MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LOGIC PRO Logic Pro - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: LOGIC PRO Logic Pro (/temat-logic-pro-logic-pro)

Strony: 1 2 3 4


RE: Logic Pro - artur.ch - 20.08.2012

Dziwi mnie, że autorytatywnie o Logicu wypowiada się osoba, która nigdy na nim nie pracowała. DAW jak DAW. na każdym można zrobić dobrą muzykę, kwestia wyboru jest bardzo subiektywna. Logic czy Pto Tools to dwa najczęściej spotykane systemy w profesjonalnych studiach i to jest fakt. Dlaczego tak jest, trudno powiedzieć, ale coś musi chyba być na rzeczy. Mnie w Logicu urzekł przedwszystkim workflow. Wszystko jest bardzo przejrzyste i intuicyjnie rozmieszczone. Oprócz tego do dyspozycji już na starcie są tak kozackie syntezatory i pluginy efektowe, że w zasadzie bez konieczności doinstalowywania czegokolwiek, można zabrać się za tworzenie muzyki. No i jeszcze jedna ważna rzecz. W systemach Mac Os X zimplementowany jest sterownik dźwiękowy Core Audio. Jest on odpowiednikiem softwatowego ASIO4ALL, z tym, że około 50 % wydajniejszy. Napewno często spotykacie się z problemem, gdy wasze komputery nie są w stanie płynnie odtwarzać aranżacji, bo macie nawalone tyle instrumentów i efektow. W Macu tego probemu nie ma.


RE: Logic Pro - Shini - 25.08.2012

Ja chciałbym tylko zaznaczyć, że Headhunterz jakiś czas temu przesiadł się na Studio One :P


RE: Logic Pro - Nu-Style - 25.08.2012

(25.08.2012, 12:05)shini napisał(a): Ja chciałbym tylko zaznaczyć, że Headhunterz jakiś czas temu przesiadł się na Studio One :P
Nie ważne kto na jakim DAW'ie robi. Ty myślisz że niektórzy wykonawcy cały czas robią na tym samym DAW? Otóż błąd, bo nawet coś takiego jak zmiana środowiska, może nas zainspirować, więc każdy wykonawca zna przynajmniej dwa, trzy DAW'y




RE: Logic Pro - Shini - 25.08.2012

(25.08.2012, 12:13)Nu-Style napisał(a):
(25.08.2012, 12:05)shini napisał(a): Ja chciałbym tylko zaznaczyć, że Headhunterz jakiś czas temu przesiadł się na Studio One :P
Nie ważne kto na jakim DAW'ie robi. Ty myślisz że niektórzy wykonawcy cały czas robią na tym samym DAW? Otóż błąd, bo nawet coś takiego jak zmiana środowiska, może nas zainspirować, więc każdy wykonawca zna przynajmniej dwa, trzy DAW'y

Super, cieszę się. Ale to była informacja dla osób, które w tym temacie jaraja się, że HHZ siedzi w Logicu.



RE: Logic Pro - all.may - 4.09.2012

Tak właściwie to nie wiem czy nie offtopuje ale przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi i ni hu hu, nic nie znalazłem ;/ Dlatego, też moi mili, czy ktokolwiek z Was potrafiłby wytłumaczyć, tak łopatologicznie, jak w praktyczny sposób wykorzystać funkcję Flex Time w LP9? z konkretnym przykładem...


RE: Logic Pro - Squirrel wax - 5.09.2012

Uwielbiam tego DAW'a :) Tylko, ze nie mam MAC'a xD Ale mam zamiar sobie kupic ... Kiedys :)


RE: Logic Pro - Yes I Am - 5.09.2012

(4.09.2012, 12:32)all.may napisał(a): Tak właściwie to nie wiem czy nie offtopuje ale przeszukałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi i ni hu hu, nic nie znalazłem ;/ Dlatego, też moi mili, czy ktokolwiek z Was potrafiłby wytłumaczyć, tak łopatologicznie, jak w praktyczny sposób wykorzystać funkcję Flex Time w LP9? z konkretnym przykładem...

http://www.youtube.com/watch?v=GBNfju51TXs


RE: Logic Pro - all.may - 5.09.2012

W sumie to ten cały Flex Mode nie taki straszny ;)
Szybko można załapać o co chodzi. Polecam!


