MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitor 5' + sub czy 8'? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitor 5' + sub czy 8'? (/temat-monitor-5-sub-czy-8)



Monitor 5' + sub czy 8'? - .minD - 20.04.2013

Witajcie

Stoję przed wyborem między yamaha hs50w + yamaha sub hs10w, lub yamaha hs80m. Wiadomo, że wersja z sub'em jest droższa. Mój pokój to 3,8 x 4,5 x 2,7 , jest dobrze jak na warunku domowe akustycznie zaadaptowany (pułapki i wełna), nie wiem czy do takiego małego pokoju lepiej wziąć sub czy 8'.


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - Johnny - 20.04.2013

suba czasem ciezko zestroic z monitorami, a 8 calowe np Mackie powinny z nawiązką nagłośnić taki pokój :) druga sprawa - sub jednak zamula dół, a dobre ósemki będą miały i kopnięcie i głębie, szczególnie dobrze ustawione w pomieszczeniu. ja bylbym za opcją bez suba, choc moze niekoniecznie te yamahy


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - .minD - 21.04.2013

hmm dużo osób się wypowiedziało


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - Revnotes - 22.04.2013

Szczerze jeżeli ktoś nie miał nic wspólnego z tymi monitorami, może lepiej, że nie napisał, bo mógłby Cie wprowadzić w błąd.
Te modele słuchałem tylko w sklepie, nie przypadły mi szczególnie do gustu, więc się nimi nie zainteresowałem.
Brzmienie strasznie surowe, ale również w tym złym znaczeniu takie "bez duszy" i nie mam na myśli koloryzowania dźwięku.
Nie wiem czy warto polegać na artykułach chociażby z Estrada i Studio, tam redaktor produkował się, że do domu lepiej zakupić mniejsze plus subwoofer, a niżeli większe, które lepiej sprawdzają się w zaadoptowanym studiu.
Duże monitory mogą komasować dół pasma z subwooferem, oczywiście tylko w przypadkach niektórych modeli jak chociażby miało to miejsce z Prodipe, mniejsze nie powinny sprawiać problemów, ponieważ tak nisko nie schodzą.
Nie mam wystarczającej wiedzy, żeby Ci doradzać, nigdy nie pracowałem z subwooferem. Obecnie żyję w przeświadczeniu, że lepiej kupić mniejsze monitory i jeśli niskich częstotliwości będzie brakowało, dokupić subwoofer. Pomieszczenie masz niewielkie.


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - .minD - 23.04.2013

Cytat: ja bylbym za opcją bez suba, choc moze niekoniecznie te yamahy

rozumiem, że jak ktoś nie zgadza się z drugą osobą to podaje własne argumenty, w tym przypadku inne modele


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - FL FAN - 23.04.2013

(20.04.2013, 12:01)Mariusz_ napisał(a): zaraz przyjdzie FL FAN i powie zebys robil na glosniczkach od laptopa, bo i tak duza czesc ludzi slucha ripów z youtuba wiec nie ma sensu sie starac.

Tak nie powiem, bo jak zaznaczałem warto się starać ale z dystansem do wszystkiego, bo inaczej można oszaleć. Podsunę natomiast jedynie myśl, że lepiej nie udziwniać subwooferami i nie szukać sztucznego pompowania niskich tonów maszynkami do robienia huku zamiast odtwarzania muzyki. W tak małym pomieszczeniu z pewnością byłoby to męczące o wypaczonym brzmieniu nie wspominając. Jeśli jednak chciałbyś coś z mocniejszym basem, bo to Twoje zakupy, a nie moje i Ty decydujesz, to warto porównać oferty.

Pewnie teraz nie szukasz czegoś takiego ale podsuwam do użytku w formie rozrywki (może przyda się w przyszłości także komuś) zestaw firmy Creative: Creative A550 System wielokanałowy pod komputer w sam raz do domu. Życzę oczywiście udanych zakupów !


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - Revnotes - 23.04.2013

@ FL FAN, lol przecież z opisu wynika, że kolega poczynił przygotowania akustyczne pod studio, a Ty Creative proponujesz?

@ .minD, nie wiem czy brałeś to pod uwagę, ale istnieją sklepy, pewnie większość działa w taki sposób, że na próbę przywiozą do Ciebie sprzęt, żebyś mógł przetestować, a jeśli nie kupisz, będziesz musiał pokryć koszt testu.


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - FL FAN - 23.04.2013

Do studia to również o mniejszej mocy głośniki Yamaha (bo Creative to raczej do rozrywki przy okazji wspomniałem) wystarczą - takie zazwyczaj używa do odsłuchu osoba za stołem mixerskim, na przykład takie: HS5


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - Johnny - 24.04.2013

(23.04.2013, 17:49).minD napisał(a):
Cytat: ja bylbym za opcją bez suba, choc moze niekoniecznie te yamahy

rozumiem, że jak ktoś nie zgadza się z drugą osobą to podaje własne argumenty, w tym przypadku inne modele

jak już prosisz o pomoc, to przydało by się odrobinę mniej arogancko to robić, nikt tu nie ma obowiązku ci odpisywać, a to już drugi post w temacie w takim tonie.

osobiście wybrałbym te: http://www.djshop.pl/i7999,mackie,mackie-mr8-mk2-sztuka-.html


RE: Monitor 5' + sub czy 8'? - .minD - 24.04.2013

przepraszam Mariusz, byłem nieco podbuzowany

dziękuję za pomoc, zostaję przy yamaha'ch 8"