MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LOGIC PRO Logic Pro - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: LOGIC PRO Logic Pro (/temat-logic-pro-logic-pro)

Strony: 1 2 3 4


Logic Pro - K - 5.02.2012

[Obrazek: logicpro.png]

Logic Pro to kompletny zestaw narzędzi twórczych dla muzyków, którzy chcą samodzielnie komponować, rejestrować, montować i miksować utwory muzyczne. Oprogramowanie zawiera obszerny zbiór instrumentów, efektów i pętli Apple Loops, dzięki którym można uzyskać niesamowite brzmienie i układać wyjątkowe melodie.

Program wyposażony jest w intuicyjny interfejs z pojedynczym oknem, w którym dostępne są wydajne funkcje do nagrywania i produkcji, między innymi opcje przyciągania do fraz przejściowych (transient) i funkcje precyzyjnej edycji sampli w oknie Arrange. W programie dostępne są narzędzia produkcji audio, takie jak Quick Swipe Comping i funkcja dynamicznego tworzenia kanałów, które przyspieszają wykonywanie najczęstszych czynności. Dostępne są również narzędzia do kompleksowej produkcji dźwięku surround, takie jak elementy do zmiany zakresu dźwięku, narzędzia do nagrywania wielu kanałów i ścieżek, a także funkcje obsługi oprogramowania i efektów True Surround.

Główne funkcje programu:

Flex Time
To nowa kolekcja funkcji pozwalających manipulować synchronizacją czasową
i tempem nagrań szybko i kreatywnie. Montuj bez konieczności dokonywania cięć.

Flex Tool
Nowe narzędzie Flex Tool pozwala sprawniej montować utwory:
za pomocą myszy, przez kliknięcie i przeciągnięcie w dowolne
miejsce wykresu audio. Zapomnij o żmudnym cięciu i montowaniu.

Flex Modes
Niezależnie od tego, czy montujesz solówkę wokalną, rytmy gitarowe
czy wielościeżkową sekwencję perkusyjną, w Flex Time znajdziesz
tryb gwarantujący najlepsze rezultaty.

Audio Quantize
Nie chodzi już tylko o MIDI. Teraz możesz dopasować
synchronizację obszaru audio do siatki muzycznej, lub do
charakteru innej ścieżki, z miejsca podwyższając jakość występu.

Speed Fades
Bądź kreatywny, dodawaj miksujące przejścia i zakończenia
z precyzją, która zadziwiłaby najlepszych DJ-ów.

Edycja sekwencji perkusyjnych
Zastosuj tryb Slicing Mode z perkusją, a nie utracisz
ani jednego uderzenia. Montuj całe zestawy pogrupowanych
wielościeżkowych sekwencji perkusyjnych, jednocześnie
nie naruszając ich samych.

Tempo Import/Export
Teraz importowane audio można automatycznie dostosować
do tempa projektu, nad którym pracujesz (oraz w drugą stronę).

Varispeed
Spowalniaj lub przyspieszaj całe wielościeżkowe
projekty bez wysiłku, niezależnie od tego, czy chcesz
wypróbować inne tempo, czy też spowolnić je na
czas odegrania trudnej solówki.

Nowe narzędzia produkcyjne
Nowe narzędzia produkcyjne pozwalają muzykom manipulować dowolną
częścią procesu nagrywania, montażu i miksowania a wszystko to w ułamku sekund.

Selective Track Import
Aby przenosić ustawienia i śledzić zawartość poszczególnych projektów,
wystarczy wybrać poszczególne komponenty, a następnie zaimportować je jeden po drugim.

Bounce-in-Place
Nowa funkcja Bounce-in-Place sprawia, że renderowanie staje
się znacznie szybsze i prostsze, niezależnie od tego, czy
zgrywasz jeden obszar czy całą ścieżkę.

Notation i Chord Grids
Twórz tabulatury gitarowe lub szczegółowe punktacje, korzystając z biblioteki
liczącej ponad 4000 siatek chóru (lub na podstawie własnych siatek)
oraz nowych ozdobników, np. uderzeń.

Drum Replacer
Teraz możesz zastąpić lub zdublować niedoskonałe ścieżki
perkusyjne, kilkoma kliknięciami uruchamiając sample.
Koniec z bólem głowy. Koniec z kłopotami.

Vocal Jam Pack
Twórz utwory zawierające wiodący wokal, raperskie wstawki,
chórki, a nawet instrumenty programowe bazujące na głosie i ciele człowieka.

