MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP NBP - Summer Rehab - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP NBP - Summer Rehab (/temat-trap-nbp-summer-rehab)



NBP - Summer Rehab - n0dy beatz - 3.09.2018

Coś się kończy a coś się zaczyna




RE: NBP - Summer Rehab - tomalmc - 3.09.2018

wszystko gra :) zauważyłem że co produkcja którą udostępniasz to niezmiennie nie ma się do czego za bardzo przyczepić :P. btw. zastanawiam się jak uzyskujesz taką głęboką 808 i w jakim vst'ku ? z góry thc


RE: NBP - Summer Rehab - n0dy beatz - 3.09.2018

Po pierwsze : kupiłem odpowiednie monitory z niskim pasmem przenoszenia.
Po drugie sporo się na oglądałem poradników jak wyciągać głębię stopy - basu.
Po trzecie zapinam wiele fx-ów, compressor i jeden vst na 808.
Po czwarte słucham opinii innych i wyciągam z tego wnioski które pózniej przenoszę na kolejne projekty.
Ta 808 - ka jest z zakupionej paczki od pewnego mało znanego w Polsce producenta który raczej siedzi Brass Trapie niż takim Trapie jaki słucha się w popularnych kawałkach topowych.
Pozdro !


RE: NBP - Summer Rehab - Shabboo Harper - 5.09.2018

Hey n0dy beatz. Jeśli mi wolno, moje wrażenie skreślę tak: z pewnością jest spokojnie, nieśpiesznie. Wariacja delikatnego Piano obok rozmytych Pad'ów tudzież astralnych Bells'ów brzmi ulotnie; szczególnie, iż Trap "nie grzeszy" różnorodnością nut. ^^ Wszelako, nie przekonuje mnie Kick. Przede wszystkim brzmi tak jakby "dotknięty" był przesadną kompresją; brak owemu również "ogona", a w tego typu klimacie (gatunku) przydałoby się takowy "wykręcić" ;)... Tenże Kick jest "drętwy" i nie do końca koreluje z melodią. Sugereuję więcej Sub'a wobec stopy, jak też dyskretny Tail z lekkim Reverb'em. Reszta dźwięków, włącznie z tubalnym (krztynę pasywnym) Bass'em, brzmi przyzwoicie. Miks poprawny, choć w L kanale chwilami słyszalny jest niespecjalnie ładny "stuk" (pogłos Clap'u?).
Przyznam, iż niezbyt lubię oceniać utwory z YT; te z reguły wydają się "przyciemnione" (przedziwnie skompresowane). W swej prezencji, według mnie, nie są w pełni "wiarygodne". Keeep goin'... :D


RE: NBP - Summer Rehab - n0dy beatz - 5.09.2018

L:SNap, eksperymentowałem z Kickiem chciałem trochę zachaczyć o RnB vibe lekko perkusją. Te wszyskie kicki Trapowe są jakieś takie płąskie no ale fakt działają z basem idealnie no cóż poprawię to następnym razem i zostanę przy rdzennym brzmieniu perkusji trapowej:P Yo


RE: NBP - Summer Rehab - tks21 - 11.09.2018

Dla mnie jest bardzo dobrze czyli... jak zawsze :) N0dy = dobra marka :) Od dawna produkujesz? Jakich syntezatorów używasz? Bo mam zamiar kupić Sylentha, jestem nim podjarany jak widziałem, to co ludzie z nim wyprawiają :) To dobry wybór? Wracając do kawałka (sorry za wcześniejszy offtop) Wałek na prawdę trzyma poziom, z którego nie schodzisz :). W Twoich produkcjach podoba mi się świeżość beatów (nie pod względem miksu, bo miks w każdym kawałku jest inny) czyt. aranżacji. Zgodzę się z Anią, że to youtube spłaszcza wałki i sam mam konto na youtube :) Ale nawet jak na jakość Youtuba jest znakomicie. Lubię te werble, które stosujesz są mięsiste, widać, że to dobre sample ale o nich już pisałeś (samplach)już tomalmc'sowi. Dużą robotę robi 808 - jest nie przesadzona dość delikatnie zmiksowana jak na trap ale z lekkim distortionem, to lubię. Jeden FX coś mi przypomina (chodzi o sampel) w 1:25 jakby narastające "coś". Zauważyłem, że wielu producentów używa podobnych Fxów w Trapie. Te werble działają na mnie motywująco i inspiracyjnie. Bująją. W sumie Ci się przyznam, że te Snare'y (a raczej ich miks i wkomponowanie) są moją inspiracją do tworzenia tak bujających miksów :) 5/5 Bardzo wysoki poziom wałka :) Pozdro :)


RE: NBP - Summer Rehab - YouGotMe - 19.09.2018

Bo n0dy to stary wyjadacz :) Fajne pianno jak i stringsy głaszczące w tle. Na innych taktach te LP organy, niby niewiele tam prezentują ale w kontraście z 808 jest spox. Mix przystępny słyszę po raz kolejny że masz swój schemat mixowy co i jak ma brzmieć i jak dla mnie jest to słuchalne ale osobiście bym większość soundów które są w niskich hz mixował w mono (np w tym wypadku kick między innymi bo wku*wia). Pozdrawiam