MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Electronica (https://musicproducers.pl/forum-electronica)
+--- Wątek: OTHER Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) (/temat-other-andy-groove-sam-vince-the-knot-space-pop-remix)



Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Outsider - 11.02.2020

Witam.
Utwór w stylu POP (Space Pop)
DAW - Ableton Live
128 bpm

Użyte vst/vsti -  Dune 3, Ozone 9 Dynamics, Ableton Saturator, Ableton Delay, Nectar 3, Hive, eFx_ DeEsser, FabFilter pro-C2, Neutron 3, Neutron 3 Equalizer, T-Racks ONE, Ozone 9, Tonal Balance Control 2.


https://soundcloud.com/user-814689242/andy-groove-sam-vince-the-knotspace-pop-remix/s-MNGwR


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Plague - 11.02.2020

Dla mnie bomba. Uwielbiam taką muzę - nowoczesność z domieszką oldschoolową. Wokal świetnie wpleciony, dobry mix - każde brzmienie wyraźnie słychać.
Moja kobieta usłyszała jak puszczam sobie ten kawałek i pyta mnie czy to moje, a ja odpowiadam że niestety nie :)
Przyszła do mnie do pokoju i musiałem jej całość puścić jeszcze raz. Trafiłeś w jej gusta :)
Pozdrawiam.


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - AlexStr. - 14.02.2020

Rysiu i znowu remiks??? Znowu bazujesz na cudzych ścieżkach które gdzieś tam zmieniasz i cos dodajesz ale może i z drugiej strony dobrze bo jak się posłucha twoich wałków to naprawdę nie ma się czym chwalić. Dziwie się ze masz taki tupet innych pouczać.


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - DelianoCarl - 14.02.2020

Hola hola... spokojnie... robienie remixów nie jest niczym złym. Posłuchajcie sobie oryginału i zobaczcie jak bardzo różni się ten remix. To praktycznie numer napisany na nowo. ;) Jeśli remix jest tworzony od zera i diametralnie różni się kompozycyjnie od oryginału to nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - jest to atut, gdyż rzuca nowe światło na utwór.
Jest taki trancowy DJ/Producent Sean Tyas, którego kawałki na początku kariery były w 90% remixami.

Kawałek jest spoko, trochę nie mój styl. 0:42 ten "patyczkowy" arp dałbym odrobinę ciszej.. może o 1dB lub 2dB.
Główny zarzut mogę tutaj kierować do skiepszczonego wokalu. Jest za mocno potraktowany jakimiś stereo enhancerami i nie brzmi to dobrze. Ucieka trochę na prawo.
Brzmieniowo bardzo fajnie i przyjemnie.


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Outsider - 14.02.2020

(14.02.2020, 12:19)DelianoCarl napisał(a): Hola hola... spokojnie... robienie remixów nie jest niczym złym. Posłuchajcie sobie oryginału i zobaczcie jak bardzo różni się ten remix. To praktycznie numer napisany na nowo. ;) Jeśli remix jest tworzony od zera i diametralnie różni się kompozycyjnie od oryginału to nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - jest to atut, gdyż rzuca nowe światło na utwór.
Jest taki trancowy DJ/Producent Sean Tyas, którego kawałki na początku kariery były w 90% remixami.

Kawałek jest spoko, trochę nie mój styl. 0:42 ten "patyczkowy" arp dałbym odrobinę ciszej.. może o 1dB lub 2dB.
Główny zarzut mogę tutaj kierować do skiepszczonego wokalu. Jest za mocno potraktowany jakimiś stereo enhancerami i nie brzmi to dobrze. Ucieka trochę na prawo.
Brzmieniowo bardzo fajnie i przyjemnie.

Witam. Wokal został udostępniony w takiej "mokrej wersji" i niewiele można z nim zrobić niestety. Projekt jest z 2015 roku a od tego czasu umiejętności i doświadczenie trochę się poprawiło co sam słyszę w swoich produkcjach. Pozdrawiam


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Outsider - 14.02.2020

AlexStr. - Rysiu i znowu remiks??? Znowu bazujesz na cudzych ścieżkach które gdzieś tam zmieniasz i cos dodajesz ale może i z drugiej strony dobrze bo jak się posłucha twoich wałków to naprawdę nie ma się czym chwalić. Dziwie się ze masz taki tupet innych pouczać.

