MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DEEP Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: DEEP Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) (/temat-deep-benny-benassi-satisfaction-biggy-see-remix)



Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - BiggySee - 27.10.2019

 

Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix)
123 BPM

Ostatnio wziąłem sobie do serca, że stopa jest za słaba, postarałem się w tym projekcie popracować nad tym, chociaż nie wiem czy osiągnąłem dobry efekt. Dlatego zostawiam Wam do odsłuchu.
Pomieszałem trochę old schoolowego brzmienia z nowszym brzmieniem bassu :D 
Oczywiście jak na mnie przystało mega prostota wykonania co by nie wysilać słuchacza :D 

Miłego odbioru!



RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - Condi - 27.10.2019

Gdzie glide na początku? Aż się prosi. 15 sekunda brzmienie too loud! Ono zakrywa wszystko, nawet bębny. Koło 2 minuty ta vixiarska wstawka jest kompletnie niepotrzebna. Powiem Ci, ze koncepcja naprawdę spoko, ale ograniczona przez brak doświadczenia. Od siebie polecam - wróć do tego numeru za dwa lata i zrób mu update :) To się sprawdza, wiem z autopsji.


RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - BiggySee - 27.10.2019

Co do 2 minuty to było bardziej odniesienie do tego na czym zaczynałem. Swojego czasu tylko i wyłącznie "vixiarską" muzykę robiłem, dlatego w tym utworze postanowiłem to przypomnieć niektórym. Głównie na tym właśnie mój kanał się wybił na YT kilka lat temu.
Glide na początku nie ma bo taki był koncept. Co do powrotu pewnie nie wrócę za dwa lata bo do tego czasu setki innych projektów będę robił. Mimo wszystko dziękuje za opinię.


RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - themiiram - 27.10.2019

Chciałbym trochę dołu w leadzie i pogłębił sidechain, ale bez tego dałbym między 3 a 4/5


RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - Revnotes - 28.10.2019

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dobitnie mi uzmysłowiłeś, a może tylko przypomniałeś, że barwa-synth ma ogromne znaczenie w kontekście motywu, który odgrywa. Kompletnie nie widzę tego razem. Nikogo nie da się nabrać, bo ten motyw zwyczajnie jest bardzo prosty, ale łącząc go z takim brzmieniem, jeszcze bardziej to zaakcentowałeś i ja tego nie kupuję. Może to przez jakiś sentyment do Benny'ego, trudno mi powiedzieć, ale totalnie mi nie podchodzi. Co do rzeczy ważniejszych z Twojej perspektywy, bo pewnie moje dygresje co do stylu i smaku mało Cię interesują ;) myślę, że grubo przegiąłeś z balansem poszczególnych elementów. W 15 sekundzie chciało mi urwać głowę, a samo wejście jest za bardzo oderwane, coś jak średnio spasowany mash-up. Poza tym zgadzam się z przedmówcą odnośnie sidechain'a. Dałbym głębszą kompresję. Mam takie wrażenie, że to jeszcze nie jest wystarczająco ze sobą sklejone. Jako projekt for fun spoko.


RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - Stroke - 28.10.2019

Hej! Brakuje rzeczywiście trochę tego ślizgu w melodii z oryginału. Ja mam największy problem ze strukturą tego utworu - po około 1 min 30 sek aż spojrzałem na licznik bo zacząłem być mocno znużony monotonią aranżacji. Ten white noise od 50 sek totalnie nie siedzi i za głośny dla mnie. Perkusyjny layer całkiem ciekawy. Wixiarskie wstawki mi nie przeszkadzają. Przejście w 1 min 50 bardzo dobre. Miks też brzmi całkiem klarownie.


RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - BiggySee - 29.10.2019

Jeśli chodzi o brzmienie syntha to użyłem Nexusowego "Benassi Seq" nic bardziej podobnego niestety nie mogłem znaleźć.
To prawda, że projekt bardziej 4 fun niż na poważnie dlatego całkowicie rozumiem, opinie. Często ktoś z perspektywy czasu jak słyszy przerobiony klasyk gatunku w sposób jaki ja to zrobiłem mówi że "tak się nie powinno robić". Ja to szanuję jednak osobiście uważam, że trzeba próbować wszystkiego i wyłamywać się z pracy szablonowej która gdzieś jest poniekąd narzucana, że tak ma być i koniec. Co do balansu również to słyszę po czasie, jak się osłuchałem bardziej z projektem widzę, kilka rzeczy do poprawy :)


RE: Benny Benassi - Satisfaction (Biggy See Remix) - jambski - 26.11.2019

Coś mi nie grało w tym utworze i przeczytałem komentarz Condi-ego - to przecież brak tego, jakże legendarnego, glide'u!