MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Inspiracje - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Wasze początki (https://musicproducers.pl/forum-wasze-poczatki)
+---- Wątek: Inspiracje (/temat-inspiracje)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Inspiracje - bigpush - 24.10.2015

Mnie inspiruje głównie muzyka, ludzie, to co mnie otacza (przyroda i mean :))
Często proszę znajomych by podsyłali mi coś co obecnie słuchają i te nowe tracki dają mi kopa.
(bez takich akcji pewnie wielu piosenek bym nie usłyszał)


Ten filmik oraz inne w wykonaniu jima odnośnie The Prodigy też mnie pobudzają.
Różne wycieczki do nowych miejsc też dobrze działają.

Pozdrawiam


poprawiam player

Wystawiono 11:52:07, dnia 14.03.2016, przez Knifeman



RE: Inspiracje - Lukas1 - 24.10.2015

master h jest geniuszem jeżeli chodzi o sampling
naprawdę b sprytny gosc

zawsze chcialem zobaczyć jak pracuje


RE: Inspiracje - romanowski - 30.10.2015

XXXXXXXXX nie wiem czy to odpowiadnie miejsce , ale chialem zeby ktos to ocenil bo w sumie robie do szuflady , a tutaj ktos stwierdzi co i jak . Pozdrawiam

Nie to nie jest dobre miejsce...
RaNi/Works



RE: Inspiracje - Zirds - 30.10.2015

A czytałeś Regulamin?


RE: Inspiracje - Ixipe - 29.01.2016

A ja zauważyłem że mnie możne zainspirować wszystko. Czyjaś ciekawa produkcja, ale to rzadko.. najczęściej wydarzenia z zycia mnie inspirują, czasem podkład muzyczny w jakimś filmie lub ciekawa książka czy medytacja :D ciekawym sposobem na brak weny jest też pisanie :) czegokolwiek, wierszy czy powieści :)


RE: Inspiracje - KBK - 30.01.2016

Ja inspiruję się trochę ATB... zawsze lubiłem chiloutowe kawałki, raczej typu uplifting, vocal i progressive Trance... Pomysły na melodie płyną mi często z różnych motywów tak jak wspomniał zielony :) z filmów, muzyki klasycznej... kolejność akordów z jakiejś symfonii potrafię fragmentalnie wykorzystać w mocniejszym kawałku z zupełnie innymi dźwiękami i melodią :) Staram się raczej cały czas dążyć do robienia tego, co lubie a nie tego co wychodzi...


RE: Inspiracje - Pantalaim0n - 17.02.2016

Z takich muzycznych stricte inspiracji to spore grono mało znanych, ale na prawdę dobrych lo fi producentów, tych rodzimych jak i zagranicznych. I dużo dokumentów i wywiadów, ostatnio znalazłem na youtubie japoński dokument o beatmakerach i od razu zachciało mi się odpalać pady :)


RE: Inspiracje - D-evolve - 4.03.2016

(27.02.2012, 15:46)Condi napisał(a): A ja... Ja zawsze byłem inny. Nie czerpię inspiracji z żadnych filmików, nagrań, gwiazd... Czerpie inspirację z klimatu, ze swoich snów, z przyrody. Wyrażam uczucia i emocje za pomocą dźwięków. Wkładam w to głębię i całego siebie.

mam dosyć podobnie, często będąc na mieście jestem w stanie usłyszeć dzwięk który na swój sposób jest niepowtarzalny, potem zapamiętuje go jak tylko mogę po to aby wplatać go w jakiś utwór ^^


RE: Inspiracje - tks21 - 13.03.2016

Inspiruje mnie muzyka reggaeton ale w wydaniu nowocześniejszym. Stare oldschoolowe też były ok ale te nowocześniejsze bardziej jak dla mnie podrygują do tańca :) polecam ten utwór :) Właśnie tego typu kawałki mnie inspirują.


poprawiam player

Wystawiono 11:51:35, dnia 14.03.2016, przez Knifeman



RE: Inspiracje - Izaak16 - 13.03.2016

Ja myślę, że najlepszą inspiracją są po prostu towarzyszące w trakcie robienia muzyki emocje - dużo mówią o tym, w którą stronę należy podążać


RE: Inspiracje - tks21 - 14.03.2016

inspiruje mnie bardzo :)


RE: Inspiracje - GTK87 - 4.04.2016

Siema.

