MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) (/temat-tworzenie-muzyki-elektronicznej-chillout-ambient-itp)



Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - ceres - 27.10.2012

Witam słucham od 3 lat muzykę elektroniczną.;Ostatnio zakupiłem fl studio poznałem jego obsługę.Teraz powiedzcie mi jak zacząć tworzyć muzykę elektroniczną w tym fl .


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - Xorbolanid - 27.10.2012

That makes my day.

Oglądnij sobie tutoriali. Mnóstwo jest ludzi którzy robią we fl-u, i jeszcze więcej tutoriali nt produkowania muzyki, oraz obsługi abletona, fl-a, reasona.

jeżeli chcesz sam robić muzykę, niż czekać aż ktoś ci ją zrobi - to nie wiem na co czekasz...


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - Stiopa - 27.10.2012

Trzeba znać nuty, zasady tworzenia muzyki, harmonię, mixing i mastering, układanie akordów, tempo, sygnaturę, mieć nadzwyczaj dobre ucho i kreatywność, itp. itd. :D
Po prostu ułóż melodię, dograj resztę brzmień np pady bass perkusję lub inne instrumenty tak, aby według Ciebie brzmiało to najlepiej XD. Skoro słuchałeś electroniki to wiesz jakie brzmienia są wiodące i jaka jest mniej więcej konstrukcja, czyli budowa utworu, tzw aranżacja. Reszta to Twoja wyobraźnia i tutoriale i nauka, nauka, nauka......
Pozdrawiam.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - F3edo - 28.10.2012

To się chyba nadaje na P.L.S. z D.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - Afterthought - 28.10.2012

Koles sobie z nas kpi a wy mu bijecie brawo, no prosze was ...

Czlowieku do tworzenia muzyki trzeba miec powolanie a nie ze kupisz sobie softa i bedziesz udawal ze jestes producentem bo to jest 'trendi' i laski na to leca -.- Odpusc sobie, prosze cie!!


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - RaNi/Works - 28.10.2012

Niestety kolega wyżej ma rację...Musisz się nauczyć wieeeeele ISTOTNYCH rzeczy
Cytat:Trzeba znać nuty, zasady tworzenia muzyki, harmonię, mixing i mastering, układanie akordów, tempo, sygnaturę, mieć nadzwyczaj dobre ucho i kreatywność
Jak to Stiopa powyżej.
Jeżeli jednak uważasz że masz czas na poznawanie technik produkcji... możesz się tym zająć.
Nasze zdanie wobec ciebie mało znaczy, sam zdecyduj czy NA PEWNO chcesz się zająć produkcją muzyki.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - ceres - 28.10.2012

ja już tworze muzykę klubową a pytanie pojawiło się bo muzyka elektroniczna to odmienny gatunek.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout,ambient itp) - RaNi/Works - 28.10.2012

To musisz poświęcić baaaardzo dużo czasu na tutoriale :>


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - michall - 27.11.2012

na samym początku radziłbym zacząć od przeczytania instrukcji obsługi DAW


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - Tramway - 28.11.2012

Najpierw proponuję skompletować odpowiednie efekty do tej muzyki. Niby są podstawowe w tym FL Studio, ale zapewniam cię, że ci one nie wystarczą. Musisz następnie poznać "mechanizm" działania tego co masz, żeby móc właściwie z nich korzystać. Tego nikt za ciebie nie zrobi, a co do reszty to forum, filmiki instruktażowe, czytaj jakieś czasopisma muzyczne no i co najważniejsze swoje doświadczenie, które będziesz zdobywał użytkując swoje dobrocie.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - ldsix - 29.11.2012

^ "efekty do muzyki" - wystarczy mieć głowę na karku i można zrobić porządny kawałek bez żadnych vst. Sam nie używam praktycznie żadnych (tylko imitacje prawdziwym instrumentów ewentualnie).


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - Tramway - 29.11.2012

Jeżeli można, to nie korzystaj z żadnych. Do muzyki elektronicznej efekty to standard. Czy wybierze je w postaci software, czy hardware - to już wybór autora.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - Mike Tunes - 29.11.2012

PRAKTYKA, PRAKTYKA, PRAKTYKA! Ale mówisz, że dopiero zaczynasz, jeszcze dłuuuuga droga przed Tobą. Praktykuję 11 miesięcy i nadal nie jestem w stanie stworzyć bardzo dynamicznego utworu, co jest podstawą. Oglądaj tutoriale, jednak zachęcam bardziej nauke samemu, jak ja (: Mało kiedy oglądałem tutoriale.


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - sowa - 29.11.2012

ale koledze chyba chodzi emm zasady jakimi rządzi się ten gatunek a nie obsługę FLa :P tempo, build, jakie instrumenty dominują etc. bynajmniej tak to odebrałem :P


RE: Tworzenie muzyki elektronicznej (chillout, ambient itp.) - rembiii - 29.11.2012

piszesz że tworzysz muzę klubową... Jeśli nie urodziłeś się z umiejętnością jej tworzenia to przypomnij sobie jak doszedłeś do obecnego etapu w jej tworzeniu i zrób to samo będąc ukierunkowanym na muzykę elektroniczną...