Convert to Sampler Track
W jednym kroku możesz włączyć obszar audio do instrumentu
samplera ze ścieżką MIDI. A potem modyfikować i ponownie
tworzyć sekwencje z tego fragmentu.

Warped Effects dla Space Designer
Ponad 450 zniekształconych głosów radykalnie zmienia
możliwości funkcjonalne Space Designer, dając Ci możliwość
wzbogacenia standardowego wokalu o niesamowite, inaczej brzmiące głosy.


W programie Logic Pro tworzą tacy artyści jak:

- Armin van Buuren
- ATB
- Benny Benassi
- Dash Berlin
- David Guetta
- Eric Prydz
- Headhunterz
- Paul van Dyk
- Swedish House Mafia
- Ummet Ozcan

Download / Pobierz

Źródła: apple.com, itmedia.pl


RE: Logic Pro - artur.ch - 30.04.2012

Swoje pierwsze kroki z tworzeniem muzyki zaczynałem na FL Studio oraz na reasonie, później był cubase i ableton, jednak od pół roku przesiadlem się na maca i Logica 9 i muszę powiedzieć, że konfort pracy jest tutaj poprostu nieporównywalnie wyższy. w Logicu są zastosowane pewne rozwiązania, których nie znajdzie się w innych dawach. Np lupa, która pozwala zrobić zbliżenie na dowolną część aranżacji, tylko za pomocą myszki. Albo możliwość przełączania się między instrumentami w jednym oknie. To tylko niektóre fajne bajery logica. Bardzo dobre są też jego standardowe instrumenty. Syntezator ES2 gra chyba nawet troche lepiej niż sylenth, sampler exs24 obsługuje pętle rex i ma zaawansowane opcje edycyjne. Pluginów effectowych jest więcej niż nawet w FL Studio i są one znacznie lepszej jakości. Razem z programem otrzymujemy bogatą prawie 40GB bibliotekę sampli i loopów :)


RE: Logic Pro - SilverNight - 8.06.2012

Ten Daw jest tylko na Maca ?


RE: Logic Pro - K - 8.06.2012

Tak.


RE: Logic Pro - mikeszw - 1.07.2012

Szkoda że nie każdy jest na tyle bogaty by mieć maca :P


RE: Logic Pro - Nu-Style - 1.07.2012

Wiecie że gdy macie procesor Intela możecie sobie zainstalować maca? Gdybyście mięli procesor od AMD, to już niestety, ale "dasfidania" Tak się zastanawiam czy nie pobrać i zainstalować Maca i potem Logica którego i tak bym używał tylko do Kick'ów ;) DAW faktycznie kapitalny miałem z nim do czynienia, ale bardzo krótko bodajże kilka godzin ;). Co prawda nie poznałem go na tyle żeby go oceniać, więc tak tylko na oko mówię, że jest kapitalny, bo każdy sobie chwali właśnie ten DAW.

Warto dodać jeszcze kilku artystów
-Zany
-Noisecontrollers
-Wildstylez
-Coone
-D-Block & S-te-Fan
itp...jeszcze jest kilku, ale już tam...dam se spokój;)


RE: Logic Pro - ProCkers - 2.07.2012

Fakt, można,ale że tak powiem jest od ch*ja motki z instalką. Też wypadało by mieć kartę od ATI(albo zintegrowaną Intela), bo na NVIDII albo nie działa, albo motki są. Czytałem dużo o tym bo myślałem by zainstalować sobie Hackintosha na lapku specjalnie dla Logica. Może kiedyś się jednak zdecyduję, lecz pierw trzeba sobie jeszcze więcej wiedzy na ten temat przyswoić :)


RE: Logic Pro - Nu-Style - 2.07.2012

Ja widziałem wiarygodny Polski poradnik jak zainstalować Maca na komputerze z procesorem intela. Przyglądałem się co gdzie i jak, i instalacja przebiegała normalnie, bezproblemowo... jednak nie wiem z jakiego powodu, mam lekki dylemat, bo faktycznie jakiś procent jest ,że wywali jakiegoś errora.


