MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Poleć orkiestralny plugin! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Download (https://musicproducers.pl/forum-download)
+----- Dział: VST/VSTi (https://musicproducers.pl/forum-vst-vsti)
+----- Wątek: Poleć orkiestralny plugin! (/temat-polec-orkiestralny-plugin)

Strony: 1 2


Poleć orkiestralny plugin! - erpe_produkcja - 26.06.2013

Siemanko, jakie polecacie wtyczki (orchestral'ne) [skrzypce, piano itp..] :)


RE: Poleć! - Bloom - 26.06.2013

KONTAKT


RE: Poleć! - erpe_produkcja - 26.06.2013

(26.06.2013, 13:35)Bloom napisał(a): KONTAKT

a można ją gdzieś pobrać :D?


RE: Poleć! - hipotensja - 26.06.2013

W sklepie ;)

EWQL Symphonic Orchestra (też w sklepie ;))


RE: Poleć! - erpe_produkcja - 26.06.2013

jaka cena ;>


RE: Poleć! - hipotensja - 26.06.2013

google


RE: Poleć! - Ratuskal - 26.06.2013

Rowniez polecam EWQL, tylko nie mam saksofonu w swojej biblioteczce :( A 15 gb orkiestry tam jest.


RE: Poleć! - erpe_produkcja - 26.06.2013

mam te wtyczkę, ale mam jakieś problemy z nią


RE: Poleć! - Likimasv13 - 27.06.2013

Jeśli chodzi o orchestral'ne to polecam:

- Accordion (Akordeonik) - wtyka jest darmowa :D
- DVS Saxophone - Dobry saxik :D i też darmowy
- Real Guitar
- True Pianos

Z tych pojedynczych te chyba są najlepsze :)

Jednak nic nie równa się z EWQL wystarczy dobra biblioteka z orkiestrą :)


RE: Poleć! - HybridRaven - 28.06.2013

(26.06.2013, 12:19)erpe_produkcja napisał(a): Siemanko, jakie polecacie wtyczki (orchestral'ne) [skrzypce, piano itp..] :)

Jezeli chodzi glownie o stuff orchestralne to polecam ten post

http://musicproducers.pl/temat-polec-wtyke?pid=49917#pid49917

(27.06.2013, 14:05)Likimasv13 napisał(a): [..] Jednak nic nie równa się z EWQL wystarczy dobra biblioteka z orkiestrą :)

To zalezy o jakim EWQL mowisz... jezeli masz na mysli wersje stara KOMPAKT'owa lub tez KONTAKT'owa
to wierz mi, ze sa lepsze...i to o wiele. Wersja PLAY jest godna uwagi, ale sa tez KONTAKT'owe odpowiedniki ;)


RE: Poleć! - Krzysztof Jaszek - 5.08.2013

Nexus ma wiele ciekawych dźwięków, i opcji do ich regulacji :) A co do obróbki dźwięku, wokalu to polecam Izotope Ozone 5 - wtyczka prosta w obsłudze i przyjemnie się na niej pracuje :)


RE: Poleć! - Yes I Am - 5.08.2013

KONTAKT to nie jest wtyczka sama w sobie. Jest to narzędzie które umożliwia odtwarzanie bibliotek dźwięków co za tym idzie owe biblioteki musimy zakupić oprócz samego software jakim jest NI Kontakt player.

Aczkolwiek jeśli już znajdziesz biblioteki to jesteś w siódmym niebie, że tak powiem.
Jednakoż jest to najdroższa rzecz jaką widziałem na oczy i w sumie potrzeba setek GB pamięci


RE: Poleć! - HybridRaven - 5.08.2013

(5.08.2013, 10:42)Yes I Am napisał(a): KONTAKT to nie jest wtyczka sama w sobie. Jest to narzędzie które umożliwia odtwarzanie bibliotek dźwięków co za tym idzie owe biblioteki musimy zakupić oprócz samego software jakim jest NI Kontakt player.

