MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
SOFTWARE Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: SOFTWARE Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 (/temat-software-eksport-midi-z-fl-studio-do-musescore-3)



Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - Piano/Keyboard - 25.06.2023

Wyeksportowałem melodię z patternu w FL Studio do pliku midi (mid dokładnie), ale w MuseScore 3 otwiera mi się tylko pusta strona.

Jeśli ktoś zna inny sposób, na przekonwertowanie pliku midi do notacji muzycznej to niech poda.


RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - FL FAN - 25.06.2023

Przede wszystkim przed eksportem do MIDI należy przygotować step sequencer do takiej operacji.

Zrobiłeś to o czym pisze w moim podręczniku do FL STUDIO na stronie  14 ?


GŁÓWNE MENU PROGRAMU
TOOLS > Macros > Prepare for MIDI Export


Jest jeszcze możliwość zapisu jako zapis nutowy z poziomu Piano Roll do pliku mid , fsc a nawet pdf
W MENU PIANO ROLL
FILE  > Export as score sheet



RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - Piano/Keyboard - 25.06.2023

Spróbowałem opcji eksportu z poziomu piano roll do pliku pdf, ale po kliknięciu start w menu Export as score sheet nic się nie dzieje.


RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - FL FAN - 25.06.2023

[Obrazek: 1.jpg]

NAWET W STARYM FL STUDIO 11 TO DZIAŁA BEZ ZARZUTU
POJAWIA SIĘ OKIENKO SYSTEMOWE I KLIKASZ ZAPISZ PO WYBRANIU TYPU PLIKU

[Obrazek: 2.jpg]

MOŻE TO CHWILE POTRWAĆ I TRZEBA POCZEKAĆ
[Obrazek: 3.jpg]



RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - Piano/Keyboard - 25.06.2023

Dokładnie tak robię i nic się nie dzieje, a pdf powinien się zapisać na pulpicie (zmieniłem ścieżkę zapisu).

Teraz już nic nie słychać nawet.


RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - FL FAN - 25.06.2023

Muszę zadać to pytanie, czy to legalna wersja programu?  Demo/licencja ?
Pytam, bo jeśli pirat, to nikt nie jest w stanie przewidzieć co może się wydarzyć


RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - Piano/Keyboard - 25.06.2023

Legalna wersja

Pamiętam, że kiedyś też miałem ten problem, bo midi zapisywały się puste. W tym przypadku program też chyba próbuje wygenerować puste midi, dlatego nie jest w stanie zapisać pliku pdf. Coś trzeba zrobić przy pierwszym eksporcie midi, ale nie pamiętam co.

Szybciej będzie ręcznie przepisać nuty z piano rola, ale w jakim programie mogę wygenerować notację muzyczną?

Edit
Okazało się, że midi rzeczywiście były puste i po zmianie patternu na full song udało mi się wyeksportować działające midi, ale nadal program nie eksportuje pdf notacji.

Edit 2
Wyeksportowałem sobie midi do MuseScore i wybrałem 1 głos oraz konkretną ścieżkę z melodią, ale w notacji nuty chyba nie pasują, bo powinno się zaczynać od C6.


RE: Eksport midi z FL Studio do MuseScore 3 - In-Tegral - 25.06.2023

U mnie wszystko śmiga, rozdzielam patterny na tracki na playliście, następnie robię "Prepare for midi export", następnie File > Export > Midi file ... Dalej nic nie zmieniam i w MuseScore wszystko ładnie czyta