MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Karta dźwiękowa i słuchawki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Karta dźwiękowa i słuchawki (/temat-karta-dzwiekowa-i-sluchawki)



Karta dźwiękowa i słuchawki - .minD - 30.09.2012

Potrzebuję kupić kartę, na innym forum zachwalają tę
http://allegro.pl/listing.php/search?string=ESI+MAYA+44+pci&category=0

oczywiście w dobrym mixie oprócz umiejętności pomagają monitory, ale chyba mnie na nie nie stać, gdy odliczymy sumę za kartę, dlatego skłaniam się w stronę słuchawek, które z daną kartą będą tworzyć dobre połączenie i tu pojawia się problem, jak dobrać te dwa elementy?

na wszystko mam 1000 zł, raczej więcej z portfela nie wyjmę na to

oczywiście wszystko potrzebne do FL'a

Pozdrawiam
nikt tu nie ma pomysłu?


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Afterthought - 3.10.2012

Gdybym mial o tym jakies pojecie to bym pomogl ale moze sprawdz na jakims specjalistycznym forum gdzie jest sporo fachowcow w tej dziedzinie, na pewno ktos ci pomoze w podjeciu decyzji :)


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Herman - 4.10.2012

co do monitorów i słuchawek... Myślę we zostanie Ci dość na nienajgorsze monitory, a słuchawkami napewno nie zastąpisz. Jeżeli chodzi o kartę to są tańsze o podobnych parametrach.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Revnotes - 4.10.2012

W wyborze słuchawek możesz podpierać się między innymi wykresem charakterystyki: http://www.headphone.com/buildAGraph.php?graphType=0&graphID. Polecam przetestować w sklepie, upewnić się, że nie uciskają zbyt mocno uszu i czy ogólnie wygodnie będzie Ci w nich pracowało. Osobiście posiadam Beyerdynamic'i DT770 Pro, ale decydując się na ich zakup możesz nie zmieścić się w podanym przedziale cenowym, chyba że trafisz tanie używki. Wybierając interface audio powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie do czego konkretnie będzie służył, chcesz tylko podłączyć pod niego wspomniane słuchawki, czy może będziesz również nagrywał i potrzebujesz lepszych preampów. Dobry stosunek jakości do ceny proponuje Focusrite, ja co prawda posiadam nieco droższy Focusrite Saffire Pro 14, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sprawdził tańsze modele z serii Saffire lub Scarlet.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Lash - 7.10.2012

Jesli chodzi o budzet do 1000 zl to po zakupie mayi powinno ci starczyc na AKG K271. Zadnych dobrych monitorow nie kupisz za takie pieniadze. Sa ludzie ktorzy pisza mega kawalki i mixuja na studyjnych sluchawkach, kwestia nauki.

Kupujac karte zobacz jaki ma sterownik i jak bedzie chodzil w twoim "srodowisku" tzn jaki masz system, xp cz 7, 32 czy 64 bitowy. To bardzo wazne bo jest duzo sterownikow ktore nie radza sobie np na 64 bitowym win 7.
Pomysl o tym czy bedziesz cos nagrywal, jakies wokale, instrumenty, jesli tak to czy ilosc wejsc na tej karcie ci wystarczy, czy ma wzmacniacz mikrofonowy itp

PS Sam posiadam AKG 271 i nie jeden kawalek na nich zmixowalem, ktory pozniej zostal wydany :)


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - .minD - 9.10.2012

Cytat:Wybierając interface audio powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie do czego konkretnie będzie służył, chcesz tylko podłączyć pod niego wspomniane słuchawki, czy może będziesz również nagrywał i potrzebujesz lepszych preampów.

Będzie służył tylko do odsłuchu, nie planuję żadnego nagrywania, ani podłączania większej liczby sprzętów pod nią.


Cytat:Kupujac karte zobacz jaki ma sterownik i jak bedzie chodzil w twoim "srodowisku" tzn jaki masz system, xp cz 7, 32 czy 64 bitowy. To bardzo wazne bo jest duzo sterownikow ktore nie radza sobie np na 64 bitowym win 7.

Najpierw muszę mieć jakieś typy, a potem dopiero postaram się sprawdzić czy się nadają do 7 64 bit.

Co do słuchawek przyjrzę się AKG i Beyerdynamic'om jak tak mówicie.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Revnotes - 9.10.2012

Powyżej dałem Ci link do charakterystyk sporej ilości modeli słuchawek, każdy zachwala swoje jeżeli będziesz chciał za tym podążyć, to nigdzie nie zajdziesz i nie podejmiesz decyzji, bo nikt nie napisze źle o sprzęcie z którego korzysta, bez urazy dla wyjątków. Jeżeli chcesz tylko podłączyć odsłuchy, to i Alesis iO2 się sprawdzi. Wyjścia nie różnią się tak bardzo w interface'ach jak wejścia, więc jeżeli masz czegoś nie wykorzystywać, to nie ma sensu dopłacać, ale jeżeli planujesz zakup przyszłościowo warto rozważyć każdą możliwość. Najlepiej zdecydować się na sprzęt sprawdzonego dostawcy, kiedyś zastanawiałem się nad zakupem Sinn7 Status 24|96, zapowiadał się obiecująco, ale zdecydowałem się na poczciwego Focusrite. Okazało się, że wspomniany Sinn7 kupiła inna osoba, która przekazała mi, że ten interface przestał działać po miesiącu.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Lash - 9.10.2012

