MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Close To Me - What Can i Say (Demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Close To Me - What Can i Say (Demo) (/temat-progressive-close-to-me-what-can-i-say-demo)



Close To Me - What Can i Say (Demo) - Thomas - 1.02.2013

Artysta: Close To Me
Tytuł: What Can i Say
Gatunek: Progressive Trance

Komentarz:
Witam po bardzo długiej nieobecności na forum. Jednak w produkcji takowa przerwa miejsca nie miała. Siedziałem nad tym kawałkiem dosyć długo, ale nie jest on jeszcze skończony. Chciałbym poznać Wasze opinie na jego temat. Chciałbym podkreślić, że zippy strasznie popsuło jakość i w najbliższym czasie wrzuce playerek z SoundCloud. Pozdrawiam

EDIT: Playerek z SoundCloud już obecny ;)




RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - Afterthought - 2.02.2013

Troche za glosno ten dluzszy hat, uwydatnij bass i zmien stope. 2:21 przycisz ten sub fx bo strasznie sie dzieje w tym momencie, w breaku haty niepotrzebne z poczatku, malo sie dzieje 3:42 i 3:57 ten fx znow za glosno i nic nie wnosi, zrob inny bum bo ten jest kiczowaty, perka mi sie co nie podoba. Popracuj jeszcze nad tym, melodia jest prosta ale przyjemna lecz ja bym ja urozmaicil nieco :) Ode mnie tyle, pozdrawiam ;]


RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - Herman - 2.02.2013

hat za głosno, stopa płasko... przejscia są do poprawek, nie ma tego czegos ;d bas na 2 nie za bardzo mi pasi, a impacty przesterowane ;P duzo pracy przed Tobą ;P dzwieki prócz basu przyjemne dla ucha


RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - RaNi/Works - 2.02.2013

Jak wyżej.
Haty perki są zdecydowanie za głośno.
Stopa bez głębi oraz bez mocy.

O przejściach nie wspomnę

o jezus ten sub to co? Main lead? Że na wierzchu musi być?

Nie no ale synthy niektóre są fajne. Więc w nich mniejsza ingerencja.


RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - Thomas - 2.02.2013

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Mam kilka pytań.

Cytat:Helsveal:
Troche za glosno ten dluzszy hat, uwydatnij bass i zmien stope. 2:21 przycisz ten sub fx bo strasznie sie dzieje w tym momencie, w breaku haty niepotrzebne z poczatku, malo sie dzieje 3:42 i 3:57 ten fx znow za glosno i nic nie wnosi, zrob inny bum bo ten jest kiczowaty, perka mi sie co nie podoba. Popracuj jeszcze nad tym, melodia jest prosta ale przyjemna lecz ja bym ja urozmaicil nieco Uśmiech Ode mnie tyle, pozdrawiam Weird Smile 2

Całkowicie usunąć ten Sub FX, czy tylko go zamienić? O czym konkretnie myślałeś mówiąc, że melodia jest do urozmaicenia?? Mówisz o dodaniu jakiegoś Plucka, czy też Piana w Main Themie?

Cytat:Herman:
hat za głosno, stopa płasko... przejscia są do poprawek, nie ma tego czegos Cieszy bas na 2 nie za bardzo mi pasi, a impacty przesterowane Język duzo pracy przed Tobą Język dzwieki prócz basu przyjemne dla ucha

Co konkretnie jest z przejściami nie tak? Nie czuć ich? Jak proponowałbyś mi ustawić bass i czy zmienić go całkowicie?

Cytat:Graf Spee:
Jak wyżej.
Haty perki są zdecydowanie za głośno.
Stopa bez głębi oraz bez mocy.

O przejściach nie wspomnę

o jezus ten sub to co? Main lead? Że na wierzchu musi być?

Nie no ale synthy niektóre są fajne. Więc w nich mniejsza ingerencja.

Suba i przejścia chyba na prawdę będę musiał zmienić, bo widzę że nie przypadły nikomu do gustu :D

Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna za bardzo cenne uwagi. Wszystko postaram się poprawić ;) Czekam też na kolejne opinie. Pozdrawiam ;)


RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - T-Sted - 2.02.2013

Dla mnie najbardziej drażniący był ten hat, bolą od niego uszy, zetnij mu trochę góry i przede wszystkim przycisz. Jest w nim taka drażliwa częstotliwość - postaraj się ją znaleźć i zneutralizować (wydaje mi się że to będzie około 7-8 kHz). Poza tym w utworze jest sporo szumu, ogólnie wygląda na to że przedobrzyłeś z wysokimi. Co do kicka to faktycznie płaski strasznie, może to wina zbyt mocnej kompresji, a może sampel jest do kitu. Postaraj się zlepić kicka z kilku warstw. 2:21 okropny przester, mógłbyś temu impactowi ściąć spokojnie wszystko poniżej 150 Hz. W ogóle pościnaj sam dół prawie wszędzie i zostaw tam miejsce tylko dla kicka i basu, jak tego nie zrobisz to straszny muł jest w miksie. Ale tak jak koledzy wyżej to ujęli synthy całkiem fajne i melodia również przyjemna. Może trochę prosta, ale myślę że zanim zabierzesz się za rozwinięcie melodii to powinieneś zająć się miksem, bo poprawek czeka Cię sporo. Pozdrawiam.


RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - Herman - 2.02.2013

Przejścia powinny płynnie zmieniać sekcje w utworze, u Ciebie jest np. snare roll, po czym trwa ta sama partia, co troszke niepotrzebnie syfi w aranżacji. Później gdy przydałoby się dugie przejscie jest znów to samo... poza tym musisz starać się robić je tak, aby stanowiły "wbudowany" element utworu, muszą być tak wkomponowane, aby słuchacz nie zwracał na nie uwagi ;)

Bas jest troszke zbyt pluckowaty, w tym wyciszyć środkowe częstotliwości i nie za mocno go przesterować - dist podbije góre i poszarpie fale - bas zyska moc ;) trudno coś więcej powiedzieć, Ty masz projekt i Ty panujesz nad oscylatorami, zrób tak żeby bas dawał kopa ;d


RE: Close To Me - What Can i Say (Demo) - Thomas - 4.02.2013

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za opinie i cenne uwagi. Wszystko postaram się poprawić i niebawem wrzucić fulla ;) Pozdrawiam