MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mroczne i ciężkie dźwięki. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+--- Wątek: Mroczne i ciężkie dźwięki. (/temat-mroczne-i-ciezkie-dzwieki)



Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 24.03.2020

Hej! Może bedzie ktoś wiedział i bedzie w stanie pomóc. 
Orientuje się ktoś może i doradzi jakim syntezatorem najlepiej można wykręcić takie dźwięki jak Michał Jabłoński?
Cały set z takimi dźwiękami https://www.youtube.com/watch?v=l-QVDEyiDPg
Pojedyncze utwory




Całkiem podobne czasem udaje mi się wykręcić na sytrusie ale nie sa aż tak mroczne i pełne. Ostatnio tez nawet udalo mi się niezle uzyskać za pomocą Serum.

Jak myślicie jakie syntezatory mogą się nadawać do takich fantastycznych brzmień rodem z horroru?


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - tomaszp - 24.03.2020

Powiem szczerze, że z moich kolekcji to na pewno Berhinger Neutron. Ale pewnie pytasz o VST to wg mnie coś z syntezy FM - FLowski "Sytrus", NI FM8 oraz emulacje analogowych syntezatorów np Sylenth bądź RePro.

Nie jest to jakieś bardzo skomplikowane aczkolwiek trzeba trochę wiedzieć która gałka do czego służy :)

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 24.03.2020

Dzięki za odp! :)


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - tomaszp - 25.03.2020

Uzupełniając jeszcze, na pewno do tego jest stworzona synteza modularna. Ale to już cięższy temat, sam powoli się w to zagłębiam ale trzeba temu poświęcić dużo czasu, żeby zrobić dokładnie to co przychodzi na myśl.

VCV Rack i NI Reaktor Blocks dla początkujących to idealna opcja.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 25.03.2020

Super! bardzo Ci dziękuję za cenne informacje :)


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - Sajtrus - 25.03.2020

W Rektor 6 jest cała masa takich brzmień, np Lazerbass ,Carbon 2. Są to darmowe dodatki do Reaktora 6, który też jest za free


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 25.03.2020

(25.03.2020, 17:39)Sajtrus napisał(a): W Rektor 6 jest cała masa takich brzmień, np Lazerbass ,Carbon 2. Są to darmowe dodatki do Reaktora 6, który też jest za free
Dziękuje! na pewno sprawdzę :)


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - Plague - 25.03.2020

Omnisphere też ma dużo świetnych brzmień w tym stylu, no ale trzeba na tę wtykę trochę kasy wydać niestety.


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 26.03.2020

(25.03.2020, 18:07)Plague napisał(a): Omnisphere też ma dużo świetnych brzmień w tym stylu, no ale trzeba na tę wtykę trochę kasy wydać niestety.
No niestety kupa kasy :( to juz chyba prędzej wolałbym wydać kasę na tego neutrona.


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - DelianoCarl - 26.03.2020

Jeśli interesują Cię tego typu tła to powinieneś zaprzyjaźnić się z Absynth 5.


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 26.03.2020

(26.03.2020, 15:15)DelianoCarl napisał(a): Jeśli interesują Cię tego typu tła to powinieneś zaprzyjaźnić się z Absynth 5.
O Absynth słyszałem również :) ciężko się zdecydować eh ;/ ale no bardzo mroczne dźwięki tak za mną chodzą , że muszę sie na cos zdecydować :D


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - DelianoCarl - 27.03.2020

Absynth oferuje mnóstwo nietuzinkowych, organicznych dźwięków. Mimo, że nie wygląda - jest to bardzo rozbudowany syntezator. Na internecie jest masa banków do niego.
Znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz do takich podkładów.
Jeśli ja szukam jakiegoś tła jak u Michała Jabłońskiego, Absynth jest pierwszym wyborem.


