MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE Dokanałowe monitory - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE Dokanałowe monitory (/temat-hardware-dokanalowe-monitory)



Dokanałowe monitory - hudson462 - 7.03.2023

Cześć ;) Korzystaliście kiedyś z monitorów studyjnych w postaci dokanałowych słuchawek? Nie chodzi mi o byle jakie dokanałówki tylko stricte o słuchawki dokanałowe zaprojektowane z myślą o "monitoringu" studyjnym. Jeśli tak to jakie mieliście wrażenia? Da się na tym miksować? Aktualnie korzystam z AKG k240 mkII - ile musiałbym wydać na takie dokanałowe monitory żeby miały podobne możliwości jak te wspomniane nauszne AKG?


RE: Dokanałowe monitory - FL FAN - 7.03.2023

(7.03.2023, 1:09)hudson462 napisał(a):
Cześć ;) Korzystaliście kiedyś z monitorów studyjnych w postaci dokanałowych słuchawek? Nie chodzi mi o byle jakie dokanałówki tylko stricte o słuchawki dokanałowe zaprojektowane z myślą o "monitoringu" studyjnym. Jeśli tak to jakie mieliście wrażenia? Da się na tym miksować? Aktualnie korzystam z AKG k240 mkII - ile musiałbym wydać na takie dokanałowe monitory żeby miały podobne możliwości jak te wspomniane nauszne AKG?
Tak, teraz wszystko staje się powoli jasne.Zawsze można masteringować na słuchawkach.
Widzę, że brzmienie płyty mamy już za sobą, normalizacja - to pewnie też w cenie. Ewentualna konwersja z MP3 do Wav (a co za różnica WAV czy MP3)  Dla profesjonalnych producentów z zagranicznymi komputerami z jeszcze bardziej zagranicznymi systemami operacyjnymi to nie byle mrzonka  - bo teraz ich wokale nawet z mikrofonu na USB nabiorą ciepła analogowego brzmienia.


Pamiętajcie o wytłoczkach na ścianach, bo po co męczyć wszystkich. Wiecie jak to jest, każdy pamięta jak zaczynał i jak to brzmiało? Po co męczyć wszystkich. Info dla sąsiadów - w pewnych kręgach mówi się że produkcja muzyki jest jak napad w metrze - lepiej się do tego nie mieszać.

9 marca jest międzynarodowy dzień DJ-a - Spraw swojemu domorosłemu producentowi niespodziankę i załatw mu mastering na słuchawkach dousznych  - "Joe le Uber" (nigdy nie wsiadaj sama)  w studiu "Tule Klauna" -  brzmienie jakiego Ty i Twój producent nigdy nie zapomnicie.


RE: Dokanałowe monitory - OProject - 7.03.2023

[Obrazek: H93hCmB.png]
xD


RE: Dokanałowe monitory - FL FAN - 7.03.2023




RE: Dokanałowe monitory - OProject - 7.03.2023

Tutaj coś znalazłem może cię zainteresuje, żeby nie było ze sobie żartujemy tylko :P
Chociaż nie wiem jaki sens takich słuchawek, może do sprawdzania albo żeby uszy odpoczęły od większych słuchawek... z drugiej strony jednak chyba są bardziej szkodliwe dla słuchu (jak niektórzy twierdzą)




RE: Dokanałowe monitory - hudson462 - 7.03.2023

(7.03.2023, 17:34)OProject napisał(a): Tutaj coś znalazłem może cię zainteresuje, żeby nie było ze sobie żartujemy tylko :P
Chociaż nie wiem jaki sens takich słuchawek, może do sprawdzania albo żeby uszy odpoczęły od większych słuchawek... z drugiej strony jednak chyba są bardziej szkodliwe dla słuchu (jak niektórzy twierdzą)

Właśnie dlatego zacząłem się nimi interesować - bo moje odstające uszy zaczynają boleć po dłuższym używaniu słuchawek nausznych.


RE: Dokanałowe monitory - OProject - 7.03.2023

(7.03.2023, 21:16)hudson462 napisał(a):
(7.03.2023, 17:34)OProject napisał(a): Tutaj coś znalazłem może cię zainteresuje, żeby nie było ze sobie żartujemy tylko :P
Chociaż nie wiem jaki sens takich słuchawek, może do sprawdzania albo żeby uszy odpoczęły od większych słuchawek... z drugiej strony jednak chyba są bardziej szkodliwe dla słuchu (jak niektórzy twierdzą)

Właśnie dlatego zacząłem się nimi interesować - bo moje odstające uszy zaczynają boleć po dłuższym używaniu słuchawek nausznych.
A masz otwarte czy zamkniete? ja siedze dlugo w najgorszych pod tym wzgledem sluchawkach AKG k518dj - imadła xD
Spróbuj moze wokółuszne otwarte, a takie pchełki to niewiem moze jakies za 100-200 zł przetestuj - tak zeby mialy jakies srednie brzmienie :P


RE: Dokanałowe monitory - agro - 8.03.2023

Gdzie mogę kupić profesjonalne buty do masteringu firmy mastershoes?
Chodzi mi te z podbiciem antywibracyjny i bezszelestnym sznurówkami.

Ktoś coś wie ?


RE: Dokanałowe monitory - Zirds - 8.03.2023

Dokanałowe monitory studyjne nie zrobią z Twojej muzyki arcydzieła, bo dźwięk jest przestrzenny i uwarunkowany od akustyki.


RE: Dokanałowe monitory - FL FAN - 8.03.2023

(8.03.2023, 1:35)agro napisał(a): Ktoś coś wie ?

Pańskie zamówienie oczekuje na realizacje !

Pozwól, że my zajmiemy się Twoimi stopami, a Ty zajmij się tym co naprawdę kochasz - komponuj muzykę w wygodnych anty-ALIASINGOWYCH butach i nie trać czasu na szukanie obuwia dla masteringowców za przystępną cene.