie było w moim repertuarze. Trochę sampli, trochę midi, trochę wszystkiego. Pseudo nostalgiczny traczek w otoczce Lo-Fi więc mam nadzieję, że jakość techniczna nie zostanie odebrana jako nieporozumienie, a zamysł atystyczny. Proszę więc o ocenianie całej reszty czyli jak to w ogóle się słucha, czy dźwięki pasują, aranż itp. Mam nadzieję, że nie przesadziłam z wokalami, a właściwie z częstotliwością ich występowania i cięciami bo nie mam zbytnio doświadczenia z tym, rzadko daję je do tracków, najpierw dodałam sampel wokalny tylko jednorazowo bez żadnych cięć ale kawałek po dłuższym słuchaniu wydawał mi się trochę pusty i pozbawiony sensu więc chciałam mu go nadać poprzez właśnie częstsze występowanie motywu głównego jakim są tytułowe "stare czasy".
Z góry dzięki za opinie, miłego słuchania :)




RE: GetFreaky - Back In Old Days - Maverick - 1.05.2018

W moim odczuciu, zmniejszyłbym głośność sub basu. Po dłuższym słuchaniu zaczyna nużyć i robić się nieprzyjemny, aczkolwiek linia basu została fajnie napisana :).

Kawałek na plus.


RE: GetFreaky - Back In Old Days - Mandalar - 1.05.2018

Takie trochę nie w Twoim stylu, wszystko w tej samej tonacji xD

A serio, bardzo przyjemnie się słuchało, jest klimat i życie, buja i przyciąga melodyjnością. Przyjemnie brzmi, nienachalnie.
Może tylko ten szczekającowołający wokal wchodzący w 4:32 trochę męczy. Te powtarzanie mogłoby bardziej być zanikające np. w delay tape.


RE: GetFreaky - Back In Old Days - DelianoCarl - 1.05.2018

Stopka trochę głośniej, basik trochę ciszej... i będzie git myślę :) naprawde, fajny wałek Ci wyszedł.
Fajnie buja, spoko szumi, jest melodyjnie..

Faktycznie nie w Twoim stylu, bo wszystko trzyma się tonacji xD
btw. ciekawi mnie ile twórczości jest w tym kawałku, a ile użycia gotowych melodii z sampli..

Ode mnie 4,5 ... ale dam 5 :)


RE: GetFreaky - Back In Old Days - chrisB# - 1.05.2018

Bas za glosny. Clap suchy. Tam jakas gitarka chyba gra z tylu - slabo ja slychac. W sumie za bardzo mi te dzwieki dudnia. Ten gadany brejk - nie kumam. Po co? Jest troche nudno ale na pewno bardziej spojniej niz ostatnio. Pracuj nad strona aranzacyjna. Miks nie powala ale juz sie nie czepiam. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Back In Old Days - Tech.Nixa - 1.05.2018

(1.05.2018, 8:48)Maverick napisał(a): W moim odczuciu, zmniejszyłbym głośność sub basu. Po dłuższym słuchaniu zaczyna nużyć i robić się nieprzyjemny, aczkolwiek linia basu została fajnie napisana :).

Kawałek na plus.

Dzięki, postaram się w miarę możliwości to poprawić chociaż nie mam jeszcze za bardzo na czym bo robiłam to na słuchawkach do telefonu, które praktycznie w ogóle nie wychwytują basu :P

(1.05.2018, 14:52)Mandalar napisał(a): Takie trochę nie w Twoim stylu, wszystko w tej samej tonacji xD

A serio, bardzo przyjemnie się słuchało, jest klimat i życie, buja i przyciąga melodyjnością. Przyjemnie brzmi, nienachalnie.
Może tylko ten szczekającowołający wokal wchodzący w 4:32 trochę męczy. Te powtarzanie mogłoby bardziej być zanikające np. w delay tape.

Hehe, właściwie to ja zaczynałam od robienia takiej muzy ale potem zrobiłam sobie większą przerwę i zaczęłam eksperymentować z innymi gatunkami i szukać własnych sposobów więc powychodziły różne kwiatki itp. To mój pierwszy kawałek w tym stylu może od około roku. Samplowane kawałki z dogrywanymi melodiami wychodzą mi jak na razie lepiej niż jak staram się zrobić coś całkowicie samodzielnie od 0 ale mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni o ile nie zrezygnuję z tego całkowicie bo czasem jak mi wychodzi jakiś mega szajs to zaczynam wątpić :) A z tym wokalem coś postaram sie zrobić bo faktycznie dopiero teraz na drugi dzień słyszę, że mogłam to lepiej wtopić w track. Dzięki.

