MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Niflheim - Borderline - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Niflheim - Borderline (/temat-other-niflheim-borderline)



Niflheim - Borderline - Niflheim - 23.12.2018

Witam.
Dzisiaj chciałbym się z wami podzielić z wami moim najnowszym dziełem- utworem, którego mam już całkowicie dość. Wyssał on ze mnie resztki chęci do czegokolwiek i powstawał w niezbyt dobrym nastroju. Zamysł utworu zmieniał się z dnia na dzień (Zmiana tonacji tempa itd). Wiem, że można sporo rzeczy w tym poprawić... ale nie che aby track przepadł, i nie che wracać do produkcji...



[Obrazek: artworks-000462851298-wty5ra-t500x500.jpg]


RE: Niflheim - Borderline - PureInstinct - 24.12.2018

Według mnie utwór jest pełny.

Przekazuje w sobie tą krótką, zapętloną myśl, która wwierca się w umysł i zaczyna drążyć dziwne, paranoiczne schematy, dialogi sam ze sobą w swojej własnej głowie.
Wow, jest to dla mnie bardzo depresyjny utwór. Tytuł przepięknie trafiony - ukazuje tą cienką granicę, między melancholią a pogodnością. Sztos. Nie da się tej granicy wykryć, wydaje ci się, że melodia daje wrażenie czegoś dobrego, a jednocześnie harmonia reszty palety dźwięków dobija cię czymś, jakby ten utwór podawał ci żyletkę do ręki i szeptał, gdzie dokładnie masz się ciąć.

Wow.

Utwór dla mnie na piątkę. Miks także w porządku i nie mam nic do dodania.

Jednak wypada spytać - Wszystko w porządku Niflheim? :D


RE: Niflheim - Borderline - Mocade - 25.12.2018

Krótko ale treściwie. faktycznie sporo kombinowałeś z tą ścieżką no ale coś się jednak udało, nawet spoko ten przerywany rytm. W sumie projekt ma najważniejsze rzeczy, start i koniec, więc można uznać go za zakończony a że nie jest szczególnie bogaty to nic, po prostu to pomniejsza praca. 4/5, regeneruj wenę.

Pozdrawiam.


RE: Niflheim - Borderline - Kaper - 25.12.2018

Hmmm... dosyć intrygujący kawałek, czuć, że jakby czegoś tam minimalnie brakowało ale jest to zbilansowane tym, że jest on krótki, jakby właśnie miał tylko opowiedzieć ten krótki fragment historii.
Jak dla mnie to bym go zostawił w takim stanie jaki jest, niech będzie on bonusem :)


RE: Niflheim - Borderline - Niflheim - 27.12.2018

PureInstinct

(24.12.2018, 16:15)PureInstinct napisał(a): [...]
Przekazuje w sobie tą krótką, zapętloną myśl, która wwierca się w umysł i zaczyna drążyć dziwne, paranoiczne schematy, dialogi sam ze sobą w swojej własnej głowie.
[...]
...jakby ten utwór podawał ci żyletkę do ręki i szeptał, gdzie dokładnie masz się ciąć.
Taki miałem zamiar podczas tworzenia, aby przekazać to "coś"...

(24.12.2018, 16:15)PureInstinct napisał(a): [...]
Wow, jest to dla mnie bardzo depresyjny utwór. Tytuł przepięknie trafiony - ukazuje tą cienką granicę, między melancholią a pogodnością. Sztos. Nie da się tej granicy wykryć, wydaje ci się, że melodia daje wrażenie czegoś dobrego, a jednocześnie harmonia reszty palety dźwięków dobija cię czymś...
Najważniejsze dla mnie w muzyce są emocje i klimat. Podczas tworzenia kreuje w swojej głowie świat/obraz, uczucia z nim związane staram się (w marę swoich możliwości) w jak najwierniejszy sposób oddać przez dźwięki. Niezmiernie się ciesze, że moje "dzieła" na kogoś tak wpływają.

(24.12.2018, 16:15)PureInstinct napisał(a): [...]
Jednak wypada spytać - Wszystko w porządku Niflheim? :D
Marazm... Ale jest stabilnie .

PureInstinct Dziękuje za poświęcony czas :D .


Mocade

(25.12.2018, 0:50)Mocade napisał(a): [...]
faktycznie sporo kombinowałeś z tą ścieżką no ale coś się jednak udało...
Na dysku mam jeszcze 5 różnych wersji tego xD .

(25.12.2018, 0:50)Mocade napisał(a): [...]
Regeneruj wenę.
Zdecydowanie muszę sobie zrobić przerwę od DAWA, oby nie tak długą jak ostatnio :v.

Mocade Dziękuje :D .


Kaper

Dziękuje za poświęcony czas na wysłuchanie mojego utworu i napisaniu komentarza, wybacz, że nie odniosę się do niego w żaden sposób :\ .

*Jest dość późno więc mój "wywód" zapewne jest pełen literówek*


RE: Niflheim - Borderline - AlexStr. - 27.12.2018

Takie kawałki które powstają w bólach rzadko są dobre. Twój bym zaliczył do średniaków. Brakuje mu odpowiedniej głośności i jakiegoś mocnego elementu. Klimat ciężki i trochę nudnawy, no ale byłeś w takim nastroju jak napisałeś. Ja to rozumiem. Czasem trzeba zrobić sobie po prostu przerwę. Cały numer dla mnie niestety za krótki. Odpocznij i wróć do muzy jak znajdziesz wenę. Powodzenia kolego!!


RE: Niflheim - Borderline - Fantasmagorian - 27.12.2018

Powiem tak... motyw bardzo fajny i wciągający, mocno działa na wyobraźnie. Wyobrażałem sobie oczekiwanie na coś niepokojącego. Niestety sam motyw jako utwór już nie bardzo mi podpasował, ponieważ rozbrzmiewał ciągle tak samo, no, po za zmianą efektów w pewnym momencie. Generalnie taki kawałek nadawałby się na jakąś wstawkę dźwiękową do filmowej sceny.
Za sam motyw (5), za cały utwór (3) czyli daję (4)


RE: Niflheim - Borderline - Niflheim - 3.01.2019

Dla zainteresowanych podaje do link do innej wersji utworu :v .




RE: Niflheim - Borderline - ASDW - 5.01.2019

dwa różne światy. i ten i oryginał mają swój styl i appeal. przydałoby się tylko kilka drobnych poprawek