Wiecie co to znaczy kontrola? :) Ja właśnie chciałem się wyrazić. Aby robić co bym chciał, żeby to grało jak ja chcę, właśnie ta myśl napędza mnie przez cały ten czas, przez wszystkie "o ja Cię!, też tak chcę" i nic z tego nie wychodzi. Trzeba psychicznie odciąć się od wszystkich sprawdzonych fajnych kombinacji by dozować je w miarę upływającego czasu i wzrostu skilla. Nie cały tort z wisienką tylko zabawa i chęć powracania do tej myśli, reszta to już będzie czysta przyjemność. Nie kopiuj tylko się ucz i kleć swoje. Oryginały pachną inspiracjami. Nie wypychaj głowy jeszcze nie namacalnymi przez siebie dziełami tylko siedź w tym i na bieżąco bądź z tym. Moja wyprawa zaczęła się od walkmana i wspaniałych dźwięków jakich nigdy nie słyszałem z Transów. Dzisiaj wysłuchuję wszystkiego ale nie chcę kopiować. Co do Disco Polo i innych zrzutów będących raczej tylko grajkami (według mojej opinii) mam inne podejście, nie lubię ale wysłuchuję jedynie brzmień. Szacunek dla dźwięków nie po to by skrytykować bo ludzi jest tyle, że każdy robi za mistrza i źle doradza innym opierając się na pochłaniaczach wiedzy odnośnie robienia muzyki. Osobiście lubię tylko to co moje ucho i mózg odtworzy i do przekonań od strony "mistrzów" to ja oczekuję jedynie wsparcia na zasadzie "a może by tak?" lecz nie teksty "to nie gra, tak nie pasuje itp." zejdź na ziemię bo za jakiś czas ludzie będą słuchać takich rzeczy co byś strzępił język a nie chciał tego nawet wysłuchać. Jedziemy z tym.

Pozdro 600.


RE: Inspiracje - Wasp - 4.04.2016

mnie inspiruje choinka w pokoju, szczególnie kiedy "łypka" kolorowymi lampkami
niestety to tylko sezonowa inspiracja ;(


RE: Inspiracje - Distance - 10.04.2016

Moją inspiracją do tworzenia kawałków z gatunku hardstyle jest przewrotnie, ich zupełna odwrotność - muzyka spokojna. Dziwnym trafem to właśnie podczas słuchania kawałków czy to z gatunku ambient, czy post rock, nachodzą mnie ciekawe pomysły. Czasem układam melodie mając w pamięci przed chwilą odsłuchany kawałek. Moim skromnym celem jest, żeby w swoich utworach próbować jakoś przenieść to co najlepsze w muzyce spokojnej do muzyki tanecznej, co nie jest według mnie prostą sprawą, ale daje mi to jakąś motywację, żeby próbować. Poza muzyką moją inspiracją jest to co udało osiągnąć się innym. Ciągłe próby doścignięcia najlepszych, to mnie inspiruje jak i motywuje do dalszej pracy. :)


RE: Inspiracje - Wasp - 10.04.2016

ja mam ostatnio problem z wymyślaniem oryginalnych progresji akordów
włączam f,l robię cos co potem uznaje że to słabe i wyłączam FL


RE: Inspiracje - NoNamer19 - 14.04.2016

Ja osobiście mam dwie inspiracje martin garrix i kshmr według mnie są to najlepsi producenci na świecie. ;)


RE: Inspiracje - LeserDrumz - 22.05.2016

Mnie inspiruje muzyka country, folk. Jednak poza muzycznymi inspiracjami, po prostu emocje które są we mnie pchaja mnie w ten a nie inny "zaułek", często beatboxuje sobie melodię z perkusją i staram się ją odtworzyć w FL'u, najczęściej dzieje się to pod prysznicem (: Kolejnym fajnym zjawiskiem jest obserwacja nieba przez cały dzień a później puszczanie sobie tego w głowie w przyśpieszonym tempie, pogoda często wyzwala takie a nie inne emocje, zimą np. tworzę na smutno i mrocznie a gdy słońce - bardziej melodyjnie i subtelnie :P tak chyba miewa większość z nas :P


RE: Inspiracje - MerkeeMatt - 23.05.2016

(22.05.2016, 0:11)LeserDrumz napisał(a): często beatboxuje sobie melodię z perkusją i staram się ją odtworzyć w FL'u, najczęściej dzieje się to pod prysznicem (:
ja robię identycznie :D

a ja nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.

staram się po prostu nie przepuszczać okazji kiedy atakuje mnie wena, stąd nauka beatboxu aby mieć instrument zawsze pod ręką :D


RE: Inspiracje - Deonite - 25.05.2016

Moją inspiracją jest muzyka żydowska i cygańska (ale nie ten tani Don Vasyl). Oraz brzmienia środkowoazjatyckie.


RE: Inspiracje - LeserDrumz - 28.05.2016

Cytat:staram się po prostu nie przepuszczać okazji kiedy atakuje mnie wena, stąd nauka beatboxu aby mieć instrument zawsze pod ręką :D

Dokładnie, dodam jeszcze że gdyby się dało, to nosiłbym ze sobą wszędzie laptopa z FL'em i "zapisywał" każdy "złoty" pomysł :D