(1.05.2018, 15:51)DelianoCarl napisał(a): Stopka trochę głośniej, basik trochę ciszej... i będzie git myślę :) naprawde, fajny wałek Ci wyszedł.
Fajnie buja, spoko szumi, jest melodyjnie..

Faktycznie nie w Twoim stylu, bo wszystko trzyma się tonacji xD
btw. ciekawi mnie ile twórczości jest w tym kawałku, a ile użycia gotowych melodii z sampli..

Ode mnie 4,5 ... ale dam 5 :)

Już nikt nie pamięta, że zaczynałam od tracków w takim stylu przez te późniejsze eksperymenty XD Lepiej wychodzą mi kawałki samplowane niż robione od 0 tylko na VST bo łatwiej dogrywać melodie do jakiejś gotowej bazy i wtedy też tak fałsze nie wchodzą.
Dużą część roboty robią jednak prawdziwe instrumenty i coś granego z ręki jak jest na samplach aniżeli jak mam ułożyć cały kawałek tylko klockami w midi bo grać jeszcze nie umiem. Zależy co uznać za twórczość własną, a co nie bo w tym kawałku to jest tak mniej więcej pół na pół sampli i tego co ja dograłam, przede wszystkim główny motyw, wokale i sample poszczególnych elementów perki są z paczek ale też nie używałam gotowych loopów.
Dzięki :)

(1.05.2018, 16:24)chrisB# napisał(a): Bas za glosny. Clap suchy. Tam jakas gitarka chyba gra z tylu - slabo ja slychac. W sumie za bardzo mi te dzwieki dudnia. Ten gadany brejk - nie kumam. Po co? Jest troche nudno ale na pewno bardziej spojniej niz ostatnio. Pracuj nad strona aranzacyjna. Miks nie powala ale juz sie nie czepiam. Pozdrawiam.

Bass może być faktycznie za głośny bo robię na słuchawkach, które prawie w ogóle nie wychwytują basu i ciężko stwierdzić czy to co słyszę jest dobrej głośności. A jak zmoczyć ten clap? Nie wiem czy chodzi Ci o Wah guitar czy coś co jest już w samplu bo jeżeli to drugie, to chyba nic nie zrobię już z tym żeby była lepiej słyszalna. A brejk tak o bo zaczęłam ciąć sample przypadkowo i mi się spodobało :) A utwory w styli Lo-Fi generalnie charakteryzują się monotonnością i powtarzaniem w kółko tego samego loopa, ja i tak dosyć zaszalałam bo większość innych tracków w tym gatunku jest dużo bardziej nudna i powtarzalna, o to właśnie chodzi aby to nie była muzyka urywająca tyłek tylko nadawała się do klubowych setów w starym stylu. A miks to nie jest mocna strona bo dopiero sie uczę no i jak już pisałam, mam słaby odsłuch a bez niego ciężko zrobić dobry mix. Dzięki za komentarz.
PS. Nie wiem jak jest u innych bo rzadko zaglądam na forum ale czy Ty zawsze piszesz w komentarzach tylko to co Ci się nie podoba czy tylko w moich trackach nie ma nie co wyszło w miarę ok XD ?


RE: GetFreaky - Back In Old Days - Audionectic - 2.05.2018

Mi sie również podoba traczek.Spokojny i z klimatem.Po breaku wokaliki sieja troche zamet a i barwa chordow troche kluje jak dla mnie.Technicznie srednio.W sensie miksu


RE: GetFreaky - Back In Old Days - Tech.Nixa - 2.05.2018

(2.05.2018, 13:04)Audionectic napisał(a): Mi sie również podoba traczek.Spokojny i z klimatem.Po breaku wokaliki sieja troche zamet a i barwa chordow troche kluje jak dla mnie.Technicznie srednio.W sensie miksu

Dzięki, wiem robię na słuchawkach od telefonu więc za wiele nie zdziałam w kwestii mixu a co dopiero masteru :)