MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Radek Samson - Walking Moments - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PRODUKCJE (https://musicproducers.pl/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (https://musicproducers.pl/forum-trance)
+--- Wątek: TRANCE Radek Samson - Walking Moments (/temat-trance-radek-samson-walking-moments)



Radek Samson - Walking Moments - musiclabs - 1.03.2023

Czesc dawno nic nie wrzucałem.  Zapraszam do posluchania  nie wiem jak to technicznie bedzie,   ale mam nadzieje ze idzie posluchac.




RE: Radek Samson - Walking Moments - FL FAN - 1.03.2023

Widzę, że tak jak ja lubisz różne rodzaje muzyki. Odnajdujesz się w klasyce ale i w trance. Ja lubię głównie trance (klasyczny jak i ten nowszy)  House (Tech i Deep) i oczywiście ambient - w tym eksperymentalny.

Nagranie spoko, akcja jest, energia i dynamika oraz chwytliwy rytm. Przyjemna melodia od samego początku daje znać, że będzie dobrze. Technicznie jakichś poważnych mankamentów nie ma. Nie stwierdzam poza może stopą perkusji aby ją wyróżnić. Właśnie ta praca na transjentach się kłania.  Ten charakterystyczny klik pojawiający się w wyższym zakresie, pozwalałby słuchaczowi łatwo odnaleźć początek dźwięku stopy, bo wyczuwalny jest raczej tylko jej "ciężar". W muzyce trance myślę, że to bardzo ważne. W każdym razie przyjemnie się słucha takiego Trance'u.

Super filmik ze zdjęć ! Pozdrowienia dla brata i życzenia oby uwieczniał więcej takich udanych wypraw !
Pozdrawiam Serdecznie



RE: Radek Samson - Walking Moments - musiclabs - 1.03.2023

(1.03.2023, 22:44)FL FAN napisał(a):
Widzę, że tak jak ja lubisz różne rodzaje muzyki. Odnajdujesz się w klasyce ale i w trance. Ja lubię głównie trance (klasyczny jak i ten nowszy)  House (Tech i Deep) i oczywiście ambient - w tym eksperymentalny.

Nagranie spoko, akcja jest, energia i dynamika oraz chwytliwy rytm. Przyjemna melodia od samego początku daje znać, że będzie dobrze. Technicznie jakichś poważnych mankamentów nie ma. Nie stwierdzam poza może stopą perkusji aby ją wyróżnić. Właśnie ta praca na transjentach się kłania.  Ten charakterystyczny klik pojawiający się w wyższym zakresie, pozwalałby słuchaczowi łatwo odnaleźć początek dźwięku stopy, bo wyczuwalny jest raczej tylko jej "ciężar". W każdym razie przyjemnie się słucha takiego Trance'u.

Super filmik ze zdjęć ! Pozdrowienia dla brata i życzenia oby uwieczniał  więcej takich udanych wypraw !
Pozdrawiam Serdecznie
Dzieki wielkie za komentarz ! Również Pozdrawam : )


RE: Radek Samson - Walking Moments - Stasio - 2.03.2023

Wow jakie to ładne, wreszcie jakaś melodia fortepianu ubrana w elektroniczne ozdóbki. Uważam , że stopa perkusji jest akurat. Pozdrawiam


RE: Radek Samson - Walking Moments - musiclabs - 2.03.2023

(2.03.2023, 15:18)Stasio napisał(a): Wow jakie to ładne, wreszcie jakaś melodia fortepianu ubrana w elektroniczne ozdóbki. Uważam , że stopa perkusji jest akurat. Pozdrawiam
Dzieki Stasio za opinie.   Cieszy ze stopa jest akuratna Twoim odsluchu!    

Gdyby ktos wolał odsluchac na SC:

https://soundcloud.com/radeksamson/radek-samson-walking-moments


RE: Radek Samson - Walking Moments - FL FAN - 2.03.2023

Acha, żeby nie było, stopa perkusji nie jest zła tylko moim zdaniem po prostu w Trance będzie potrzebny ten klik, a w muzyce House bardziej stłumioną widzę taką jak Ty tutaj zrobiłeś.  Ale to tylko i wyłącznie moje subiektywne opinie oparte na latach odsłuchów i komponowania swoich kawałków.  Nie jest powiedziane że tak nie można zrobić.  Twoja muzyka jest oczywiście ponad wszelką krytykę zaznaczam. Pozdrawiam !



RE: Radek Samson - Walking Moments - musiclabs - 2.03.2023

(2.03.2023, 17:18)FL FAN napisał(a):
Acha, żeby nie było, stopa perkusji nie jest zła tylko moim zdaniem po prostu w Trance będzie potrzebny ten klik, a w muzyce House bardziej stłumioną widzę taką jak Ty tutaj zrobiłeś.  Ale to tylko i wyłącznie moje subiektywne opinie oparte na latach odsłuchów i komponowania swoich kawałków.  Nie jest powiedziane że tak nie można zrobić.  Twoja muzyka jest oczywiście ponad wszelką krytykę zaznaczam. Pozdrawiam !
Jasne  nie ma problemu  jesli chodzi o stope to zawsze mam  z tym dylemat.  W tym kawalku nie chcialem zeby az naddto sie wybijala,  ale tez nie chcialem  za bardzo schowanej ...  i  znajdz tu zloty srodek :)   dlatego kazda opinia i kazde ale biore do siebie i  jesli sie da to staram sie poprawic. Pozdrawiam


RE: Radek Samson - Walking Moments - FL FAN - 2.03.2023

Właściwie w tym wypadku bardziej chyba można mówić o uwydatnieniu pewnego elementu z pogodzeniem swojej techniki i przekonań.  Może lekkie otwarcie przedziału około 3 kHz pozwoliłoby zachować ogólnikowy zarys tego brzmienia. Wiem, że to sztampa i oklepane brzmienie no ale tak się już przyzwyczaiłem. Nie lubię robić polowań na czarownice  także absolutnie się nie czepiam, bo tak też przecież jest świetnie.

Coś jak tutaj:


Farid na przykład tutaj już zastosował podobne brzmienie do Twojego:



Słyszysz zwłaszcza na słuchawkach stopa jest subtelniejsza ale jest klik (być może to layer) i to takie moje fanaberie że musi być ale przecież nie musi.


RE: Radek Samson - Walking Moments - marcinxx1982 - 3.03.2023

Miło się słucha.Dobra robota.Pozdrawiam


RE: Radek Samson - Walking Moments - Mocade - 3.03.2023

O człowieku, Radek Samson wrócił! Koniecznie zabierz się za klasyki, trillkiewicz śni mi się po nocach. Trance jak trance ale ocena taka bo się nie znam, słyszę natomiast dobre brzmienie tam.

Pozdrawiam.


RE: Radek Samson - Walking Moments - musiclabs - 3.03.2023

(3.03.2023, 21:10)Mocade napisał(a): O człowieku, Radek Samson wrócił! Koniecznie zabierz się za klasyki, trillkiewicz śni mi się po nocach. Trance jak trance ale ocena taka bo się nie znam, słyszę natomiast dobre brzmienie tam.

Pozdrawiam.
Czesc Mocade  dzieki za pamiec;)   pomalu laduje baterie , mam nadzieje, ze za jakis czas uda sie zrobic ciekawego "soundtracka"  Pozdrawiam