MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Unknown Players & DNRBW - Remember Me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: House (https://musicproducers.pl/forum-house)
+--- Wątek: PROG. Unknown Players & DNRBW - Remember Me (/temat-progressive-unknown-players-dnrbw-remember-me)



Unknown Players & DNRBW - Remember Me - DNRBW - 21.02.2023

Cześć wraz z moim przyjacielem chcieliśmy podzielić się naszym ostatnim utworem :D wszelka krytyka mile widziana.

https://www.youtube.com/watch?v=aT2Xa0jxLAM


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - hudson462 - 27.02.2023

Ogólnie rzecz biorąc to całkiem przyjemny kawałek wam wyszedł - drop trochę przypomina mi jakiś utwór Martina Garrix'a. A jako że krytyka mile widziana to:
1. Brzmienie vox'ów mi się nie podoba (niby to subiektywna sprawa, ale no...).
2. Większości dźwięków brakuje saturacji - zwłaszcza wyżej wspomnianym vox'om, kinowym bębnom z intro, bassowi z dropu, pluckowi z break'a i werblowi z przejścia między pierwszą a drugą częścią dropu (tego werbla dałbym też trochę głosniej).
3. Z dropu można by było wycisnąć jeszcze trochę kompresorem w masteringu. Chociaż właściwie to może zamiast kompresora może lepiej byłoby użyć soft-clipera.
4. Mam wrażenie, że pianino w intro gryzie się z kinowymi bębnami (odsłuchaj sobie w mono).
5. Kolejna sprawa odnośnie pianina: brzmi trochę robotycznie (nie jakoś bardzo, ale trochę) - może porozsuwaj poszczególne nuty tworzące akrody żeby brzmiało to bardziej ludzko.
6. Większe pie**olnięcie przy wejściu dropu można by uzyskać poprzez stopniowe zamykanie filtru LP z dużym rezonansem pod koniec build-up'u (i otwarcie go przy wejściu dropu). Równolegle można by stopniowo delikatnie zwężać obraz stereo żeby z powrotem dać go na maksa przy wejściu dropu.
7. Do bassu dodałbym jeszcze warstwę piły.
8. Lead jest chyba trochę za cicho, a i on skorzystałby gdyby dać mu więcej saturacji.
9. Na sumie zrobiłbym automatyzację głosności, którą zciszyłbym wszystko poza dropami o 1 lub 2 dB.

Wyłapałem sporo rzeczy, które można poprawić, ale utwór nadal nadal uważam za fajny i jak najbardziej "słuchable".


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - FL FAN - 28.02.2023

Już kiedyś słuchałem ale nadal nie wiem. Przyznam szczerze że ten slide  czy tam spin-up mi bardzo przeszkadza w nagraniu, bo kompletnie odwraca uwagę od tego pięknego wokalu. Jeśli o pomysł chodzi to super  ale samo wykonanie kuleje.  Pewnie niektóre instrumenty (jak te kotły, piano czy perkusję w tle) dałoby się bardziej wyróżnić w tym natłoku, a niektóre odchudzić w przestrzeni i pewnych pasmach częstotliwości. Kolega wyżej zresztą z niebywałą skrupulatnością już zaznaczył pewne mankamenty. To nagranie ma taki nieco filmowy charakter, czy pretenduje do takiego gatunku tą epicką sekcją perkusyjną i wokalem, a z drugiej strony taki EDM. Jako słuchacz jestem trochę rozdarty.

Jest potencjał i pomysł, a to już dużo.
Pozdrawiam Serdecznie



RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - DNRBW - 28.02.2023

Bardzo dziękujemy


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - Stasio - 28.02.2023

Spodobało mi się to co zaznaczył Mr hudson462 - "że to może być słuchalne". Ja tylko dodam, że to słychać, że zrobione w FL. Jakoś ten DAW narzuca pewien styl układania tracków i większość utworów tu prezentowanych brzmi podobnie. Co do szczegółów technicznych się nie wypowiem. hudson462 tu chyba wykazał się wiedzą. A mnie to się podobało, bo muza ma być słuchana :) . Pozdrawiam


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - FL FAN - 28.02.2023

(28.02.2023, 19:07)Stasio napisał(a): większość utworów tu prezentowanych brzmi podobnie.
 Pozdrawiam

Moim zdaniem często także i niestety tutaj  brakuje takiego oddechu i przestrzeni w nagraniu, powiewu lekkości i czuje, że dźwięk jest fizycznie zgnieciony limiterami i innymi kompresorami albo po prostu jest przyduszony, bo poszczególne brzmienia walczą o miejsce w spektrum. No nie brzmi to wówczas naturalnie i nie słucha się przyjemnie. Jak to mówią "mniej znaczy więcej", bo to też sztuka rezygnacji z niektórych rzeczy - gdyż  wszystkiego nie sposób pogodzić  w większości przypadków.


(28.02.2023, 19:07)Stasio napisał(a): słychać, że zrobione w FL. Jakoś ten DAW narzuca pewien styl układania tracków



Może po prostu autorzy zbyt często sugerują i wzorują się na spowszedniałych i niemal rutynowych, sztampowych wręcz już motywach znanych producentów. Dlatego wytrawnemu słuchaczowi nie smakują już tak jak za pierwszym razem, a ludzie muszą się na kimś wzorować i kółko się zamyka.



RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - agro - 1.03.2023

(28.02.2023, 19:07)Stasio napisał(a): Spodobało mi się to co zaznaczył Mr hudson462 - "że to może być słuchalne". Ja tylko dodam, że to słychać, że zrobione w FL. Jakoś ten DAW narzuca pewien styl układania tracków i większość utworów tu prezentowanych brzmi podobnie. Co do szczegółów technicznych się nie wypowiem. hudson462 tu chyba wykazał się wiedzą. A mnie to się podobało, bo muza ma być słuchana :) . Pozdrawiam

W odniesieniu do tego przykładu i innych proszę o uzasadnienie swojej wypowiedzi odnośnie stwierdzenia "słychać że to FL", bo powielasz jakiś mit a sam zdaje się nie bardzo wiesz o czym piszesz,  dzięki za odp.


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - marcinxx1982 - 1.03.2023

Dość przyjemnie się słucha,choć w niektórych miejscach jak to pisali koledzy wyżej jest trochę natłok.


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - Audionectic - 24.03.2023

Ogolny odbior dosc w porzadku jak na moja milosc do EDM.
EDM jest specyficznym gatunkiem jak kazdy ale tutaj natlok dynamiki,syntezatorow i wszystkiego jest naprawde duzy.Jeszcze wokal.Niezle z tego wyszedles jednak troche brakuje.
Proponuje Ci bys wyprobowal wtyczke CENTER od Waves.Pomoze Ci wymiksowac warstwy syntezatorow.Pelna kontrola nad mid i side.Ostatnio synkowi robilem drilla i wlasnie mialem kilka warstw pianopodobnych brzmien nasyconych poglosem i delayami walczylem walczylem i zapialem w koncu ow Center.Okolo 150zl w przeliczeniu z baksow.
Moze znajdziesz cos i freeware
Pzdr


RE: Unknown Players & DNRBW - Remember Me - Intelectronic - 7.04.2023

Miks tutaj nie ma czym oddychać. Sporo w kawałku się dzieje, ale mam wrażenie, że nie wszystko tu ma swoje miejsce i się dusi lub kłóci ze sobą. DAW nie ma tu nic do rzeczy, a to niektórzy sugerują z tego co zauważyłem.