RE: Logic Pro - sowa - 16.10.2012

Tak w ogóle to dlaczego nie ma Logica na Windowsa? Przecież gdyby wyszła wersja na PC to pewnie 3/4 userów FLka by zniknęło :D i innych DAWów :D Przyznam szczerze, że sam pewnie bym zmienił środowisko :P Nawet się zastanawiałem nad lapkiem od appla ale te ceny... więc... why only apple?


RE: Logic Pro - artur.ch - 16.10.2012

(16.10.2012, 14:28)sowa napisał(a): Tak w ogóle to dlaczego nie ma Logica na Windowsa? Przecież gdyby wyszła wersja na PC to pewnie 3/4 userów FLka by zniknęło :D i innych DAWów :D Przyznam szczerze, że sam pewnie bym zmienił środowisko :P Nawet się zastanawiałem nad lapkiem od appla ale te ceny... więc... why only apple?

Przecież sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Chcesz miec Logica - Kup Maca. Taka jest polityka firmy. Zanim Apple wykupił prawa do Logica od Emagic, to była dostępna wersja pod Windowsa. Chris Reece używa jej do dziś :)


RE: Logic Pro - sowa - 16.10.2012

aaaaa to apple wykupiło Logica... nie wiedziałem nawet :d to by wiele tłumaczyło xD szkoda w sumie :P trudno :D


RE: Logic Pro - artur.ch - 16.10.2012

(16.10.2012, 16:14)sowa napisał(a): aaaaa to apple wykupiło Logica... nie wiedziałem nawet :d to by wiele tłumaczyło xD szkoda w sumie :P trudno :D

Także poostaje Ci albo kupic Maca albo spróbowac zainstalowac na swoim komputerze system operacyjny Appla. Na niektórych komputerach PC jest to możliwe.


RE: Logic Pro - The Timbrer - 17.10.2012

@up dokladnie. Ja tak wlasne zrobilem i dzis ciesze sie widokiem ikonki Logic'a na "biurku" (pulpicie)


RE: Logic Pro - AndreVegas - 1.02.2013

warto sie przesiadać z fl studio?czy ten daw ma lepszy eq,reverb delay? Bo o wydajnosci to wiem ze jest lepsza niz w flu


RE: Logic Pro - ceres - 14.03.2013

chciałbym dodać ze Ummet Ozcan tworzy aktualnie na fl studio


RE: Logic Pro - The Timbrer - 14.03.2013

Jeżeli chodzi o jakość stockowych pluginów to Logic jest liderem wśród DAWów. Jednak jeśli chodzi o dodatkowe funkcje jest dość biedny i przestarzały. Jedynie Flex Time go wyróżnia :)


RE: Logic Pro - sowa - 14.03.2013

(14.03.2013, 22:38)The Timbrer napisał(a): Jeżeli chodzi o jakość stockowych pluginów to Logic jest liderem wśród DAWów. Jednak jeśli chodzi o dodatkowe funkcje jest dość biedny i przestarzały. Jedynie Flex Time go wyróżnia :)

a skąd wiesz czy aby młodszy DAW Studio One nie dorównuje pluginami Logicowi? :D ludzie bardzo je chwalą... więc kto wie czy Logic już i w tej kwesti nie został zjedzony :)


RE: Logic Pro - The Timbrer - 14.03.2013

ja tylko czekam na Logic Pro 10 ale czy sie doczekam tego nikt nie wie. To fakt S1 ma rownie dobre stockowe pluginy jednak jestem bardziej sklonny powiedziec ze Logic wiedzie prym w tej kwestii aczkolwiek S1 i Cubase 7 sa lepszymi srodowiskami na dzien dzisiejszy od Logic'a


RE: Logic Pro - Dj Złodziej - 7.04.2013

Armin z tego co wiem swoje ASOT-y klepie w Abeltonie...


RE: Logic Pro - Johnny - 7.04.2013

nie ma czegoś takiego jak Abelton poza tym co to robi w temacie o Logicu?