MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LOGIC PRO Logic Pro - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Wskazówki użytkowników (https://musicproducers.pl/forum-wskazowki-uzytkownikow)
+---- Dział: Spis DAWów (https://musicproducers.pl/forum-spis-dawow)
+---- Wątek: LOGIC PRO Logic Pro (/temat-logic-pro-logic-pro)

Strony: 1 2 3 4


RE: Logic Pro - headlike - 18.09.2014

(18.09.2014, 15:19)ZetZet napisał(a): Muszisz mieć parametry takie jak Apple bo po co ci system, który mimo to działa na sprzęcie marki PC jak to nie PC.. Nie będzie Ci dawać tej satysfakcji co prawdziwy Macintosh.. Spróbuj, zainstaluj, pobaw się...

headlike może wstawiać miliony tutoriali do różnych śmieci, ale sam tego nigdy nie spróbował.
Ja też tego nie próbowałem, ale znam ludzi, którzy się już w takie rzeczy bawili i zawsze mówią, że PC Windows zawsze będzie lepszy od PC Mac, ale nigdy PC Windows nie będzie lepszy od Apple Mac.
Tak jak pisałem parę postów wyżej - parametry, sprzęt musi być dedykowany pod Maca, żeby to wszystko hulało. Tak to tylko będziesz miał kolejnego Windowsa wyglądającego jak Macintosh i nie będziesz miał praktycznie żadnej aplikacji bo na Maca wiadomo jest tego strasznie mało...

ZetZet, żeby była jasność - już raz instalowałem Mac OS na PC, ponieważ bardzo mi się podoba ten system. Znalazłem ten poradnik w sieci, zrobiłem tak jak jest pokazane i mogłem pobawić się trochę Macintosh'em i próbować różne aplikacje.


RE: Logic Pro - Zirds - 18.09.2014

I co pobawiłeś się i pewnie wróciłeś do Windowsa...


RE: Logic Pro - headlike - 18.09.2014

(18.09.2014, 18:57)ZetZet napisał(a): I co pobawiłeś się i pewnie wróciłeś do Windowsa...

Akurat tak wyszło, że miałem format kompa i już mi się nie chciało ściągać tego Mac'a, bo trzeba kilka ładnych GB ściągnąć.


RE: Logic Pro - Zirds - 18.09.2014

(18.09.2014, 19:32)headlike napisał(a):
(18.09.2014, 18:57)ZetZet napisał(a): I co pobawiłeś się i pewnie wróciłeś do Windowsa...

Akurat tak wyszło, że miałem format kompa i już mi się nie chciało ściągać tego Mac'a, bo trzeba kilka ładnych GB ściągnąć.


[Obrazek: 71f3cc328f140e6b.jpg]
;)

A tak poza tym to nie komputer formatujesz tylko dane na dysku lub ewentualnie partycje.. No chyba, że zmieniasz rozmiar komputera jako jednostki/obudowy/pudła?


RE: Logic Pro - F.P.P - 18.09.2014

Ja miał Osx-a leoparda na PC musiałem specjalnie formatować, dysk pod nowy system plików. Ogólnie cała instalacja to jakaś niespotykana akcja przełączania w bios-ie przestawiania wyłączania pewnych opcji, żeby instalacja wypaliła Akurat moja konfiguracja sprzętu z intelowskim procesorem pasowała, instalowałem go żeby nie skłamać z 20 razy, na rożnych konfiguracjach sterowników w sumie to na oślep udało mi się go zainstalować. Bo reszta 19 prób to zawiecha w pewnym momencie instalacji albo failed ponowne uruchomienie. Ale dobra udało się w końcu, mimo że ból instalacji był duży to o dziwo hulało aż miło :D, nie działałem może dłużej niż miesiąc, ponieważ dysk, który przeznaczyłem na instalacje był starym dziadem i piardł. Nie polecam instalacji na tym samym dysku, którym postawiona jest Winda. Najlepiej przygotować oddzielny dysk, dużo czasu i cierpliwości. Spróbował bym jeszcze raz, ale jak se pomyślę o tej instalacji to mnie od razu krew zalewa.


RE: Logic Pro - Spidfirerz - 18.09.2014

Microsoft Paint (w starszych wersjach Windows Paintbrush lub mspaint) – aplikacja firmy Microsoft w systemach Windows służąca do obróbki i produkcju muzyki rasowej.

Nie posiada filtrów, ani obsługi warstw – funkcji typowych dla profesjonalnych programów muzycznych, mimo to chętnie jest wykorzystywany przez artystów Music Producers . Potrafi zapisywać i odczytywać muzyke w formatach: CD-Audio - ‎MIDI - ‎WAV - ‎AIF, AIFF, AIFC, AIFR - MP3 . Uszanowanko

____________
Offtop <lejca>
-LocoMatt



RE: Logic Pro - Squirrel wax - 26.09.2014

sometimes things get complicated


RE: Logic Pro - KBK - 10.03.2016

Odgrzeję kotleta :D
Miałem do czynienia wyłącznie z FL Studio jeśli chodzi o DAW (no i ejay XD ). Od dawna zastanawiałem się nad Logiciem, aż w końcu zainstaowałem wirtualną maszynę z MAC-iem na swoim PC i na próbę wrzuciłęm logica X... pierwsze wrażenia - bardzo pozytywne. Sposób podpięcia zewnętrznych urządzeń (interfejs audio, syntezator Roland Fantom) - bezproblemowy, interfejs bardzo ergonomiczny, prawdopodobnie zakupię MacBooka Pro i skuszę się na ten DAW... chciałbym wreszcie całkowicie przesiąść się z Workstation na DAW ze względu na ograniczające mnie już niektóre możliwości...

Mam pytanie: czy ktoś z Was pracuje na Logicu X?


RE: Logic Pro - Rafael Jez - 10.03.2016

Ja na nim pracuję


RE: Logic Pro - KBK - 11.03.2016

Rafael Jez, mam do Ciebie w związku z tym pytanie, jakie masz parametry swojego MAC-a? I czy Logic X pracuje na nim płynnie?


RE: Logic Pro - Rafael Jez - 11.03.2016

Moje parametry to macbook retina (mid 2014) procek i7 2,2 GHz 16 giga ramu, ssd 256 giga, logic chodzi płynnie, dodatkowo mam zewnetrzny ssd 512 giga na thunderbol 2 na ktorym mam biblioteki do komplete 10 i sample


RE: Logic Pro - KBK - 11.03.2016

Zastanawiam się, czy na procesorze i5-750 8GB RAM i dysku HDD 5400 da się pracować... jesteś w stanie to stwierdzić? ;)


RE: Logic Pro - Rafael Jez - 11.03.2016

Miałem wcześniej macbooka pro (mid 2009) z procesorem Core 2 Duo 2,66 GHz 8 giga ramu i HDD 5400 ale to miałem logica 9 i logic x dopiero wchodził na rynek to miałem troche niespodzianek z logiciem x ale teraz juz jest kolejna aktualizacja, podeżewam jak w wiekszości bedziesz pracował na scieżkach audio to nie powinno być dużych problemów. A Ty to bedziesz miał na macu czy na hackintoshu?