MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL (/temat-fl-studio-wtyczki-zewnetrzne-na-wersji-trial)



Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - wnuki1990 - 8.02.2023

Witam , szybkie pytania, czy na wersji TRIAL można dodać do FL zewnętrzne (legalne)  pluginy? Czy faktycznie na TRIALU jedyne ograniczenie to że nie można otworzyć zapisanego projektu? Nie jest tak że wtyczki przerywają , zacinają się albo zniekształcają dźwięk?


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - ZDV-12 - 8.02.2023

Dokładnie, jedynym poważnym ograniczeniem dema jest niemożność ponownego załadowania zapisanego w nim projektu. Zawsze jak korzystałem z wersji demo mogłem ładować legalne wtyki bez ograniczeń. Nie ma znaczenia czy wtyczka jest darmowa czy płatna (np od Waves'ów) czy efektowa czy jako instrument VSTi. Działało to na FL Studio 12 i 20, na 21 nie próbowałem jeszcze, ale myślę, że nie powinno być problemów. Próbowałem na PC, więc mowa o wtyczkach typu VST, innych formatów nie używałem.


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - wnuki1990 - 8.02.2023

Dzięki za odp :) tak chodzi mi oczywiście o wersję PC


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - FL FAN - 17.02.2023

(8.02.2023, 12:03)wnuki1990 napisał(a):  Nie jest tak że wtyczki przerywają , zacinają się albo zniekształcają dźwięk?


Jeśli nie są wersją demo z takimi ograniczeniami to zapewne nie, bo np. "Massive" czy "Absynth"  w wersjach demo milkną po 30 minutach. Warto także  pamiętać, że niektóre wtyczki zaimplementowane w FL STUDIO generują ciszę co jakiś czas. Są to m. in.  "Toxic BioHzard", "GMS", "Morphine", "Sawer", "PoiZone".


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - Stasio - 18.02.2023

https://www.voxengo.com/product/recorder/ jest taka cwana wtyczka , która pozwala nagrać co się zrobiło w tych demo DAW , na swój plik na dysku , działa mi na Bitwigu demo- tam ,też był zakaz , no i jest uwaga- nagrywa to co wczytuje 32 bit. Ale jest to jakieś rozwiązanie, dla nie dysponującymi sporą kasą. I umówmy się jestem przeciwnikiem piratów. Ta wtyczka pomagała mi np na Gitar rig 5- demo , który działał 30 min, ale jak już  masz zaplanowany motyw , to można to spokojnie sobie zgrać.


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - amphibia - 18.02.2023

(18.02.2023, 16:29)Stasio napisał(a): https://www.voxengo.com/product/recorder/ jest taka cwana wtyczka , która pozwala nagrać co się zrobiło w tych demo DAW , na swój plik na dysku , działa mi na Bitwigu demo- tam ,też był zakaz , no i jest uwaga- nagrywa to co wczytuje 32 bit. Ale jest to jakieś rozwiązanie, dla nie dysponującymi sporą kasą. I umówmy się jestem przeciwnikiem piratów. Ta wtyczka pomagała mi np na Gitar rig 5- demo , który działał 30 min, ale jak już  masz zaplanowany motyw , to można to spokojnie sobie zgrać.
 siemka , z ciekawości sprawdziłem czy to przejdzie na darmowym audacity ,  i da radę nagrywać z FL Studio , i zapis masz do jakiego formatu chcesz :) tylko nie wiem jakby to wyglądało z wersją trial :)


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - Stasio - 18.02.2023

Cieszę się , że mogłem troszkę pomóc. Każdy muzyk w Polsce niemajętny, chyba , ze ma oczy zielone...?.Baw się dobrze. Pozdrawiam


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - amphibia - 18.02.2023

(18.02.2023, 19:58)Stasio napisał(a): Cieszę się , że mogłem troszkę pomóc.  Każdy muzyk w  Polsce niemajętny, chyba , ze ma oczy zielone...?.Baw się dobrze. Pozdrawiam

To było do mnie ??


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - Stasio - 18.02.2023

To chyba Wnuki1990 zagaili? Ale Ty też, chcesz się klikać?


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - FL FAN - 18.02.2023

Nie wiem jak w programie BitWig (nie pozwala na eksport motywu?) ale w FL STUDIO nie ma potrzeby korzystać z tego typu narzędzi. Tam po prostu robisz eksport do pliku Wav. Massive czy inna wtyczka z limitem czasowym nie zabraniają tego typu działania. Potem można uruchomić wtyczkę powtórnie po restarcie jeśli będzie taka potrzeba.


