MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) (/temat-fl-studio-harmless-%E2%80%93-sztuczki-i-ciekawe-efekty-1)



FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - FL FAN - 15.12.2012

Lubisz trance i swoje break'i w utworach ? Chcesz aby brzmiały naprawdę ładnie ?
Jest nieszkodliwy sposób na to...

MODUŁ HARMLESS

Wybierz na przykład preset The Classic 2 GOL

Następnie ustaw opcje Chorus na "Surround", Delay na "Stereoized" i Reverb na "The venue" (tak jak na zdjęciu).

[Obrazek: Ha1.jpg]


Ustaw podobne jak na zdjęciu automation clips dla opcji Filter Frequency i Resonance Amount (zaznaczone na zdjęciu największą otoczką) Zrobisz to klikając w nie prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "create automation clip". Po tym, gdy pojawią się na Playliście - klikając prawym przyciskiem myszy w nowy punkt i wybierając opcję "smooth" w danej linii efektu uzyskasz takie linie jak na zdjęciu. Oczywiscie po odpowiednim ich poprowadzeniu, ta opcja zapewnia jedynie smukłość kszatłu linii.

[Obrazek: Ha2.jpg]

Teraz sprawdz jaką uzyskasz różnicę w dźwiękach i ich brzmieniu:

Bez efektów:


Z efektami:


Jak słychać uzyskać można w ten sposób ciekawie brzmiącą głębię stereo i efektowny delikatny pogłos + świetne przejścia dzięki opcjom Filter Frequency i Resonance Amount do których zastosowałem automation clips.

Ostre brzydko brzmiące leady także szybko poprawisz nakładając te same efekty:


Posłuchaj jak to brzmi bez efektów:



Teraz z nałożonymi efektami:



Robi różnicę ?


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Namasti - 21.10.2013

Gdzie się w nim presety zmienia ;P ?


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Castiel - 21.10.2013

(21.10.2013, 16:35)Namasti napisał(a): Gdzie się w nim presety zmienia ;P ?

Tymi strzałkami co masz na szarym pasku XD


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Namasti - 26.10.2013

Ah oh i eh bez łach dzięki nie zauważyłem ;P


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Almhome - 6.12.2013

Fajny tutek,w sumie jakos nigdy nie probowalem ogarniac Harmless'a,mysle ze czas to zmienic :P


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Koepaard - 16.02.2014

Niezły tutek, na pewno się przyda.


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - prasiu - 9.03.2014

ja też jestem z harmless'em na bakier ale myślę że się to zmieni ; )


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Pete Shade - 15.03.2014

nie za często używam harma ale wydaje się być dobrym narzedziem. trzeba go ogarnąć lepiej.


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Snuffer5124 - 24.10.2015

Muszę zacząć doceniać podstawowe wtyczki w fl'u...
Sposób łatwy a daje mnóstwo możliwości, dzięki :D


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - maser4727 - 26.11.2015

da się zrobić w harmlessie(ewentualnie jakaś inna wtyczka) jakiś pluck do tropical house'u?


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - Loco - 26.11.2015

Ogólnie nie ma raczej pojęcia jak "pluck do tropical house", wszystko zależy od wizji autora, od tego jak skomponuje utwór. Najprostszy sposób na uzyskanie dźwięku typu pluck w Harmlessie/Harmorze to jest po prostu przekręcenie pokrętła pluck. Reszta to kwestia odpowiedniego ustawienia oscylatorów oraz nałożenia efektów.


RE: FL Studio: Harmless – sztuczki i ciekawe efekty (1) - maser4727 - 26.11.2015

Dzięki, mój obszar niewiedzy się zmniejszył xd