MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY (/temat-hardware-wzmacniacz-sluchawkowy)



WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 4.10.2022

Hej , chcę kupić wzmacniacz słuchawkowy do słuchawek [ AKG240 55ohms ]
bo grają cicho , jest bass słaby , chodź pokrętło regulacji głośności jest na maxa ,,

to wygląda tak mam kartę dźwiękową realtek , podłączony jest kabel jack do niej
prowadzi on do głośników , same głośniki grają głośno i ładnie ,,
następnie mam takie pokrętło do którego mogę podłączyć słuchawki i mikrofon ,,
wystarczy zrobić na 1/4 pokrętła i głośniki grają głośno  a słuchawki grają prawie nic chyba że zrobię na maxa
ale i tak gra cicho

czy takie wzmacniacz słuchawkowy :
BEHRINGER 400 HA znacząco by mi pomógł aby rozwiązać ten problem ???
ten wzmacniacz kosztuje 150

PROSZĘ POMÓŻCIE ;)


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - pumadesign - 4.10.2022

Posiadam ten interface : BEHRINGER umc202hd i nie mogę głośności słuchawek rozkręcić nawet do połowy bo bym słuch stracił :) słuchawki mam krk kns 6400 :)


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - ZDV-12 - 5.10.2022

Tak INFERNO, Behringer 400A powinien być rozwiązaniem Twojego problemu związanego ze zbyt cichym odsłuchem ze słuchawek zakładając, że są one sprawne.
pumadesign - interfejsy audio mają lepsze układy zasilające słuchawki niż karty "wspawane" w płyty główne. Druga różnica, że Twoje są "mniej omowe" (36ohm wg tego co znalazłem) przez co na tym samym sprzęcie będą grały głośniej niż słuchawki z większą ilością omów w specyfikacji (np. wspomnaine AKG 55ohm). U mnie na interfejsie Rolanda Rubix 24 muszę słuchawki rozkręcić mniej więcej do połowy aby mieć satysfakcjonujący poziom głośności (słuchawki 250ohm). Gdy podpinam słuchawki 32 omowe to przy tym samym ustawieniu potencjometru natężenia dźwięku grają one wyraźnie głośniej.


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 11.10.2022

a to się podłącza tak ???? : , ?
podłączasz zasilacz 12 volt ,
następnie do komputera lub innego wyjścia do słuchawek kabel jack i z drugiej strony też jack
następnie słuchawki z jack do wzmacniacza ,,

dobrze napisałem i mówię ??


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 11.10.2022

a karta e mu 16 16 by mocno pomogła ??


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - ZDV-12 - 12.10.2022

Co do podłączenia - osobiście nie korzystałem ze wzmacniacza słuchawkowego, także na 100% Ci nie powiem, ale powinno być mniej więcej tak jak piszesz. Tj. zasilacz i słuchawki to bezsprzecznie, kabel łączący kartę dźwiękową/źródło dźwięku z HA 400 na pewno od strony wzmacniacza wpinasz w złącze input. Od strony źródła albo wyjście słuchawkowe, albo line out jakiś - wycisz wszystko przy pierwszym podłączeniu i stopniowo zwiększaj głośności czy na wzmacniaczu czy na mikserze w kompie - powinno być Ok.

Tu krótka instrukcja ze schematem połączeń:
https://mediadl.musictribe.com/media/PLM/data/docs/P0386/HA400_M_PL.pdf

Emu 1616 to dość stara karta, nie posiadam jej, także moje obawy mogą okazać się niezasadne, ale tu mogą spiętrzyć się problemy typu kompatybilność sterowników. Druga sprawa, że to karta na złącze PCI - musisz mieć komputer stacjonarny z pasującym i wolnym złączem PCI. Jeśli już celujesz w kartę/interfejs to mniej problemów z kompatybilnością zapewnią Ci nowsze konstrukcje z aktualnymi sterownikami. Ewentualnie jak ma być ta Emu to rozeznaj się w Internetach czy ma kompatybilne sterowniki z systemem operacyjnym którego używasz. Emu 1616 to jeżeli dobrze pamiętam czasy XP/Vista, może się mylę, ale sprawdź zanim kupisz.

Czy Emu Ci pomoże - na pewno ma lepsze wzmacniacze niż Twoja zintegrowana k.muzyczna. Wszystko zależy od Twoich potrzeb, jeżeli chcesz jedynie budżetowo podgłośnić słuchawki to ten Behringer to dobry sposób. Jeżeli chcesz przy okazji zyskać interfejs audio z lepszymi przetwornikami i wejściami do nagrywania to idź w interfejsy, ale tu treba będzie spojrzeć szerzej i dobrać interfejs do Twoich potrzeb.

A i najważniejsze - nie wiem o jakim pokrętle piszesz, gdzie ono jest? Na obudowie kompa? Na pilocie do głośników? Czy masz możliwość podpiąć swoje słuchawki do komputera bezpośrednio w wyjście słuchawkowe? Być może jak masz jakieś pośredniczące urządzenia i to one nie są w stanie "uciągnąć" Twoich słuchawek.


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - pumadesign - 12.10.2022

(11.10.2022, 20:35)INFERNO napisał(a): a karta e mu 16 16 by mocno pomogła ??

a skąd weźmiesz tyle kasy :D weź jakiś interface za 300 zł i powinno być dobrze :)


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 12.10.2022

Na pilocie do głośników mam wejście do słuchawek
,
nie no tego emu 16 16 nie biorę ,

biorę te Behringer 400HA dzwoniłem i facet mi wytłumaczył ale będę musiał mieć aż 3 przejściówki
z małych jacków na duże hm

mówił że do akg240 się nadaje

kupuję te Behringer 400HA


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 20.10.2022

Bardzo pomógł ten Behringer HA400 ;) jest głośniej i lepiej :)


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 31.01.2023

a czy mogę podłączyć do tego jakiś dobry interfejs , i czy to nie będzie miało zakłóceń z jakością dźwięku ??


RE: WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY - INFERNO - 31.01.2023

w sumie to widziałem interfejsy od razu z wzmacniaczami