Aczkolwiek jeśli już znajdziesz biblioteki to jesteś w siódmym niebie, że tak powiem.
Jednakoż jest to najdroższa rzecz jaką widziałem na oczy i w sumie potrzeba setek GB pamięci

Owszem, ale wierz mi, ze nie warto szczedzic miejsca na hdd. Biblioteki sa masakryczne. Od kilkuset MB do nawet 60-100GB, a brzmienia pierwsza klasa. Obecnie moja kolekcja siega ok 2 TB.

(lista w exelu)


RE: Poleć! - Yes I Am - 5.08.2013

Wiem :) sam korzystam a raczej w sumie korzystałem z pianin, bo znalazłem wręcz skarb ważący 300mb i drugi 3GB :D dwie najlepsze biblioteki do pianin jakie miałem. Najlepiej jest zaopatrzyć się w dodatkowy dysk na same biblioteki, jeśli już chcemy mieć porządek. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że Kontakt Player nie pozostanie porzucony jak inne wtyki, ciągle jest rozwijany, a nowych bibliotek jest już na pęczki.
Z Nexusa nie korzystaj, bo dźwięki są powtarzalne i rozpoznawalne bardzo. Dodatkowo, nie masz wielkiego wpływu na ich brzmienie, ba praktycznie w cale nie masz możliwości manipulacji z poziomu wtyczki.
Dla mnie Kontakt to przyszłość, w której można będzie upatrywać prawdziwych instrumentów przy klubowych utworach


RE: Poleć! - HybridRaven - 5.08.2013

(5.08.2013, 14:57)Yes I Am napisał(a): Wiem :) sam korzystam a raczej w sumie korzystałem z pianin, bo znalazłem wręcz skarb ważący 300mb i drugi 3GB :D dwie najlepsze biblioteki do pianin jakie miałem. Najlepiej jest zaopatrzyć się w dodatkowy dysk na same biblioteki, jeśli już chcemy mieć porządek. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że Kontakt Player nie pozostanie porzucony jak inne wtyki, ciągle jest rozwijany, a nowych bibliotek jest już na pęczki.
Z Nexusa nie korzystaj, bo dźwięki są powtarzalne i rozpoznawalne bardzo. Dodatkowo, nie masz wielkiego wpływu na ich brzmienie, ba praktycznie w cale nie masz możliwości manipulacji z poziomu wtyczki.
Dla mnie Kontakt to przyszłość, w której można będzie upatrywać prawdziwych instrumentów przy klubowych utworach

Z nexusa nie korzystam (mialem go 1dzien na hdd, tak jak fl,a, i poszlo z shift+del). Dla mnie tylko Kontakt i Omnisphere. Oprocz samego kontakta sa tez inne ciekawe samplery z bibliotekami.... mam na mysli Engine 2, Play oraz UVI Workstation - tak jak kontakt maja tez swoja przyszlosc, ale prawda jest taka , ze i tak gro nowych bibliotek powstaje wlasnie na kontakta.


RE: Poleć! - sowa - 5.08.2013

zacząć trzeba od tego czy kolega chce tworzyć całe kompozycje instrumentalne czy jedynie dodać skrzypeczki i pianinko do kawałka typowo elektronicznego... bo jeżeli to drugie to nie potrzeba mu kontaktów i innych wielkich wtyczek a nawet ten nexus wystarczy...


RE: Poleć orkiestralny plugin! - Gaudat - 13.11.2013

Polecam Miroslav Philharmonik, masa brzmień i dobre narzędzia wbudowane we wtyczkę. :)


RE: Poleć orkiestralny plugin! - zielny - 13.11.2013

Dzięki wielkie, szukałem czegoś takiego : )


RE: Poleć orkiestralny plugin! - Zirds - 15.03.2014

Miroslav Philharmonik też jest dobry, tak samo jak Edirol Orchestra.. Co do droższych sprzętowo-softwarowych instrumentów to polecam Arturia Brass lub podobne pluginy, które mogą być obsługiwane za pomocą udządzeń typu USB MIDI Breath Controller.


RE: Poleć orkiestralny plugin! - Filips90 - 26.03.2014

Ja mam kontakt 5 i sciagnolem za free :)
i mam same instrumenty(wtyczke kontakt 5 oraz instrumenty znajdziecie na torrentach)