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 27.03.2020

(27.03.2020, 11:04)DelianoCarl napisał(a): Absynth oferuje mnóstwo nietuzinkowych, organicznych dźwięków. Mimo, że nie wygląda - jest to bardzo rozbudowany syntezator. Na internecie jest masa banków do niego.
Znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz do takich podkładów.
Jeśli ja szukam jakiegoś tła jak u Michała Jabłońskiego, Absynth jest pierwszym wyborem.
W takim razie wybieram Absyntha :) dzieki wielkie ! Temat do zamkniecia :)


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - Mycelial - 17.04.2020

Ja tutaj wspomnę o syntku, którym ostatnio się bawię i świetnie pasuje do tego typu dźwięków. Mam na myśli LION od Unfiltered Audio, jest to nie tania sprawa, ale można w ramach subskrypcji wziąć od PluginAlliance (bodajże 40-50 miesięcznie, ale proszę sprawdzić). Idealnie nadaje się do eksperymentowania.

Ale jak nie masz zamiaru obecnie inwestować, to polecam poszukać nuty nagrane z syntezatorów przez innych ludzi (dużo jest tego za darmo, ale trzeba poszukać), dobrać do tego też jakieś field recordings, foley (sprawdź 99Sounds i darmową wersję noiiz). Wrzucasz to wszystko w sampler i kręcisz. Opcja darmowa, a mieszkając i miksując odpowiednio dźwięki uzyskasz świetne tło. Oczywiście na zapominajmy o bardzo serdecznym urządzeniu jakim jest delay - ja jestem w niebo wzięty tym od MeldaProduction (TurboDelay), ale cokolwiek gdzie masz różnorodność, jeżeli chodzi o efekty, w feedback chain'ie da radę. Możliwości jest aż nadto.


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 18.04.2020

(17.04.2020, 14:12)Mycelial napisał(a): Ja tutaj wspomnę o syntku, którym ostatnio się bawię i świetnie pasuje do tego typu dźwięków. Mam na myśli LION od Unfiltered Audio, jest to nie tania sprawa, ale można w ramach subskrypcji wziąć od PluginAlliance (bodajże 40-50 miesięcznie, ale proszę sprawdzić). Idealnie nadaje się do eksperymentowania.

Ale jak nie masz zamiaru obecnie inwestować, to polecam poszukać nuty nagrane z syntezatorów przez innych ludzi (dużo jest tego za darmo, ale trzeba poszukać), dobrać do tego też jakieś field recordings, foley (sprawdź 99Sounds i darmową wersję noiiz). Wrzucasz to wszystko w sampler i kręcisz. Opcja darmowa, a mieszkając i miksując odpowiednio dźwięki uzyskasz świetne tło. Oczywiście na zapominajmy o bardzo serdecznym urządzeniu jakim jest delay - ja jestem w niebo wzięty tym od MeldaProduction (TurboDelay), ale cokolwiek gdzie masz różnorodność, jeżeli chodzi o efekty, w feedback chain'ie da radę. Możliwości jest aż nadto.

Dzieki wielkie! sprawdze :)


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - tks21 - 12.05.2020

W DuneEiS można robić mroczne brzmienia. Przez przypadek to odkryłem. Bawiłem się nieco filtrami w tym syntezatorze i jeśli masz ten syntezator to weź sobie filtr LP + Dist a resztę według swojego uznania, powoduje to zaciemnienie brzmienia. Fajny efekt można uzyskać gdy się te synthy odpowiednio zmiksuje. Jeśli kupiłeś gazetę Estrada i Studio to powinieneś mieć ten syntezator na płytce (jeden z nowszych numerów). Odkąd to odkryłem to ten filtr w syntezatorze bardzo mi się spodobał. Polecam sprawdzić. Pozdrawiam


RE: Mroczne i ciężkie dźwięki. - C.Valachi - 15.05.2020

(12.05.2020, 22:15)tks21 napisał(a): W DuneEiS można robić mroczne brzmienia. Przez przypadek to odkryłem. Bawiłem się nieco filtrami w tym syntezatorze i jeśli masz ten syntezator to weź sobie filtr LP + Dist a resztę według swojego uznania, powoduje to zaciemnienie brzmienia. Fajny efekt można uzyskać gdy się te synthy odpowiednio zmiksuje. Jeśli kupiłeś gazetę Estrada i Studio to powinieneś mieć ten syntezator na płytce (jeden z nowszych numerów). Odkąd to odkryłem to ten filtr w syntezatorze bardzo mi się spodobał. Polecam sprawdzić. Pozdrawiam
Dzieki za cynk ! sprawdze na pewno, bo akurat posiadam tego syntha :)