MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? (/temat-skad-sie-wzial-wasz-nick-alias-pseudonim)

Strony: 1 2


Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - OProject - 3.11.2013

Pochwalcie się, napiszcie coś o waszych pseudonimach artystycznych, skąd się wzięły co oznaczają, dlaczego właśnie takie? XD
Ja napisze o swoim:
Oldscool Project, jak wiadomo lub nie, jestem miłośnikiem muzyki która była tworzona w czasach kiedy DJ grali, a producenci wydawali swoją muzykę na płytach winylowych, głównie na analogowym sprzęcie ;) czyli z przed ok. 10 - 20 lat.
A więc pojawia się hasło Oldschool (stara szkoła) ja żeby być bardziej oryginalny jednocześnie nawiązując do owego zwrotu postanowiłem utworzyć taką kombinacje
OLD - bo stary
COOL - bo super
PROJECT - bo moją misją jest tworzenie starej muzyki <haha>
i tak powstał Oldscool Project xD
Jednocześnie dodam że mam w planach używanie wielu różnych pseudonimów jak na oldschool' owca przystało, tworząc w różnych gatunkach każdy oczywiście będzie nawiązywał do stylu lub do nastroju utworu, dodam też że dbam o to aby każdy był unikalny i niepowtarzalny ;)


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Frashby - 3.11.2013

No mój w sumie tak: Miało być Fresh, powiązanie z czymś nowym ale Fresh mi nie pasowało więc dałem Frash, i dołożyłem be ( z angielskiego być ) czyli być świeżym xddd, tworzyć coś świeżego ( o to mi chodziło), ale spolszczyłem do by no i tak mi się spodobało i wyszło Frashby :)


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Huiggi - 4.11.2013

Shorty, bo bardzo lubię właśnie tę postać ze Strasznego Filmu. A sama ksywka jest krótka, łatwa w wymowie i chwytliwa.


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Knifeman - 4.11.2013

nożownik jak wiadomo działa w pojedynkę (z drobnymi wyjątkami), zwykle jest indywidualistą i stroni od ludzi, używa broni którą inni uznają w dzisiejszych czasach za archaizm przez co nie pasuje do dzisiejszych czasów i to co robi stara się opanować do perfekcji w zaciszu swojego mieszkania

sprawdzałem jeszcze czy nie ma artysty o podobnym aliasie - dopiero teraz okazało się ze mam konkurencje z jakimś metalem i beatmakerem - strasznie mnie to flustruje


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Grisha - 4.11.2013

Modafin - zaczerpniete od leku na narkolepsje o nazwie Modafinil, który w czasie II wojny światowej miał zastosowanie jak substytut amfetaminy i był dawany angielskim pilotom


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - NeoTag - 5.03.2014

NeoTag - bo szukałem jakiegoś fajnego nicku, a że bardzo spodobały mi się wałki jednego takiego Neonighta, to chwyciłem cząstkę ,,Neo". Potem z tym Neo coś tam wymyślałem, były nazwy typu Neon Glow i tak dalej, a potem gdy sobie słuchałem wałków Super8 & Tab, to wziąłem Tab, zmieniłem ,,b" na ,,g" i wyszło ;-;


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Tryglav - 1.11.2014

Kiedy mocniej interesowałem się starszymi kawałkami wpadłem na pomysł aby łączyć przede wszystkim trance, techno i hardstyle, więc chciałem nawiązać w pseudonimie do liczby 3. Poza tym stwierdziłem, że byłoby miło nawiązać do rodzimej mitologii. Znalazłem info o słowiańskim bogu o trzech twarzach który najczęściej występuje pod imieniem Trzygłów. Pozwoliłem sobie jeszcze wprowadzić własną pisownię żeby anglojęzyczna większość użytkowników internetu nie połamała sobie języka i mogła lepiej zapamiętać ksywę :D
Teraz mój muzyczny target nieco się zmienił ale wciąż pasuje mi nawiązanie do trójki bo pod tym aliasem próbuję robić coś bardziej transowo-progresywno-technicznego :)


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - MC Project - 8.11.2014

Moja nazwa pochodzi od mojego imienia i nazwiska i tylko dodałem na koniec Project.


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - chrisniers - 9.11.2014

Mój pseudonim artystyczny wynalazł się sam początkiem 2013 roku w momencie kiedy wyjechałem do anglii :)
jeden z moich angielskich przyjaciół próbował wymówić moje imię i nazwisko po czym po 20 próbach (w ogromnym zdenerwowaniu) stworzył skracając co może z moich danych coś co naprawdę mnie urzekło - no i jest :D Chris Niers ^^


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Mat.Mor.Raw - 9.11.2014

A ja postanowiłem pójść totalnie pod prąd i wbrew panującym trendom ukrywania torzsamości pod pseudonimem o brzmieniu didżejsko-producenckim, pojechałem po całości i... używam własnego, nie-angielo-języcznego, słowiańskiego nazwiska. ;)


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Ixipe - 13.02.2016

A ja myślałem nad nazwą... myślałem... myślałem... i wymyśleć nie umiałem.. ixipe to tak naprawde xp.. nazwa windowsa :D potem jak już powstało to ixipe, to wyszukałem w internecie czy jest jakieś znaczenie tego słowa i znalazłem -Ixip- starożytny bóg płodności majów :D czyli moje przeciwieństwo więc tak zostało


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Recoil83 - 13.02.2016

Mój pseudonim pochodzi od solowego projektu Alana Wildera, byłego człona Depeche Mode który powstał w 1986 o takiej właśnie nazwie, zrzeszał różnych artystów i jest kontynuowany do dziś i jest zanany tylko dla wtajemniczonych. Pozdrawiam


