MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDWARE KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: HARDWARE KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu (/temat-hardware-krk-rp7-g4-szumia-podpiete-tylko-do-pradu)

Strony: 1 2


KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 6.11.2023

Cześć.

Kupiłem sobie monitory KRK RP7 G4. Podłączyłem je do Scarlet 2i2, i jak je włączyłem to stwierdziłem, że szumią. Odpiąłem je i nadal szumią podpięte tylko do prądu. Mam gniazdka uziemione, głośniki podpięte bezpośrednio do gniazdek – nie przez jakieś przedłużacze.
Kurcze, to chyba nie powinno tak być, nie? Poszperałem trochę w internecie, okazuje się, że ludzie też mają taki problem. Ale są i tacy, którzy tego problemu nie mają. Więc o co tu chodzi?
Nie wyobrażam sobie, że siedzę przed komputerem, pracuje, a z obu stron szumią mi głośniki? Słyszę to i jest to dla mnie nie do zaakceptowania.
No więc jak ugryźć ten problem? Czy to cecha monitorów i nic z tym nie zrobię? Oddać i kupić inne, ale jakie? Czy jest to jakiś problem techniczny, który można rozwiązać?
Pomóżcie :)


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Abigail Noises - 7.11.2023

Jeśli jest to ten typ szumu, to słabo to widzę.
https://drive.google.com/file/d/1zkFlpFOA1__YqdLsac7ZC1ibdEu_vgL-/view

No cóż, wygląda na to, że niezbyt dobrze wybrałeś model monitorów, bo właśnie te mają taki urok — jednym to przeszkadza, innym nie. Możesz spróbować zrobić to co radzi ten gość, ale szczerze nie wiem, czy to coś da...

https://www.reddit.com/r/WeAreTheMusicMakers/comments/zsxpb6/how_fix_static_noise_in_krk_rp7_g4/

A tu poczytaj komentarze — wiele osób oddało te monitory — jeśli przeszkadzają, to po co się męczyć.
https://www.youtube.com/watch?v=O6BKxsSTKX0


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 7.11.2023

Tak, to jest to. Dzięki wielkie. Ktoś tam napisał, że też mu szumią podpięte tylko do gniazdka. Dzisiaj je pakuję i oddaję, Nie mógłbym się skupić na normalnej pracy przez to szumienie.
Tylko na co to zamienić? Czy w tym przedziale cenowym, wszystkie aktywne będą miały ten problem? Może próbować z pasywnymi? Ale to się robi jeszcze koszt wzmacniacza. Sam nie wiem.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Abigail Noises - 7.11.2023

Wszystkie monitory w jakiś tam sposób szumią - chodzi o to, aby tego szumu nie słyszeć, siedząc przed nimi, albo by nie przeszkadzały w produkcji. Moje też szumią, ale jak przyłożę ucho. W gruncie rzeczy jak jest cisza i się wsłucham, to też coś tam słyszę, ale nigdy na to nie zwracałem uwagi. Ogólnie to szum szumowi nierówny i najlepiej odsłuchać sobie w sklepie i wybrać takie, które nie przeszkadzają.

https://forum.estradaistudio.pl/viewtopic.php?t=32051


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 16.11.2023

A jakie Ty posiadasz monitory?


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Abigail Noises - 16.11.2023

AKAI RPM 800


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Rio ZeGa - 19.11.2023

podepnij to ustorjstwo pod listwę antyprzepięciową, a nie ,,przedłużacze"


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 20.11.2023

Podpinałem. Podpiąłem też pod UPSa. To nic nie daje, one po prostu szumią.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Rio ZeGa - 20.11.2023

no to jest naturalne każde monitory szumią, a w szczególności KRK, sam owe posiadam i je też słyszę, wiem, że to trochę irytujące jest, ale nic nie zrobisz :P


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - sonic - 21.11.2023

masz włącznik i wyłącznik zasilania na monitorach ?


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 21.11.2023

Generalnie to je oddałem. Ale był tam wyłącznik.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - sonic - 21.11.2023

(21.11.2023, 14:53)Materia Prima napisał(a): Generalnie to je oddałem. Ale był tam wyłącznik.
i szumiały ci nawet jak były wyłączone ????????????????


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 22.11.2023

Nie, jak były podłączone do prądu i wyłączone na wyłączniku to nie szumiały. Syczały włączone ale nie podłączone do interfejsu audio i syczały również podłączone do niego.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - sonic - 22.11.2023

No to w czym problem ?? moje syczą od 6 lat , tzn jest taki dźwięk jakby prąd płynął , grają normalnie , wszystkie monitory tak mają .


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Zirds - 23.11.2023

(22.11.2023, 22:41)sonic napisał(a): No to w czym problem ?? moje syczą od 6 lat , tzn jest taki dźwięk jakby prąd płynął , grają normalnie , wszystkie monitory tak mają .

Nie wszystkie,
Mam JBL LSR 305 (Parę) i Presonus Eris 3.5 (Parę) podłączone do miksera Zoom LiveTrak L-12 i nic mi nie szumi.



Sprawdźcie czy nie szumią Wam interfejsy czy miksery, bo to one najwięcej problemów tworzą w postaci szumów.
Jeśli szumią na samym prądzie to warto sprawdzić pokrętła gain w każdym monitorze i sprawdzać czy to jest zależne z szumem.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 23.11.2023

(22.11.2023, 22:41)sonic napisał(a): No to w czym problem ?? moje syczą od 6 lat , tzn jest taki dźwięk jakby prąd płynął , grają normalnie , wszystkie monitory tak mają .
No w tym problem, że syczą. Żadna to przyjemność jak siedzę w cichym pokoju i słyszę syk.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - sonic - 23.11.2023

(23.11.2023, 5:11)Materia Prima napisał(a):
(22.11.2023, 22:41)sonic napisał(a): No to w czym problem ?? moje syczą od 6 lat , tzn jest taki dźwięk jakby prąd płynął , grają normalnie , wszystkie monitory tak mają .
No w tym problem, że syczą. Żadna to przyjemność jak siedzę w cichym pokoju i słyszę syk.
siedzisz w pokoju z włączonymi monitorami ?? po jakiego ciula ??


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Materia Prima - 23.11.2023

Po takiego, że nie mam ochoty za każdym razem ich wyłączać.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - Zirds - 23.11.2023

(23.11.2023, 11:51)Materia Prima napisał(a): Po takiego, że nie mam ochoty za każdym razem ich wyłączać.

A to źle świadczy o tym. Po pierwsze narażasz sprzęt na możliwe przepięcia, skoki napięcia (nawet podłączone do UPS/stabilizatora), po drugie przetworniki się przegrzewają przy ciągle pracującym sprzęcie, przez co się sprzęt szybciej niszczy i tworzą się artefakty typu szumy, brumy przy ciągle włączonym sprzęcie.

Może lepiej w takim razie zmienić nawyk i wyłączać sprzęt. Poza tym prąd kosztuje też swoje, a wiadomo, każdy zasilacz, czy włączone urządzenie w ciągu roku zjada trochę energii, a co za tym idzie pieniędzy. Ważne jest oszczędzanie.


RE: KRK RP7 G4 szumią podpięte tylko do prądu - sonic - 23.11.2023

(23.11.2023, 11:51)Materia Prima napisał(a): Po takiego, że nie mam ochoty za każdym razem ich wyłączać.

U mnie monitory tylko z tego powodu że są włączone nagrzewają się , chodzi o tył , także tego , oddałeś dobre monitory , i teraz pytanie jakie kupisz ?