MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Close To Me - Spark - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Close To Me - Spark (/temat-progressive-close-to-me-spark)



Close To Me - Spark - Thomas - 2.03.2013

Artysta: Close To Me
Tytuł: Spark
Gatunek: Progressive Trance

Komentarz:
Moja kolejna produkcja. Oceniajcie i komentujcie. Pozdrawiam ;)




RE: Close To Me - Spark - T-Sted - 2.03.2013

Słyszałem Twoje wcześniejsze utwory i powiem że ten wygląda dużo lepiej. Błędy co prawda są, ale słuchać się da. Ogólnie za dużo góry w całości. Pad zajmuje tam całą przestrzeń i zagłusza a to clap, a to haty. Kick mi się nie podoba, jest taki jakby "drewniany" :). Ogólnie w progressive możesz sobie pozwolić na lżejsze kicki, utwór na pewno na tym nie ucierpi. W sumie mało synthów gra, mógłbyś urozmaicić trochę melodię, chociaż po breakdownie - żeby było choć trochę inaczej niż przed nim. A tak to chordy ułożyłeś na padzie i koniec - tak gra przez kolejne 5 minut, a szkoda bo jak byś wprowadził jakąś drugą, wiodącą melodię to melodycznie byłoby całkiem fajnie.

Pozdrawiam.


RE: Close To Me - Spark - Herman - 2.03.2013

Tak, haty szczególnie dużo góry mają, co w odniesieniu do całości daje kiepski efekt. Ogólnie to w całym miksie góry brakuje... Stopa pusta, brakuje soczystości.... Pluck synth prosty, ale przyjemny :) W drugiej części zdecydowanie za bardzo syczy pad. Może gdyby był lepszy kick, perkusja i porządny sidechain, to by było przyjemnie :) Całość troszkę mało żywa, przede wszystkim wina miksu, brakuje mocy.


RE: Close To Me - Spark - Equali - 2.03.2013

Przez cały utwór praktycznie ten sam motyw, fajnie by było gdybyś urozmaicił ten track, dla mnie wieje nudą. Poza tym przypomina mi strasznie Dash Berlin - Till The Sky Falls Down tak wiec niezbyt kreatywna produkcja, lub czysty przypadek. Pracuj dalej :)

Pozdro Equali


RE: Close To Me - Spark - RaNi/Works - 3.03.2013

Pomysł mi się wydawał całkiem dobry... Jednak po wejściu hatów, żeź się zrobiła... Melo ujdzie ale miks definitywnie do poprawy... Po prostu musisz, przez niego kawałek nie ma krzty mocy... Warto jednak popracować.


RE: Close To Me - Spark - Thomas - 4.03.2013

Dziękuje wszystkim za konstruktywne i pomocne opinie. Postaram się to wszystko poprawić i niebawem wrzucić odświeżoną wersję. Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuje ;)


RE: Close To Me - Spark - JaraLuca - 8.03.2013

Generlanie bardzo fajna koncepcja wg mnie. Być może gdybyś go troche urozmaicił o jakies syntha to juz by to lepiej grało. Tak troszke montonnie i w polowie za spokojnie jak dla mnie. Co prawda jest klimat ale czegos mi tak brakuje. Ale wiadomo, kazdy tworzy to co mu w sercu gra:) pozdrawiam


RE: Close To Me - Spark - SecretRank - 9.03.2013

Pomysł może jakiś jest, ale strasznie ubogo pod względem aspektu dźwięków, jest za pusto, poza tym, glosnosci do poprawy, szczegolnie haty, brak napedu.No i pozadniejszy sub.


RE: Close To Me - Spark - Afterthought - 10.03.2013

Malo oryginalny utwor, klimat jest taki sobie, nie ma tu czegos co przyciaga sluchacza, mix jest niedopracowany, powinienes poczytac nieco o tym bo widac ze wiesz co chcesz zrobic ale nie umiesz tego ubrac w dzwieki. Musisz wiecej siedziec w Flu i szlifowac skilla ;P Pozdrawiam ;]


RE: Close To Me - Spark - Atijva. - 15.05.2013

melodia bardzo udana ale kick za bardzo utwardzony miękko powinno być miękko