MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
RENOISE Renoise - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: RENOISE Renoise (/temat-renoise-renoise)



Renoise - Simonus - 1.03.2012

[Obrazek: renoise.png]

Renoise jest to tracker czyli reprezentacja nut i ogólnie układu jest przedstawiony w literach i cyferkach. Może się to wydawać dziwne, ale ten układ jest bardzo przyjazny.

Mimo iż ten styl tworzenia wywodzi się z dawnych czasów to jest to styl typowo dla komputerów. Nie wielu wie, że 1sze fl studia to były trackery, a przynajmniej z tego co pamiętam :) wiec nie przypadkowo w flu pojawia się słowo pattern :)

Renoise obecnie jest jednym z nowocześniejszych DAWów posiada pracuje w systemie windows, linux i mac os, na każdą platwormę jest wersja 32 i 64bit a przynajmniej obecna wersja tak ma czyli 2.8 na dniach dostępna dla wszystkich.

Sam program jest bardzo stabilny obsługuję wtyczki vst, rewire. Może pracować z każdym programem jako master i jako slave.

http://www.renoise.com/

można pobrać demo. Ograniczeniem dema jest brak zapisu do wave. Ale każdy projekt można zapisywać przez długi czas nagrywałem w audacity przez lineout, a później kupiłem bo nie jest drogi, a dodatkowe opcje są bardzo przydatne jak np. rendering wtyczki vst do instrumentu renoisa, czyli np mamy jakąś super pamieciożerna wtyczkę to co robimy ustawia się render np od c1 od c6 i programik tworzy instrument oparty o sample z tej wtyczki i sama wtyczkę można wywalić już.
Na stronce dostepne są również wtyczki min. step sekwenser jak w flu, czy też różne inne.

Dodam, że niestamowity mixer daje ogromną swobodę i kombinacje wręcz są nieograniczone.

Poniżej jakieś przykładowy filmik akurat ten mi sie podoba:)



Kilka zastosowań live:

1sze najprostsze przy pomocy klawiatury dodam, że nie ma tutaj, z żadnym kontrolerem midi można zmapować wszystko.


lub tutaj wykorzystanie ciekawe kilku na raz



Download / Pobierz

Edytowane przez Kay w dniu 27.03.2014


RE: Renoise - Cammel - 13.03.2012

<siema> Napewno trudny do ogarniecia xD



RE: Renoise - BioMechanic - 14.03.2012

używałem swego czasu Renoisa. .najbardziej mi w nim odpowiadało ogólne brzmienie. .wg mnie było jakieś takie czyste i przestrzenne. choć możliwe, ze była to zasługa linuxa . .bo nawet przy słuchaniu muzyki na linuxie można odczuć taki kryształ i lekkość . .na windzie jest wszystko takie skwaszone lekko. .ale jednak póki co Live mi przypasował. . no ale myślę kiedyś pomyśleć o renoise. .
ja również korzystałem z dema nagrywając do ardoura ;] >>


RE: Renoise - belothar - 20.10.2012

Planuje przetestować Renoise bo jest na pewno warty uwagi. Kiedyś próbowałem ogarnąć trackerowy system działania i średnio mi to wychodziło, ale skoro istnieje coś w rodzaju step sequencera to się skusze.

Z producentów używających Renoise kojarzy mi się tylko Venetian Snares i Desimal.


RE: Renoise - Simonus - 23.10.2012

Goły renoise jest ok, ale cuda zaczynają się dziać kiedy docierasz do działu tools :P

step sequenser połączony z kontrolerem w tym przypadku

Do tego nonstop piszą nowe narzędzia. Jest arppegiator, scale finder masa narzędzi ułatwiających prace i tworzenie. Ja traktuje nie raz renoisa jak typowy sampler, bo posiada bogate funkcje jeśli o to chodzi, można eksperymentować do woli jesli chodzi o tworzenie muzyki :)


RE: Renoise - Johnny - 25.11.2012

Renoise to zdecydowanie najlepszy tracker, choć pełnoprawnym DAWem trudno go nazwać, nadal ma dużo braków (brak wielokanałowego nagrywania, kłopotliwa obsługa długich sampli, brak obsługi efektów midi - lista jest dłuższa ;) )
Ale błyskawicznie rozwija się w nim pomysły, do muzyki opartej na breakbeatach jest wręcz stworzony. Myślę że niedługo można się też spodziewać jakiejś aktualizacji, która diabeł wie co nowego wniesie :)

a jak już tak youtubem trzaskamy - najsłynniejsze Renoisowe video chyba - Venetian Snares:




RE: Renoise - Simonus - 26.11.2012

No tak ma kilka wad, jednak wiesz to jak z ukochaną :D kochasz i akceptujesz wszystkie jej wady :)


RE: Renoise - Simonus - 15.01.2013

Chyba zrobie jakieś polskie tutki, żeby zachęcić do tego niedocenianego softu ;)


RE: Renoise - Mich - 28.03.2013

Kiedyś korzystałem z Renoise, nadal mam zainstalowane demo. Dość fajny program, ale tak jak kolega wyżej wspomniał ma dużo braków. Przeniosłem się wiec na Abletona, który jest wg mnie lepszy.
A do ,,artystów" tworzących wn Renoise należy twórca hitu ,,Kurczaki, Ziemniaki" <hahaha>

A tu dowód:



RE: Renoise - Simonus - 29.03.2013

Dzisiaj sobie liva nagrałem dla zabawy w renoisie ambientowego :)




RE: Renoise - Johnny - 21.05.2013

Taktik, czyli głowny developer Renoise zamieścił niedawno na oficjalnym forum notkę, w której mówi że prace nad nową wersją trwają, będzie to długo wyczekiwany duży update 3.0, a niektóre nowości mogą być zaskakujące dla wielu użytkowników :) Nie padają żadne terminy - "będzie, jak się zrobi" ;)

Czekam niecierpliwie na pierwszą betę!


RE: Renoise - future villain - 15.03.2014

Dobry jest. Linux, demo ma małe ograniczenia a sama licencja kosztuje tyle co nowa gra. Wygląd przejrzysty, ładny + masa skórek. Dostajemy też kilka pełnych utworów by zobaczyć "z czym to się je". Szybciej go załapałem niż swego czasu FLS.


RE: Renoise - OProject - 15.03.2014

Fajny programik, chciałbym go ogarnąć... trackery są takie oldskoolowe...ale takie trudne :D


RE: Renoise - Mat.Mor.Raw - 16.03.2014

(15.03.2014, 13:36)OldscoolProject napisał(a): Fajny programik, chciałbym go ogarnąć... trackery są takie oldskoolowe...ale takie trudne :D

A mnie się na początku wydawało, że to trackery sa takie łatwe, szybkie i intuicyjne, a te wszystkie DAW są dla mnie nie do ogarnięcia. Zwłaszcza jak po kilkuletniej zabawie w trackerach odpaliłem po raz pierwszy Cubase i nie wiedziałem jak się nazywam...od czego tu zacząć... jak tu odegrać jakikolwiek dźwięk... co to za piano roll i dlaczego nie można wprowadzać nut z klawiatury komputera..? A w trakerze było tak fajnie...można było w kilkanaście sekund stworzyć bit przy użyciu strzałki w dół i klawisza C... :)