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - amphibia - 18.02.2023

(18.02.2023, 20:09)Stasio napisał(a): To chyba Wnuki1990 zagaili? Ale Ty też, chcesz się klikać?
Chciałbym wiedzieć o co ci chodzi , na prawdę , ale to jest dla mnie za trudne hehe


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - ZDV-12 - 20.02.2023

Tak trochę nostalgicznie a jednocześnie odnosząc się do tego co napisałeś @FL FAN - teraz w demo FL Studio jak najbardziej można wyrenderować kawałek do pliku audio, ale "back in a days when I was young" to raczej nie było możliwe. Pamiętam jak projekty z FL Studio (jeszcze wtedy Fruity Loops) zgrywałem na kasetę w wieży podpiętej pod kompa. Następnie przy pomocy Cool Edit Pro zgrywałem to do wersji cyfrowej (taki przy okazji wychodził dithering + modelowanie dźwięku na analogowy ;-)).

Cool Edit Pro też był w wersji demo - przy starcie wybierało się chyba jedną, czy kilka funkcji, która ma działać w tej sesji, więc czasem żeby coś osiągnąć trzeba było CEP'a uruchamiać kilka razy i za każdym razem z innymi ustawieniami. Czemu nie zgrywałem od razu do Cool Edit Pro z FL'a? Bo to było nie wykonalne pod względem wydajności komputera (Pentium 166MHz, 48 MB RAM).

Te pierwsze zgrywki na kasety ciągle gdzieś mam na dysku w postaci cyfrowej, szum, nieoczekiwane różnice w głośności, słaba dynamika, brak "góry" i wiele innych "VST zaszytych domyślnie w taśmie magnetofonowej" ;-)


RE: Wtyczki zewnętrzne na wersji TRIAL - FL FAN - 20.02.2023

(20.02.2023, 9:29)ZDV-12 napisał(a): Tak trochę nostalgicznie a jednocześnie odnosząc się do tego co napisałeś @FL FAN - teraz w demo FL Studio jak najbardziej można wyrenderować kawałek do pliku audio, ale "back in a days when I was young" to raczej nie było możliwe. Pamiętam jak projekty z FL Studio (jeszcze wtedy Fruity Loops) zgrywałem na kasetę w wieży podpiętej pod kompa. Następnie przy pomocy Cool Edit Pro zgrywałem to do wersji cyfrowej (taki przy okazji wychodził dithering + modelowanie dźwięku na analogowy ;-)).

Cool Edit Pro też był w wersji demo - przy starcie wybierało się chyba jedną, czy kilka funkcji, która ma działać w tej sesji, więc czasem żeby coś osiągnąć trzeba było CEP'a uruchamiać kilka razy i za każdym razem z innymi ustawieniami. Czemu nie zgrywałem od razu do Cool Edit Pro z FL'a? Bo to było nie wykonalne pod względem wydajności komputera (Pentium 166MHz, 48 MB RAM).

Te pierwsze zgrywki na kasety ciągle gdzieś mam na dysku w postaci cyfrowej, szum, nieoczekiwane różnice w głośności, słaba dynamika, brak "góry" i wiele innych "VST zaszytych domyślnie w taśmie magnetofonowej" ;-)
Dziękuje za podzielenie się  Twoimi doświadczeniami. Zadawałeś sobie trudu a to znaczy, że naprawdę Ci zależało.
Ja Ci szczerze powiem, że używałem Fruity Loops od wersji 3 ale mało wtedy o tym programie wiedziałem (właściwie to nic). Z początku nawet nie wiedziałem, że tam jakiś eksport jest ponieważ to był pierwszy tego typu program z jakim się spotkałem w życiu. Nie używałem żadnych innych zewnętrznych wtyczek w tamtym czasie wiec się nie wypowiem co do tej materii renderowania z ich użyciem. Do zgrywania swoich pomysłów używałem GoldWave - do czasu odkrycia magicznej opcji Eksportu do Wav w późniejszych wersjach.  Dziś co parę lat wydaję aktualny podręcznik użytkownika do programu FL STUDIO. (znajdziesz go tutaj w dziale "Wskazówki użytkowników").  Przyznam, że cieszyłbym się ogromnie w tamtym czasie, gdy zaczynałem pracę z programem, gdybym na taki natrafił no ale są inni, którzy też potrzebują wskazania podstaw działania programu okraszonych ciekawostkami i sztuczkami i często piszą do mnie, że ten przewodnik jest super. Jest całkowicie darmowy  (zawsze był i zawsze będzie)  i chociaż ja sam do wszystkiego dochodziłem przez lata, to jako ostateczną satysfakcję mogę dziś pozostawić swoje spisane instrukcje dla przyszłych pasjonatów muzyki.