MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Tiesto w moim remiksie :) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Tiesto w moim remiksie :) (/temat-progressive-tiesto-w-moim-remiksie)



Tiesto w moim remiksie :) - eimear - 31.10.2013

Post od tworzenia dobrze działa na wyobraźnie
Przychodzi czas, siadasz i jak coś plumka po twojej myśli.. uśmiechasz się :)
Myślę, że go nie porzucę i skończę

[zs]http://www30.zippyshare.com/v/98292430/file.html[/zs]


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Loco - 31.10.2013

Bardzo fajny remiksik sąsiedzie, bardzo podobają mi się plucki. Troszkę nie podoba mi się motyw na początku gra, troszkę sucho dla mnie, poza tym nic do zarzucenia.
Miło by było jakbyś się podzielił jak wyglądają ustawienia w syntezatorze.
P.S
Co to za utwór?


RE: Tiesto w moim remiksie :) - eimear - 31.10.2013

http://www.youtube.com/watch?v=IP8OVYyuC60


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Thomas - 1.11.2013

Klimat ciekawy. Dźwięki miłe dla ucha. Troszkę jednak nie pasuje mi tutaj ten wokal. Kompletnie nie pokrywa się z tym, co aktualnie gra. Utwór z tym wokalem powinien być bardziej energiczny (jak to jest w oryginale).
Co do poprawy w miksie:
- 2:18 - Gdzie jest stopa?! Kompletnie zaginęła w miksie. Ogólne brakuje jej w całym utworze, jest praktycznie niesłyszalna,
- Wokal jak na moje ucho za cicho i brzmi jakby przepuszczono go przez zbyt wiele filtrów, wydaje się strasznie wymęczony i brzmi niezbyt ciekawie,
- Utwór przeważnie urywa się w momencie, gdzie powinno być zastosowane ciekawe przejście,
- Miks jest niezbyt przejrzysty. Niektóre element wymagają ucięcia góry np.: Clap, wind sweep w 2:30
- Zbyt mało dołu, utwór jest bardzo słaby (a to miedzy innymi za sprawą właśnie niesłyszalnej stopy),
- Dźwięk w 3:49 i aż podskoczyłem ze strachu :D Po co on tutaj? :D

Gdyby nie te techniczne błędy i niedopasowanie wokalu, to utwór byłby na prawdę bardzo fajny :)


RE: Tiesto w moim remiksie :) - eimear - 2.11.2013

rozpisałeś się ale nie wiem na czym odsłuchujesz
2:18 ? jaka stopa ? przecież tam nie ma stopy
wokal jak i cała reszta jest przepuszczona przez Twoje uszy, z których chyba nie wybrałeś miodu
wokal kolego, jest oryginalną acapellą wrzuconą przez samą Kyler England
wokal jest wpasowany, IDEALNIE - jeżeli tego nie słyszysz - nie posiadasz poczucia rytmu
pozdrawiam


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Thomas - 2.11.2013

Może trochę grzeczniej kolego? Wrzucając utwór do oceny powinieneś być przygotowany na tego typu opinie. Nikt Ci tutaj słodzić nie będzie, ponieważ to forum jest stworzone po to, by wskazywać ewentualne błędy.
- "2:18" Nie bez powodu zapytałem GDZIE JEST STOPA? Nie jest regułą, że musi się tam pojawić, ale utwór na pewno by na tym nie ucierpiał
- Mówiąc o niedopasowaniu wokalu miałem na myśli to, że nie zgrywa się z KLIMATEM utworu, a nie jego rytmiką

Pozdrawiam


RE: Tiesto w moim remiksie :) - eimear - 3.11.2013

(2.11.2013, 13:36)Thomasx17 napisał(a): Może trochę grzeczniej kolego? Wrzucając utwór do oceny powinieneś być przygotowany na tego typu opinie. Nikt Ci tutaj słodzić nie będzie, ponieważ to forum jest stworzone po to, by wskazywać ewentualne błędy.
daruj sobie te aforyzmy <haha>
kolego w Twoich utworach widziałem brak elementarnej wiedzy, słuchu i sprzętu
jak możesz wytykać komuś błędy które popełniasz sam w swoich utworach ?
kumasz ?
czy może chcesz być "znawcą od siedmiu boleści" jak na większości for ?
"mało dołu, mało góry, za dużo góry, więcej panoramy" - woow konstruktywna krytyka
myślisz, że ludzie z kolorowymi nickami na forum znają się lepiej na muzyce od Ciebie ?
wiesz, że 99% utworów na forach tego typu to badziew, który nawet po 500 takich poradach i komentarzach, nie weźmie żadne konkretne wydawnictwo ?
powiedz mi masz studio ? czy siedzisz w słuchawkach przed laptopem albo monitorach za 300zł ?
NA JAKIEJ PODSTAWIE DOKONUJESZ OCENY ?
i jeszcze pouczasz mnie żebym uważał ? że nie liczę się z oceną ?
to po **j go wrzuciłem jak myślisz ?
no sory..
rzadko rozpisuję się na forach w tym temacie ale przepraszam
mam wrażenie, że któregoś miesiąca wstecz zasiadłeś przed kompem z FL ściągniętym z torrentów i postanowiłeś być producentem


