MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Hip Hop (https://musicproducers.pl/forum-hip-hop)
+--- Wątek: REGGAE Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before (/temat-reggae-herrero-the-synthezajzer-boy-life-as-before)



Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - tks21 - 8.05.2020

Cześć Wszystkim! Postanowiłem założyć nowe konto na SC, tamtego nie ma już. Chcę postawić na syntezę, chcę się uczyć dziedziny soundesignu :) Kawałek dość amatorski zarówno w miksie jak i syntezie. Czuję się tak jakbym uczył się tych wszystkich dziedzin od nowa. Na samym początku jak i w dalszej części utowru w padzie są kliknięcia (nie umiałem im zaradzić), więc mam nadzieję że to Was nie zniechęci do dalszego odsłuchu bo już później jest lepiej. Nie miałem też zbytnio dużego pola do manewru w miksie z uwagi na to że CPU osiągało nawet 80 %, więc miks był robiony trochę na "wyobraźnię".Chciałbym pójść drogą syntezy by się rozwijać a nie stać w miejscu jak do tej pory było. Zapraszam do komentarzy. Pozdrawiam Serdecznie! :)

https://soundcloud.com/tommy-herrero-beatz/reggaeton-beat-1-life-as-before-prod-by-herrero-the-synthezajzer-boy


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - INFERNO - 8.05.2020

ładnie gra , fajny nutki są , i pozytyw czuć :)


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - Kaper - 8.05.2020

no jednak ten miks wymaga dopracowania, lepiej by Ci było renderować do wave te pady to byś przynajmniej zwolnił cpu do miksu. dzwięki z synthów brzmią trochę słabo, amatorsko. Pokręć tymi pokrętłami więcej :P


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - tks21 - 8.05.2020

pioruna86 - Dzięki za komentarz! Fajnie, że mimo wielu mankamentów, które sam słyszę podobało się. Pozdrawiam

Kaper - Wiem, że miks jest słaby ale to chyba bardziej jednak wina tych synthów, które masz racje są amatorskie. Najbardziej "boję" się używać więcej niż jedno LFO i to ono (jedyne) jest tak delikatne że prawie nie wyczuwalne. Pracuję nad kolejnym wałkiem i tam więcej LFO używam (Używam syntezatora DuneEis - okrojona wersja Dune 1 z gazety Estrady i Studio) Co do CPU to każda ścieżka jest zrednerowana w WAVE! Dało mi to tyle że dopiero po 70 % wykonywania miksu zaczęło się ciąć. Dzięki Kaper za fajne rady. Być może przyczyna tkwi w tych gałkach o których mówiłeś :) Pozdrawiam i Dziękuję za komentarz!


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - Kaper - 8.05.2020

(8.05.2020, 17:45)tks21 napisał(a): pioruna86 - Dzięki za komentarz! Fajnie, że mimo wielu mankamentów, które sam słyszę podobało się. Pozdrawiam

Kaper - Wiem, że miks jest słaby ale to chyba bardziej jednak wina tych synthów, które masz racje są amatorskie. Najbardziej "boję" się używać więcej niż jedno LFO i to ono (jedyne) jest tak delikatne że prawie nie wyczuwalne. Pracuję nad kolejnym wałkiem i tam więcej LFO używam (Używam syntezatora DuneEis - okrojona wersja Dune 1 z gazety Estrady i Studio) Co do CPU to każda ścieżka jest zrednerowana w WAVE! Dało mi to tyle że dopiero po 70 % wykonywania miksu zaczęło się ciąć. Dzięki Kaper za fajne rady. Być może przyczyna tkwi w tych gałkach o których mówiłeś :) Pozdrawiam i Dziękuję za komentarz!

Może używasz wtyczek do miksu, które zjadają dużo CPU. Używam dużo wtyczek od Wave i one nie zamulają tak bardzo i są łatwe w obsłudze. Osobiście posiadam wersję SIlver, po świętach były po 50 CAD to brałem bez zastanawiania się xD Teraz też nie są takie drogie. 
Zagłęb się w temat layerowania synthów, potrafi to dać niesamowitej mocy a szczegołnie jeśli będziesz do tego używać eq i panoramę. Przy wyższych częstotliwościach panoramę ustawiaj szerzej ale nie przesadzaj, przy średnich bardziej do środka, niskie oczywiście w środku :E Sam jaka amator staram się robić layer żeby to wszystko lepiej brzmiało. Oczywiście wiele innych czynników też ma wpływ na brzmienie, np. kompresja. efekty, itd. :)


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - tks21 - 8.05.2020

Dzięki Kaper za rady! Co do wtyczek od Waves to słyszałem, że są po prostu świetne. Kiedyś rzuciło mi się w oczy CLA Drums. Było na oficjalnej stronie po 25$ jedna wtyczka. Była okazja ale pomyślałem sobie, że po co mi to ;) Nie layeruje typowo synthów. Po prostu tworzę dwa dźwięki które nakładają się na siebie ale nie poprzez typowy layer. Każda warstwa jest miksowana oddzielnie, może powinienem zlayerować do jednej warstwy a dopiero później miksować? Efekty mają wpływ na brzmieniem, masz rację :) A panoramy praktycznie nie robię wszystko gra po środku. Zresztą w tym gatunku rzadko się zdarza żeby coś grało różnie. Taki gatunek ;)


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - Kaper - 9.05.2020

tych CLA jest tam pełno a chyba działanie mają takie same :D Teraz jest po 30 $ tak własnie widzę :E
Tak mi się wydaje że lepiej chyba zmiksować na osobnych kanałach :E
Co to za gatunek, że nie robi się panoramy?? :D LoL Jestem święcie przekonany, że w każdym gatunku trzeba zrobić panoramę :P


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - tks21 - 9.05.2020

Dzięki! Właśnie widziałem w flpkach profesjonalnych nagrań że przeważnie się nie ustawia panoramy, wszystko gra po  środku zazwyczaj :)
Za kilka dni pojawi się jego nowa ostateczna wersja. Jak na razie nie wiele snu zaledwie 9 godzin spania w ciągu 48 h daje we znaki, przez siedzenie przy Dawie. Pozdrawiam jeszcze raz Kaper !


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - Sajtrus - 9.05.2020

Przekombinowane- za dużo technologii za mało muzy. W Reggae to prosty bit, gitara, dredy i zioło i starczy :)


RE: Herrero The Synthezajzer Boy - Life As Before - tks21 - 10.05.2020

Sajtrus dzięki za komentarz! Reggaeton a Reggae to często dwie różne bajki. Przesłuchaj sobie np. Mym & Gotay Mi perdicion. I zobacz czy czuć tutaj Reggae. Pełno elektroniki jest w tym kawałku :) Pozdrawiam :)