RE: Logic Pro - Jack Orlando - 2.07.2012

Podobny najbardziej "PRO" DAW :D
Cóż nawet się go nie sprawdzi bo na maca


RE: Logic Pro - The Timbrer - 2.07.2012

MIGu wiesz wszystko zależy od wiedzy. Ale co jak co wbudowane pluginy to on ma dużo lepsze od tych w FLu czy Cubase. Clip Distortion czy Filtry czy choćby nawet pitching stoi na wysokim poziomie.
@Nu-Style Jeszcze Headhunterz ;)


RE: Logic Pro - Nu-Style - 2.07.2012

Headhunterz jest wymieniony w głównym poście tego tematu...czyli poście autora ;)


RE: Logic Pro - The Timbrer - 2.07.2012

Już jak tak wymieniałeś HSowych producentów to aż żal o nim nie wspomnieć bo ostatnio wrócił do dobrej formy ;)


RE: Logic Pro - Tomek1991 - 2.07.2012

Ludzie, Logic Logiciem, to normalny DAW jak każdy inny. Jak chcecie czuć się bardziej PRO to sprawcie sobie Nuendo (które kosztuje bagatela 7 000 zł) i tyle. Instalować gwałtem Macintosha tylko po to by móc korzystać z Logica to czysta głupota. Jeszcze większą głupotą jest wymienianie kto korzysta z Mac'ów... A to dlatego, że korzysta z nich 99% muzyków. A Wiecie dlaczego? Nieee, nie dlatego, że mogą wtedy pracować na Logicu.. nie, nie.. Głównie dlatego, że Mac'i są stabilniejsze od Windowsa i po prostu nie wysypią się na koncercie. To jest największa zaleta Maców. Dlatego są wybierane przez muzyków, a nie dlatego, że mogą wtedy pracować na Logicu. Zresztą nie wszyscy muzycy którzy mają Mac'a pracują na Logicu. Często są to też inne DAW jak np. Ableton.

Gracie konkretne koncerty na żywo z tysięczną publiką? NIE. Dlatego darujcie sobie Mac'i..

No chyba, że chcecie czuć się PRO debilem z sprzętem z logo z nadgryzionym jabłuszkiem podczas gdy Wasza muzyka to kiepsko brzmiaca kupa.. Słoma wychodzi z butów, pamiętajcie.

A co do już samego Logica... Rozmawiałem w studiu z znajomym realizatorem (Pracował z Liroy'em, Feel, Kamilem Bednarkiem i innymi "gwiazdeczkami" POP'u sropu) i on twierdzi, że Logic jest... wbrew nazwie zupełnie nielogiczny he he.. Wierzyć mu czy nie, mam swojego Zynewave Podium, wszystko śmiga jak należy więc nie mam potrzeby zmiany DAW'u.

Ave!


RE: Logic Pro - Jack Orlando - 3.07.2012

A czy ja powiedziałem, że lecę maca kupić ? Nawet napisać nic nie można bo odrazu debil. Nigdzie nie napisałem, że przerzuciłbym się na maca, tylko, że bym sobie sprawdził ten daw z czystej ciekawości. Napisałem także podobno i słowo PRO DAW w cudzysłowie, co miał oznaczać, że to nie jest moje zdanie że on taki pro, amen :D


RE: Logic Pro - Nu-Style - 3.07.2012

(2.07.2012, 21:34)Tomek1991 napisał(a): Ludzie, Logic Logiciem, to normalny DAW jak każdy inny. Jak chcecie czuć się bardziej PRO to sprawcie sobie Nuendo (które kosztuje bagatela 7 000 zł) i tyle. Instalować gwałtem Macintosha tylko po to by móc korzystać z Logica to czysta głupota. Jeszcze większą głupotą jest wymienianie kto korzysta z Mac'ów... A to dlatego, że korzysta z nich 99% muzyków. A Wiecie dlaczego? Nieee, nie dlatego, że mogą wtedy pracować na Logicu.. nie, nie.. Głównie dlatego, że Mac'i są stabilniejsze od Windowsa i po prostu nie wysypią się na koncercie. To jest największa zaleta Maców. Dlatego są wybierane przez muzyków, a nie dlatego, że mogą wtedy pracować na Logicu. Zresztą nie wszyscy muzycy którzy mają Mac'a pracują na Logicu. Często są to też inne DAW jak np. Ableton.

Gracie konkretne koncerty na żywo z tysięczną publiką? NIE. Dlatego darujcie sobie Mac'i..

No chyba, że chcecie czuć się PRO debilem z sprzętem z logo z nadgryzionym jabłuszkiem podczas gdy Wasza muzyka to kiepsko brzmiaca kupa.. Słoma wychodzi z butów, pamiętajcie.