RE: Tiesto w moim remiksie :) - OProject - 3.11.2013

(3.11.2013, 9:48)eimear napisał(a): daruj sobie te aforyzmy <haha>
kolego w Twoich utworach widziałem brak elementarnej wiedzy, słuchu i sprzętu
jak możesz wytykać komuś błędy które popełniasz sam w swoich utworach ?
kumasz ?
czy może chcesz być "znawcą od siedmiu boleści" jak na większości for ?
"mało dołu, mało góry, za dużo góry, więcej panoramy" - woow konstruktywna krytyka
myślisz, że ludzie z kolorowymi nickami na forum znają się lepiej na muzyce od Ciebie ?
wiesz, że 99% utworów na forach tego typu to badziew, który nawet po 500 takich poradach i komentarzach, nie weźmie żadne konkretne wydawnictwo ?
powiedz mi masz studio ? czy siedzisz w słuchawkach przed laptopem albo monitorach za 300zł ?
NA JAKIEJ PODSTAWIE DOKONUJESZ OCENY ?
i jeszcze pouczasz mnie żebym uważał ? że nie liczę się z oceną ?
to po **j go wrzuciłem jak myślisz ?
no sory..
rzadko rozpisuję się na forach w tym temacie ale przepraszam
mam wrażenie, że któregoś miesiąca wstecz zasiadłeś przed kompem z FL ściągniętym z torrentów i postanowiłeś być producentem

Kolego po co ta gadka, chcesz być kolejnym kandydatem na bana? ;)
Możesz się nie zgadzać z opinią innych, każdy ocenia i komentuje utwory po to by pomagać innym, a nie żeby hejtować a Ty to tak odbierasz, może to wina twojej osobowości, sam na tym tracisz i nikt nie będzie chciał ci pomagać.
Każdy popełnia błędy, ale wszyscy wiedzą jak brzmią profesjonalne utwory.
I nie myśl że sprzęt zrobi z ciebie profesjonalistę.
Miałem ocenić ten kawałek ale sobie daruje, chociaż słuchałem kilka razy.
Wyluzuj bo z takim podejściem daleko nie zajedziesz ;)


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Thomas - 3.11.2013

To nie jest wytykanie błędów, a pomoc. Jeżeli ocenę utworu traktujesz właśnie w ten sposób, to nie rozumiem co tutaj robisz. Skoro Twoje produkcje nie posiadają żadnych wad, to po co je tutaj wrzucasz? Moją wypowiedzią chciałem Ci pomóc, ale Ty traktujesz pomoc jako obelgę i nie zdziw się, gdy nikt nie będzie Ci chciał ocenić utworu.
Ostatnia produkcja jaką udostępniłem była ponad rok temu, a wtedy nie posiadałem pewnych umiejętności. Fakt popełniam błędy tego typu, ale w przeciwieństwie do Ciebie potrafię je dostrzec w swoich produkcjach. Ty jesteś przekonany o swojej słuszności i podświadomie idealizujesz własne produkcje, co potem skutkuje uznawaniem SUBIEKTYWNEJ oceny jako obelgi. Ty nie wrzucasz utworów po to żeby ktoś Ci pomógł, a po to żeby Ci posłodził. Jeżeli ktoś, jak to ładnie ująłeś "wytknie" Ci błąd, to od razu rzucasz się na tą osobę, bo jesteś święcie przekonany o swojej słuszności. Studia nie posiadam. Ty zapewne posiadasz i to świadczy o Twoich umiejętnościach rozumiem?
Trochę samokrytyki nie zaszkodzi. Życzę owocnej pracy i samych sukcesów.
Pozdrawiam

P.S OldscoolProject ciesze się, że chociaż Ty zrozumiałeś o co mi chodziło.


