MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
SOFTWARE iZotope Neoverb Pro - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: SOFTWARE iZotope Neoverb Pro (/temat-software-izotope-neoverb-pro)



iZotope Neoverb Pro - igi - 23.05.2023

Witam Wszystkich

Chciałem zapytać czy ktoś z Was korzysta z Izotope Neoverb? 
Właśnie go testuję i nie mogę zrozumieć dlaczego w przypadku włączenia automatycznego dopasowania ustawień tego reverbu, ustawia mi po analizie dźwięku takie same wartości jak przykładowo zapnę tą wtykę na trzy różne kanały miksera.
We wstępnych ustawieniach "Reverb Assistant" (Style, Size, Tone), nic nie ruszam i wyskakują te same wartości po analizie, lub jak ustawię inne  (Style, Size, Tone), ale takie same wartości dla każdego kanału, to na każdym kanale po analizie dźwięku wtyczka ustawia te same wartości.

Może coś źle rozumiem, ale wydawało mi się że po to jest taka opcja że "wtyczka słucha", żeby dać inne odpowiednie ustawiania dla różnych instrumentów. Dla mnie to po prostu nie ma sensu, więc muszę coś źle rozumieć.
Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Grupowiczów


RE: iZotope Neoverb Pro - FL FAN - 26.05.2023



NA 7:09 zaczyna mówić właśnie o "Reverb Assistant"

Tutaj testowana jest ta wtyczka, na wokalu, na jednym kanale miksera cały czas. Po zmianie ustawień, są inne sugestie. Zarówno te na panelu na dole jak i te w blenderze.  Jeśli wtyczka nie funkcjonuje poprawnie to może być wina systemu, DAW'a albo coś zostało pominięte. Przejrzyj specyfikacje i wymagania systemowe Neoverb
Cytat:System Requirements
Operating Systems:

Mac: macOS High Sierra (10.13.6) - macOS Monterey (12.3.x) *
Windows: Windows 10 – Windows 11
* Supported on Intel Macs & Apple silicon Macs (Apple M series chips) in Rosetta 2 and native.
 
Plugin Formats:
AX, AU, VST3, VST2.
* All plug-in formats are 64-bit only
 
DAWs/NLEs :
Logic Pro, Live 9.7 - 11, Cubase 9.5 - 10.5, Pro Tools 12 - 2022, FL Studio 20, Studio One 5, REAPER 6, Reason, Bitwig Studio 4, Digital Performer 11.





RE: iZotope Neoverb Pro - igi - 31.05.2023

Dzięki bardzo za odzew
Co prawda angielski u mnie kuleje, ale posprawdzam jak napisałeś


RE: iZotope Neoverb Pro - FL FAN - 31.05.2023

Sprawdzałem tę wtyczkę, trial ze strony producenta - testowałem  głównie na ścieżce wokalnej,  później na kilku różnych. Czasem działa bardziej z rozrzutem ustawień, a czasem zalecenia są bardzo zbliżone, niemal identyczne.  
Ona chyba tak pracuje, zresztą jak widać na filmiku te ustawienia nie są jakieś od siebie ogromnie dalekie, ale są odrobine inne, przynajmniej jeśli  o blender chodzi  i ten EQ na dole, bo panel po lewej to chyba nie drgnął...



RE: iZotope Neoverb Pro - igi - 31.05.2023

Więc albo czegoś cały czas nie rozumiem, albo faktycznie coś mam z systemem lub z daw...
Po analizie w "reverb assistant" za każdym razem na różnych kanałach ustawia mi te same wartości.
To znaczy jak mam w "reverb assistant" taki sam wybór, to na innych instrumentach daje mi te same ustawienia.
Wydaje mi się że po to wtyczka analizuje dany instrument, żeby dopasować go z innymi ustawianiami dla każdego kanału/instrumentu. Gdyby te ustawiania tak jak napisałeś były choć odrobinę inne to bym był spokojny.
Niestety u mnie tak nie jest. Mam tylko nadzieję że inne wtyczki z iZotope będą już działać poprawnie, bo wykupiłem subskrybcję. Jak nie to będę zmuszony (niestety) zrezygnować.
Raz jeszcze dzięki za odzew i pomoc.