A co do już samego Logica... Rozmawiałem w studiu z znajomym realizatorem (Pracował z Liroy'em, Feel, Kamilem Bednarkiem i innymi "gwiazdeczkami" POP'u sropu) i on twierdzi, że Logic jest... wbrew nazwie zupełnie nielogiczny he he.. Wierzyć mu czy nie, mam swojego Zynewave Podium, wszystko śmiga jak należy więc nie mam potrzeby zmiany DAW'u.

Ave!

Ale nie obchodzi nas to, że znasz realizatora który współpracował z tymi wymienionymi wyżej, bo to nie jest żaden sukces, i nie ma czym się chwalić. Tylko nie wiem co chciałeś powiedzieć zdaniem "No chyba, że chcecie czuć się PRO debilem" pozwolisz, że każdy dokona wyboru, aha i jeszcze jedno. Jeżeli piszesz, że ten DAW jest taki jak każdy inny, to dlaczego potem piszesz, że jest "nielogiczny" skoro już wcześniej napisałeś, że jest taki sam jak inne. Nie wiem po co starasz się nam wmówić że Mac czy Logic to zło największe i największy shit. Ja akurat miałem z nim bardzo przyjemne doświadczenie i bardzo dobrze mi się pracowało.


RE: Logic Pro - Tomek1991 - 3.07.2012

M.I.G, nikogo nie wyzwałem od debila. Napisałem tylko by uważać, na swoje podejście do tych spraw ;)

Nu-Style, może i to zdanie niezbyt trafnie wypowiedziałem (ech ta niedoskonałość słów hehe). Chodziło mi o to, by po prostu nie rzucać WSZYSTKIEGO by rzucić się na Mac'a z Logiciem by odnieść wrażenie, że właśnie weszło się na wyższy level i przybyło nam skilli. A odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy tutaj tak właśnie by zrobili.

Nie napisałem nigdzie, że jest nielogiczny. I nie staram się nic wmówić. Zacytowałem tylko znajomego realizatora i zaznaczyłem, że to tylko jego osobiste zdanie. Logic to DAW jak każdy inny. Jest dobry, także przypadł mi do gustu (znajomy z zespołu posiada) jednak nie wychwalałbym go tak pod niebiosa. W Europie teraz bum na Mac'i podczas gdy w stanach coraz więcej przekonuje się do Nuendo... I co by się stało, jakbny tak wyparło Logica? A no będą potem gadki na forach amatorów, że z Nuendo korzysta DJ taki i owaki i że dlatego muszą to mieć bo inaczej nie będą "PRO" hehe.. Dlatego ostrożnie z tymi modami i przeświadczeniami, że coś jest lepsze od czegoś.


RE: Logic Pro - Nu-Style - 3.07.2012

Dobrze, skończmy tą nieudolną wymianę zdań, bo to do niczego nie doprowadzi. ;)


RE: Logic Pro - Tomek1991 - 3.07.2012

Nieudolną?...
Dyskusje zawsze do czegoś prowadzą. No ale ok, never mind ;)


RE: Logic Pro - Nu-Style - 3.07.2012

Tak nieudolną. Ty odpowiedziałeś potem ja...potem znowu Ty i tak się będzie ciągnąć ;)


RE: Logic Pro - maestro - 27.07.2012

Tomek 1991 powiedz z kim rozmawiałeś, bo znam ich producentów ten świat w Polsce jest bardzo mały. Poza tym większość roku spędzam w USA i nie zauważyłem tam nagłego odejścia od Logica... W niemal każdym studio jest Logic i Pro Tools, a żeby zobaczyć zjawisko popularności Apple również poza muzykami wystarczy wejść do sklepu w Santa Monica CA gdzie ja kupuję sprzęt i tam można zobaczyć jak 40 sprzedawców ledwo nadąża z wynoszeniem sprzętu z magazynu. Ja zajmuję się muzyką klasyczną i korzystam z Logica pro 9. Kolega korzysta z Pro Toolsa (robi pop/rock) szczerze, nie widzę większej róznicy oprócz przyzwyczajeń. Może dlatego ze potrzebuję głównie dobrej klawiatury fortepianowej, stabilnego oprogramowania, dużego monitora min 27', dobrych odsłuchów i pomieszczenia w którym dźwięki mówią prawdę. Logic dla mnie jest logiczny bo szczerze nie wiem co tu może być nielogicznego. Według mnie opowiadasz jakieś mity!