MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Fruity Reeverb 2 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Fruity Reeverb 2 (/temat-fl-studio-fl-studio-fruity-reeverb-2)



FL Studio: Fruity Reeverb 2 - FL FAN - 21.03.2013

[Obrazek: g_-_550x366_-_-_37452x20130321163915_0.jpg]
Fruity Reeverb 2


Jest to wtyczka nadająca dynamiki efektu lekkiego opóźnienia i pogłosu przede wszystkim naszym instrumentom perkusyjnym, wokalom, lub innym dźwiękom.

Otwieramy Plugin Picker (CTRL+F8) i w kategorii "DELAY" znajdziemy moduł Fruity Reeverb 2

[Obrazek: 20130321163915_0.jpg]


Opcją SIZE - zaznaczoną na pomarańczowo regulujemy "rozmiar" pogłosu.
Można to robić bardziej dokładnie za pomocą ruchomego obrazka wizualizacji "pomieszczenia" widocznego po lewej stronie
Opcją DIFF - zaznaczoną na zielono - kształt "pomieszczenia" w jakim ma pogłos się rozchodzić. To także można robić bardziej dokładnie za pomocą ruchomego obrazka wizualizacji "pomieszczenia" po lewej stronie.
Opcją WET - zaznaczoną na czerwono regulujemy tytułowy REVERB czyli siłę/głośność pogłosu w skali od 0% do 125 %
Opcja STEREO SEPARATION - zaznaczona na żółto pozwala wyregulować stopień i sposób rozprzestrzeniania się pogłosu.
Opcja DECAY TIME - zaznaczona na biało, pozwala regulować reguluje czas zanikania opóźnienia.
Opcja PRE DELAY - zaznaczona błękitną ramką - reguluje czas opóźnienia pogłosu
Opcja DRY LEVEL - zaznaczona strzałką - pozwala pozostawić sam pogłos wycofując główne brzmienie, gdy ustawimy suwak na 0%

Prezentacja:

1 - wokal
dwie próbki - najpierw zwykła próbka, później powtórka z pogłosem, następnie kolejna zwykła i znów powtórka z pogłosem:


2 - perkusja
Wyjście bez efektów, a po chwili dodany pogłos + zmiana kształtu "pomieszczenia" przy końcu



RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - The Timbrer - 21.03.2013

Ten plugin w 100% oddaje jak FLowe pluginy odstaja od standardu. W porownaniu do Cubase'a, Logic'a czy S1 ten reverb gra bardzo slabo. Nadaje metalicznego dzwieku nie kryje tak jakby sie tego chcialo. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest znalezienie czegos z zewnetrznego oprogramowania jak niedrogi Toraverb czy fenomenalne pluginy od Lexicon'a. Osobiscie uwazam ze nawet darmowy Karma FX Reverb osiaga lepsze rezultaty niz Fruity Reverb 2


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - Herman - 21.03.2013

DRY i WET trochę dziwnie opisane, gdybym nie ogarniał tego pluginu to za cholere bym nie zrozumiał ;d Wtyczka jest dobra do krótkich pogłosów na basach itp. zdecydowanie nie polecam do orkiestralnych dzwięków ;)


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - FL FAN - 21.03.2013

Poprawiłem, dodałem konkretniej informacje, dzięki za zwrócenie uwagi.


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - F3edo - 21.03.2013

Kiedyś też używałem, ale ten reverb nie jest światowej klasy ;P
Jako alternatywę polecam to
http://www.ikmultimedia.com/products/csr/


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - Revnotes - 21.03.2013

Zdecydowanie brzmi kiepsko, jak wspomniał The Timbrer ten metaliczny charakter...
Obsługa jest bardzo łatwa, ale efekty dla bardziej zaawansowanych raczej niezadowalające.


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - The Timbrer - 21.03.2013

Kazdy chyba kto mial FLa uzywal tego plug-in'u zreszta znam bardzo dobrych producentow ktorzy twierdza ze wciaz go uzywaja. Po prostu duzo zalezy do czego chcesz go wykorzystac. Do dzwiekow gdzie potrzeba dlugiego decay zdecydowanie sie nie nadaje ;)

I F3edo dosc droga ta alternatywa 80 euro za reverb moim zdaniem to dosc duzo. Za 40 euro mamy duzo tanszego Toraverb'a. Nie jestem jednak w stanie wypowiedziec sie na temat porownywalnej jakosc z powodu tego ze nigdy w zyciu z podanego przez Ciebie pluginu nie korzystalem :D

Oczywiscie w moim mniemaniu nic nie przebije jakosci Lexicon'a jednak cena jaka za cale 7 plug-in'ow jest skutecznie odstrasza (600 euro)


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - Bloom - 22.03.2013

Teraz patrzę i ta pomyłka wynikła z tego że było rano i siedziałem w szkole :)

Przepraszam za wprowadzenie w błąd :)


RE: FL Studio: Fruity Reeverb 2 - Revnotes - 22.03.2013

Słyszałem, że prawdziwy facet odróżnia tylko siedem kolorów, ale kolor na screenie to właśnie błękitny.
PRE DELAY nie PRO DELAY. Nie pisz postów na siłę, bo jak widzisz nie zawsze to wychodzi :)