Witam. Remiks jest formą uhonorowania oryginału jak i samego artysty. Jest również próbą przedstawienia własnej koncepcji na dany utwór. Większość artystów udostępniania wokal czy "remiks pack" czy nawet "stems" swojego utworu by każmy chętny mogło zrobić remiks oryginału. Jest to darmowa promocja dla każdego "mądrego" artysty. Okazuje się jednak że znakomita większość remikserów nie potrafi zrobić dobrego remiksu nawet mając do dyspozycji oryginalny materiał!. Czasami natomiast, remiks okazuje się nawet "lepszy" od oryginału. Ja osobiście staram się nadać całkiem nowy kształt i brzmienie remiksowi by nie był podobny to dziesiątek innych remiksów różniących się od oryginału tylko nieznacznie, co oczywiście nie jest żadnym zarzutem a stwierdzeniem faktów. Zrobić dobry remiks to naprawdę niezła sztuka i niewielu to naprawdę dobrze wychodzi. Nie ma znaczenia czy robisz remiks czy tworzysz cały utwór od podstaw. Najważniejszą kwestią jest jak to zrobisz i jaki jest efekt końcowy. To samo dotyczy się używania sampli w produkcji muzyki. Zarzut kolejnego remiksu popełnionego przeze mnie to przejaw ignorancji autora takiego stwierdzenia który z góry zakłada że nic innego nie potrafię jak tworzenie remiksów i kopiowanie innych. bardzo trafnie ujął to kolega DelianoCarl - "Hola hola... spokojnie... robienie remixów nie jest niczym złym. Posłuchajcie sobie oryginału i zobaczcie jak bardzo różni się ten remix. To praktycznie numer napisany na nowo. ;) Jeśli remix jest tworzony od zera i diametralnie różni się kompozycyjnie od oryginału to nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie - jest to atut, gdyż rzuca nowe światło na utwór." Pozdrawiam


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Plague - 14.02.2020

Outsider nie musisz sie nikomu tlumaczyc, rob chlopie swoje bo dobrze Ci to wychodzi. Sam robie mase remixow ba, ja nie slucham nawet oryginalu zeby sie nie sugerowac. Ale wiekszosc nawet tutaj mysli ze produkcja remixu to jest pojscie na łatwizne i jest mniej wartosciowe. Nie zwazaj na docinki, szkoda nerwow.


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - DelianoCarl - 14.02.2020

Dzięki za wspomnienie o mnie. Tak, jestem "mondry" :D i podchodzę dość racjonalnie do takich spraw.
Nigdy nie słyszałem oryginału, wklepałem sobie na youtube. Totalne zaskoczenie - to brzmi całkowicie inaczej.

Zrobienie dobrego remixu od podstaw jest równie czasochłonne i wymaga takiego samego nakładu pracy od artysty.
Wiem, bo sam mam na koncie kilka remixów i to wcale nie jest łatwe.
Outsider, nie ma się z czego tłumaczyć.


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - cichouk - 21.02.2020

Numer jest trochę za jasny i ma za mało mięsa, Wokal możnaby deeserem przyciąć bo świszczy. Proposuje za używanie Tonal Balance Control 2. Sprawdzałeś w mono utwór? Bo szeroki numer jak zadek hipopotama ... Powodzenia!


RE: Andy Groove & Sam Vince - The Knot(Space Pop Remix) - Mocade - 1.03.2020

^ ja mam na odwrót, oryginał wydaje się być znacznie cięższy i bardziej stąpający przy ziemi, tu jest za to lekkość i subtelność. Pytanie tylko czemu tak bardzo chowasz swoje kawałki, twój profil sc totalnie surowy, zupełnie jakbyś stworzył go tylko tymczasowo nie wiedząc czy inwestować w niego czas czy lepiej nie ryzykować.

Pozdrawiam.