MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Płomas (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Płomas (demo) (/temat-uplifting-plomas-demo)



Płomas (demo) - PŁOMAS90 - 4.10.2013

Co o tym myślicie... pracować nad tym czy rzucić to w diabły :)




RE: Płomas (demo) - defol - 4.10.2013

Melodia jest w porządku ale można ją wzbogacić.
Zbyt prosta sekwencja perkusji i bassu (3:37). Pytanie czy taki był zamiar? :]
Momentami jest monotonnie.

Dużo pracy z miksem... ale tutaj to Ci nie pomogę :)


RE: Płomas (demo) - PŁOMAS90 - 4.10.2013

Dzięki, czyli coś z tego można by było ukręcić... masz rację perkusja to najprostsza jaką da się zrobić a ale chciałem żeby w tym miejscu tak zagrało (3:37), a co do miksu to wiem że jest skopany bo jeszcze mało o nim wiem ;) dzięki za opinie


T-Sted widać że się znasz na rzeczy, faktycznie Kick jest powyżej 0dB i jak teraz zmniejszyłem te wartości które podałeś jest o niebo lepiej i postaram się zrobić tak jak kazałeś z chordami, Co do tempa to znowu tutaj wychodzi Twoje fachowe ucho bo faktycznie dałem 142 jednak jak zauważyłeś nie ma tej dynamiki czy to wina że pasma nachodzą na siebie i nie ma przestrzeni? Może właśnie twoja słuszna uwaga odnośnie perkusji aby używać panoramy poprawi dynamikę, co do przejść jak słusznie zauważyłeś nie ma żadnego, bo to wersja demo i jak narazie chciałbym poprawić właśnie te mankamenty które wymieniłeś aby to jakoś ładniej brzmiało, także dzięki wielkie za wskazówki są bardzo pomocne.


JAck Vornst dzięki za rady stary, postaram się dodać więcej przestrzeni i może uda mi się jeszcze urozmaicić ten kawałek jakąś dodatkową linią pluck-ów, generalnie każda wasza rada jest bardzo pomocna także dzięki wielkie wszystkim ;)


RE: Płomas (demo) - T-Sted - 4.10.2013

Kick za bardzo kartonowy - ujmij mu w zakresie jakichś 500 - 800 Hz. Słucham na słuchawkach i być może się mylę (bo słuchu idealnego nie mam), ale wydaje mi się że kick gra powyżej 0 dB w mikserze - jest przesterowany - bo słyszę jakby delikatne skwierczenie. Chordy mają za dużo dołu i dolnego środka - ujmij im trochę poniżej 250 Hz. Nie ukrywam że melodia mi się podoba, zarówno chordy jak i ten square'owy pluck - ma pewien potencjał. Tempo dałeś chyba wysokie (wydaje mi się że powyżej 140, może 142), ale w ogóle tego nie czuć - utwór jest mało dynamiczny - widać że musisz popracować przede wszystkim z korekcją (w dalszej części z kompresją). Perkusja sucha trochę, poza tym chwilami haty kłują w uszy górą. Skorzystaj z panoramy przy układaniu perkusji - odciążysz trochę środek miksu i dodasz nieco przestrzennego wybrzmiewania całości. No i przejścia jakieś dodaj bo w tej chwili to niektóre nowe melodie wchodzą trochę z tyłka. Ogólnie potencjał na pewno jest, gdybym miał dać melodii jakąś ocenę w skali 0-10 to dałbym 7, ale miks jest po prostu słaby. Ćwicz dalej.
Pozdrawiam.

PS. Płomas jestem zwykłym amatorem w tej dziedzinie, z pewnością daleko mi do fachowca :D, ale na ile mogę, na ile mam umiejętności, na tyle staram się pomóc. I mnie również pomaga wsłuchanie się w czyjś utwór - ćwiczę w ten sposób swój słuch - w ten sposób obu nam wychodzi to na dobre.


RE: Płomas (demo) - Jack Vornst - 5.10.2013

W 0:40 minucie brakuje temu leadowi przestrzeni, słychać jak jest taki pustawy, delay, release,reverb albo coś w tym stylu:)

Generalnie lead z początku brzmi prawie tak samo jak w głównej partii, postaraj się dodać jakieś innowacyjne brzmienia, może jakieś plucki, nie wiem ;)

Oczywiście kawałek się fajnie zapowiada, ale postaraj się by nie był zbyt monotonny ;)