Tak jak Elnhanter napisal, kazdy bedzie swoje sluchawki/ sprzet zachwalal :) Najlepiej gdybys mial mozliowsc przesluchania twojej ulubionej muzyki na roznych sluchawkach w sklepie.
Co do alesis to mam zle doswiadczenia z ta firma...akurat interfejsu audio nie mialem, ale inny sprzet spisywal sie gorzej niz taki behringer.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - .minD - 18.10.2012

Jakie znaczenie praktyczne ma liczba Ohm w Beyerdynamic'ach DT770 32 Ohm, 700 Ohm?

Czy są jakieś różnice między ESI MAYA 44 na PCI, a na USB? Normalnie pracuję na stacjonarnym, ale, gdy będę musiał pojechać na wyjazd, to pod laptopa podpiąć mógłbym usb zawsze, do tego słuchawki i wszystko tak samo.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Yes I Am - 18.10.2012

No więc tak. Ohm czy też Om to nic innego jak jednostka rezystancji/oporu. W sprzęcie muzycznym czyt. głośniki i słuchawki nazywane jest to również jako impedancja.
Niski współczynnik rezystancji oznacza tyle, że sprzęt nie potrzebuje mocnego wzmacniacza dźwięku, tj. nie potrzebuje dużej mocy przebicia, aby wydobywał się dobrej jakości dźwięk. Osobiście nie aż tak wielkiej wiedzy, żeby wiedzieć na pewno, ale istnieją teorie, iż niska impedancja to mniejsze zużycie energii, możliwość podłączenia słuchawek do większej ilości sprzętów, np. mp3, telefon; kosztem mniejszej kontroli nad membraną głośników, czyli jak samo się nasuwa - mogą powstać nieprzewidziane drgania, co wpłynie na częstotliwość przenoszenia dźwięku.

W wysokiej rezystancji jest odwrotnie. Jednakże potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz. Tutaj też jest pewna teoria, że wysoka impedancja samoistnie tłumi nieco górne częstotliwości oraz dodaje nieco dołu.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - .minD - 18.10.2012

Czyli lepiej zakupić którą wersję dla przeznaczenia studyjnego? 700?

I jak z tą Esi Mayą?


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Yes I Am - 19.10.2012

Teoretycznie lepsze będą 700, jeżeli patrzeć jedynie na impedancję.
O kartach dźwiękowych nie mam wielkiej wiedzy, więc wolę żeby ktoś bardziej wyznający się w tym temacie Ci doradził.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Revnotes - 22.10.2012

Ja zakupiłem wersję 250 ohmową i tak się zastanawiam, gdzie Ty znalazłeś 700 ohmową? Nie znam przedwzmacniacza z ESI, więc nie wiem jak sobie poradzi, Focusrite daje radę, co wiem z doświadczenia.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - artur.ch - 22.10.2012

(18.10.2012, 15:01).minD napisał(a): Jakie znaczenie praktyczne ma liczba Ohm w Beyerdynamic'ach DT770 32 Ohm, 700 Ohm?

Czy są jakieś różnice między ESI MAYA 44 na PCI, a na USB? Normalnie pracuję na stacjonarnym, ale, gdy będę musiał pojechać na wyjazd, to pod laptopa podpiąć mógłbym usb zawsze, do tego słuchawki i wszystko tak samo.

Jeżeli nie masz dobrego przedwzmacniacza słuchawkowego, albo innego źródła, który poda wystarczającą moc na twoje słuchawki to zapomnij o wersji 700 Ohmowej. Do pracy głównie z komputerem wersja 32 Ohm tych słuchawek będzie idealna, bo nawet zwykła karta zintegrowana w latopie będzie w stanie dobrze je napędzic. Jedyna różnica pomiędzy wersją 32 Ohm a 700 Ohm jest taka, że 32 Ohm mogą byc ciut cichsze i mniej dynamiczne. Jednak przewaga wersji 32 Ohm jest taka, że będziesz mógł je podłączyc pod niemal każde urządzenie, nawet pod telefon i cieszyc się pięknym dźwiękiem i dużą głośnością.


RE: Karta dźwiękowa i słuchawki - Revnotes - 22.10.2012

W praktyce zdarza mi się spędzać czas w słuchawkach 250 omowych podłączonych bezpośrednio pod Nokię C6 i zapewniam, że dają radę. Różnica w stosunku do napędzania Saffire nie jest jakaś nie wiadomo jak ogromna, ale wiadomo że jest słyszalna, dziwne, gdyby nie było. Te słuchawki najlepiej współpracują z lampowcami z tego co słyszałem.