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Evennumbers - 3.11.2013

Wymądrza się jakby nie wiem co stworzył. a jest bardzo przeciętnie. Mix bardzo kiepski, szczególnie na dole straszny bałagan, kiedy bass koliduje ze stopą (co w ogóle nie jest dopuszczalne, to ma współgrać razem, uzupełniać się, a nie przeszkadzać).

Tragedii nie ma, ale jak na Twoje wypowiedzi, z których wynika, jaki jesteś profesjonalista, oraz biorąc pod uwagę bardzo niewielką ilość ścieżek w utworze, to jest w granicach "średniej krajowej"

Znam ludzi, którzy nie mają studia i robią na słuchawkach za 300zł, a takich podstawowych błędów NIE PO PEL NIA JĄ :)


RE: Tiesto w moim remiksie :) - eimear - 3.11.2013

(3.11.2013, 10:37)OldscoolProject napisał(a): Wyluzuj bo z takim podejściem daleko nie zajedziesz ;)
daruje sobie bo jeszcze wieki minie zanim ktoś zrozumie o czym prawię
sprzęt nie zrobi ze mnie profesjonalisty - a czy ja o Tym napisałem ?
podam przykład
" tworzysz utwory i prosisz o opinię przygłuchego Gienka z podwórka "
" tworzysz utwory i prosisz o opinię Staszka, który ma doktorat z realizacji dźwięku "
i tylko o to chodziło mi w poprzednich postach, nie doszukujcie się bóg wie czego


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Loco - 3.11.2013

Aż pobrałem utwór żeby wszystko przeanalizować dokładnie i się wsłuchać bo nie mogę czytać waszych majaczeń i dziwnych twierdzeń.
Cytat:- 2:18 - Gdzie jest stopa?! Kompletnie zaginęła w miksie. Ogólne brakuje jej w całym utworze, jest praktycznie niesłyszalna,
Serio kolego, to chyba żart, kolega albo słucha na głośnikach Esperanzy albo kolega jest głuchy. Stopa ładnie się wpasowała, nie wiem czy wiesz ale to jest progressive house, jak kolega nie słucha tego gatunku to lepiej się nie wypowiadać. Stopa charakteryzuje się tym że nie jest to agresywne łupanie tylko uzupełnienie całego utworu.
Cytat:- Zbyt mało dołu, utwór jest bardzo słaby (a to miedzy innymi za sprawą właśnie niesłyszalnej stopy),
jw
Cytat:To nie jest wytykanie błędów, a pomoc. Jeżeli ocenę utworu traktujesz właśnie w ten sposób, to nie rozumiem co tutaj robisz. Skoro Twoje produkcje nie posiadają żadnych wad, to po co je tutaj wrzucasz?
Kto powiedział że to forum w którym tylko trzeba wyszukiwać wad w nadesłanych utworach? To jest również forum do pokazywania swojej twórczości, swoistego promowania.
Cytat:Ostatnia produkcja jaką udostępniłem była ponad rok temu, a wtedy nie posiadałem pewnych umiejętności.
To po co oceniać jak wiesz że nie jesteś w formie?
Cytat: kiedy bass koliduje ze stopą
Czo?!...
Cytat:Mix bardzo kiepski
Miks idealny może nie jest (wokal troszeczkę na moje ucho za cichy) ale do kiepskiego mu daleko.

Nie chcę bronić kolegi ale też bez przesady po co oceniać gatunki których się nie zna?


RE: Tiesto w moim remiksie :) - baniuch - 3.11.2013

Jak dla mnie utwór baaardzo przyjemny. Strasznie mi się podoba ten pluck. W 3:19 widziałbym trochę mocniejsze wejście, ale rozumiem, że chciałeś zrobić coś spokojniejszego. ;)


RE: Tiesto w moim remiksie :) - Soulmate - 28.11.2013

W 100% zgodzę się z LocoMatt'em.

Utwór bardzo przyjemny, wokal dobrze wpasowany, wstęp można bardziej urozmaicić np. FX'ami (sorry ale pierwszy Crash jest dopiero w 30sec :x u mnie to niedopuszczalne :D)

Ale przyłapałem Cię na jednej rzeczy :D W sumie nic ważnego bo większość tak robi :)
Użyłeś loop'a drum'ów bo nie chciało Ci się samemu zrobić ^^, (na samym końcu nutki dobrze to słychać)
I jestem przekonany, że to któryś z loop'ów z Vengeance :)
Ale czasami sam tak robię więc .. Cii :D

Pozdrawiam