MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE FX Zeus - Horizon (Chill Minimal Trance 2013) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE FX Zeus - Horizon (Chill Minimal Trance 2013) (/temat-trance-fx-zeus-horizon-chill-minimal-trance-2013)



FX Zeus - Horizon (Chill Minimal Trance 2013) - Quantum Spark - 12.10.2013

FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) :



RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - OProject - 12.10.2013

Bas nie podoba mi się, raczej za głośno,
dla mnie taki za długi do tego gra przez prawie cały utwór non stop co może męczyć :D
Melodie i synthy na plus, ogólnie to nawet się podoba tylko ten bas... ;)


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - Thomas - 12.10.2013

Bass to chyba jakiś żart...Bardzo amatorsko to brzmi. Dźwięki pewnie z gotowych presetów. Nie ogarniam zbytnio motywu przewodniego, bo ten utwór brzmi jak trwające 4 minuty intro. Stopa zbyt schowana. Śmiem twierdzić, że mikser jest tutaj nietknięty. Wywal ten bass, koniecznie. Owocnej pracy.
Pozdrawiam


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - Quantum Spark - 12.10.2013

Mi bass się podoba, taki miał być.
Nie fetyszyzuje też stopy dla mnie jest ok.
Tak jest dźwięki są z gotowych pressetów.
Mikser był tknięty i to chyba za bardzo ;)
Brzmienie to bardziej kwestia mojego kiepskiego warsztatu, braku talentu itp.
Ja lubię monotonne wałki ostatnio, zamiast tysiące przejść, rozjechanych melodii itp. jeden hipnotyczny motyw z klimatem non stop.
Nie mówię, że ten taki jest.

Dzięki za opnie.


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - JaraLuca - 12.10.2013

Ten bass jest bez kitu straszny..nie obrazajac. Psuje wszystko...Ogolnie nie siadła mi ta produkcja.. aranzacja bardzo chaotyczna


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - Thomas - 12.10.2013

Przesłuchałem kilka Twoich innych tracków i zauważyłem, że ten bass wszedł Ci już w nawyk. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ każdy ma swój własny styl. Jednakże musiałbyś trochę nad nim popracować, bo nie oszukujmy się, ale brzmi bardzo amatorsko. Zagłusza inne dźwięki, wręcz drażni uszy. Utnij mu górne częstotliwości, bo to właśnie ich obecność tak drażni.
Kwestia gotowych presetów. Nie potępiam korzystania z nich, ponieważ każdy ma do tego prawo. Pisząc o tym, że ich użyłeś miałem na myśli to, że dodałeś takie jakie akurat Ci pasowały, nie próbując nawet niczego zmienić. To wprawdzie nie jest wymagane, ale dodałoby troszkę oryginalności.
Kwestia hipnotyzującego motywu... hmmm, mnie niezbyt zahipnotyzował, ale to mało ważne. Każdy ma inny gust.
Stopa zbyt słaba. Niektóre haty drażnią i tu znów kłaniają się wysokie częstotliwości, które powinieneś ograniczyć. Bass nie dodaje ani krzty mocy, przydałoby się uciąć tą górę i dodać dołu.
Pomęcz mikser i to bardzo, bo skoro mówisz, że go użyłeś, to słychać, że nie do końca wiesz co robisz. Tutoriale na youtube są bardzo pomocne w tej kwestii i gorąco polecam tam zajrzeć.

No nic, nie będę już więcej drążył tego tematu. Pracuj, a efekty tej pracy po pewnym czasie zauważysz sam. Sukcesów życzę :)


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - Quantum Spark - 12.10.2013

Aranżacja fakt, to była kwestia 5-7 minut.
Po tych uwagach o bassie już nikt świeżo nie spojrzy na ten kawałek :P
Ja słucham go właśnie na telewizorze i wydaje mi się, że nie jest tak najgorzej.
Jakby ktoś miał ochotę na mały eksperyment to mógłby dodać sobie ten kawałek do playlisty i puścić na jakiejś bombie.
Potem napisać co myśli, byłbym wdzięczny za taką opinię.
Producent nigdy nie patrzy na kawałek jako na całość tylko zawsze rozbiera na elementy, zwyczajny słuchacz tego nie robi.
Faza mogłaby pomóc uzyskać ogólne wrażenie.


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - defol - 14.10.2013

Panowie dlaczego próbujecie przekonać go do swoich racji?
Przecież tak miało być :) Z artystą się nie dyskutuje :):):)

PS: Nie dałem rady przesłuchać całego utworu, ale to jest tylko moje skromnie zdanie.


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - Quantum Spark - 14.10.2013

Dzięki wszystkim za opnie.
Wszyscy mówią, że utwór kulawy więc widocznie tak jest.
Może następnym razem uda się wykręcić coś wyjątkowego.
Kiedyś kurza d.... musi się udać :P

A propo artysty, mała zagadka.
Jak nazywa się artysta bez żadnego talentu.......
Nieudacznik ;)


RE: FX Zeus - Horizon ( Chill Minimal Trance 2013 ) - Wizzardius - 14.10.2013

Sucho sie zrobiło ;D