MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER a.k.a.B. - Kino MEMORIA - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER a.k.a.B. - Kino MEMORIA (/temat-other-a-k-a-b-kino-memoria)



a.k.a.B. - Kino MEMORIA - Mandalar - 7.02.2019

Kolejny kawałek z kolegą Arturem



Zapraszam do wysłuchania i komentowania.
Pozdrawiam


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - droom - 9.02.2019

Podoba mi się brzmienie werbla :)
Całość gra na pozytywnym luziku i to jest bardzo fajne.
Oooo wokal jest, git !!!
Skojarzyło mi się to z Ortalio, taki hh jazzowy wymieszany z funkiem.
Kurna, dlaczego tak mało teko wokalu ? Czuje mega niedosyt :/
Przez co daje 4
Pozdrawiam
DrooM


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - nemek - 11.02.2019

2x przesluchalem jak kolega wyzej malo vocalu a vocal meeega !!! 5


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - PureInstinct - 12.02.2019

Niby funk, ale mocno kojarzy mi się z muzyką garażową w serii Need for Speed :D Świetnie buja, bardzo dobry klimat. Przydałoby się trochę większego post-processingu na basie, bo mimo, że świetnie go czuć, to gdy gra samotnie - jego barwa jest dosyć nieśmiała i anemiczna. Wokal natomiast ma miły efekt takiej 'starej płyty'.

Dobra robota! :)


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - damnscrth - 19.02.2019

Wyszedł ci taki funkowy klimat ale aranżacja wymaga jeszcze sporo roboty. No wokal – mi się nie podoba – taki z dupy, pojawia się jakby znikąd, tekst i pseudo rapowanie bardzo amatorskie. :| Basik lepszy niż ostatnim razem. xD


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - Mat.Mor.Raw - 9.03.2019

Bardzo przyjemne żywe, jazzujące granie. Zawodowa aranżacja, wykonanie i solidny miks.
Różnorodna kompozycja przykuwająca uwagę od początku do końca. Ciekawy i oryginalny zabieg, żeby połowa utworu była instrumentalna, a druga z wokalem. Pianinko i pozostałe klawisze robią dobry klimat. Perkusja daje zróżnicowany, bujający bit, aż się chce pokiwać głową.

Moją uwagę zwrócił breakdown-solo na basie, bardzo ładne, ciepłe, flangerowe, głębokie brzmienie.

Uwagi:
Mam wrażenie że bas gra minimalnie za bitem, przez co jest wrażenie "ociężałego rytmu".
Pogłos na wokalu trochę zbyt przestrzenny i syczący, a przez to mniej sklejony z bitem i zmniejszający czytelność miksu.

Ogólnie moja ocena 5/5. Fajnie że coraz więcej elektro-akustycznego grania na forum.


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - Sajtrus - 10.03.2019

Aż się prosi ,żeby ten bas na wstępie to był kontrabas:).Jest trochę takich double basów. Wtedy jazz.I utwór za krótki, ja chcę więcej :) A tak to 5/5, dobra robota.


RE: a.k.a.B. - Kino MEMORIA - Voel - 17.03.2019

Witam
Miks czysty, to nie ulega wątpliwości, jak tak sobie słucham. Ciekawa energia bije z tego utworu- pozytywna, ale nie przesadzona. Później pojawia się ta poezja(tekst), podoba mi się, ale szkoda, że tak mało, bo track brzmi jakby przygotowany specjalnie pod wokal. Wydaje mi się, że jest trochę pusto, ale jak się posłuch to aranż jest zapchany już, pewnie tak się wydaję, dlatego że miks jest dobrze ogarnięty. Ja się na takiej muzyce nie znam, ale jeśli gitarowcy dają 5, to też dam, chociaż mi za mało wokalu ;) Pozdrawiam