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Foortic - 13.02.2016

A ja? Sam nie wiem skąd mi się wzięło to co mam... Taki spontan trochę... Do tej pory myślę dlaczego Foortic.... :D


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Wasp - 14.02.2016

ja używam EternalSunset od 2006 r ale jakiś rok czy dwa odkąd robię muzykę jak EternalSunset znalazła się na myspace drugą osoba, która używała tego samego pseudonimu
na szczęście kiedy szuka się w https://www.discogs.com mnie to wyskakuje strona z moimi albumami
https://www.discogs.com/artist/1187117-Eternal-Sunset
tylko ktoś uznał że jestem japonką i wstawił mi takie photo jak widać :)


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Deonite - 16.02.2016

Swój nick skombinowałem od pseudonimu producenta zza oceanu Deorro oraz słówka "nite" z tytułu utworu Rockefeller - Do It 2 Nite. Nite to w slangu poprostu night czyli noc, a niedawno się dowiedziałem, że "deo" to po łacinie... Bóg! :D

Początkowo miałem się nazywać Dionite, no ale zauważyłem, że nazwa zaklepana przez firmę robiącą bagaże podróżne. Chwila... miałem być bagażem podróżnym? :D


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Xorbolanid - 19.02.2016

Powiem wam krótką historię.

Otóż wiecie że obrałem kurs zwrotny w mojej szkole, ale dlaczego ogólne "RESTART ME"? Dlaczego taki pseudonim? I dlaczego zacząłem robić taką muzykę a nie inną?

No to się zaczęło tu na forum. Szukałem inspiracji, prosiłem was o przykłady wykonawców. Zainteresowałem się i zacząłem sam wariować z muzyką.

Jednak pewnego dnia miałem totalnie zjebany nastrój - każdy wie że jestem perfidnym pesymistą. Pseudonim się wziął z tego że potrzebowałem resetu, lub kogoś kto mógłby mnie 'zrestartować' i przewinąć moje życie do początkowego punktu. Tak samo z muzyką jaką tworze. Nie potrzebowałem zmiany w muzyce co prawda, ale czuć ze nie robię dobrych utworów i potrzebowałem tylko zmiany spojrzenia na nią.

Restart Me powstał z myślą o zabawie samplami i używaniu tego co mam - minimalnym kosztem. Najpierw były to same sample. Później dołączyłem syntezatory i modularny dźwięk. Teraz dodałem swój głos i gitary. Następnym krokiem chcę uczynić użycie swojego - własnoręcznie zbudowanego - syntezatora modularnego.

Mam jeszcze jeden alias. Athema. Ale z czasem jak zaczne utylizować gitary w obecnym projekcie, myślę że pseudonim rockowy mi nie będzie potrzebny.

Podczas gdy zacząłem używać nowego pseudonimu osiągnąłem swój pierwszy sukces - mam wynila z moim remiksem - The Easton Ellies - Falcon 69 (Restart Me Remix)


[tak jakby kogos to obchodzilo]


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Revnotes - 22.02.2016

Nigdy nie byłem dobry w te klocki. Wszystkie pomysły wydawały mi się zabawne bądź po prostu głupie. Myślę, że ta przypadłość towarzyszy mi do dziś, ale przecież to nie napis tworzy muzykę, dlatego nie zamierzam z tego powodu popełniać samobójstwa. Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie.

Pierwszy alias pojawił się na potrzeby rejestracji na forum poświęconemu FL Studio. Był to mój pierwszy kontakt z ludźmi z taką samą zajawką. Szczerze powiedziawszy w ogóle nie zastanawiałem się nad pseudonimem artystycznym, nie byłem nawet przekonany, że z muzyką zostanę na dłużej. Z marszu w formularz rejestracyjny wpisałem dumne "DJ Wavedream". Następnie nastał czas wytężonej nauki, podczas której szybko zrezygnowałem z przedrostka "DJ" z wiadomych przyczyn. Nie korzystałem z serwisów typu SoundCloud, właściwie nie interesowała mnie promocja, więc nie widziałem potrzeby dla unikatowego/marketingowego pseudonimu i nie trudziłem się, aby takowy stworzyć.

Każdy miał kiedyś słabszy okres, mnie również to spotkało, więc odpuściłem muzykę na długie miesiące, po to by powrócić już z innym aliasem. Wcześniej usunąłem stare konto z forum, więc wbiłem jako nowy użytkownik "Elnanter". Ten nick pojawił się również tutaj. Miał jedną w tamtym czasie istotną dla mnie zaletę - nie istniał w Google.

Czas upływał, ja próbowałem tworzyć i pewnego dnia od tak stwierdziłem, że zmienię swój alias. Dodatkowo motywowało mnie, gdy słyszałem od znajomych, że nazwa "Elnanter", nie nadaje się do zapamiętania. Chyba nie mam predyspozycji do tworzenia neologizmów. Postanowiłem, że tym razem warto się nad tym głębiej zastanowić, aby tym razem nowy alias mnie odzwierciedlał. Wybór padł na "Revnotes", ponieważ sposób powstawania moich motywów jest, jakby odwrotny do metod, które ludzie prezentują na swoich kanałach w Youtube. Niestety nie jestem nowym hasłem dla Google, ale nie dopatrzyłem się takich w serwisach społecznościowych-muzycznych, więc nie widzę przeciwwskazań.

Ostatnio tworzę zbyt niewiele muzyki, więc w głowie nie pojawiają się żadne głupie pomysły odnośnie zmiany pseudo. Niczego jednak nie mogę wykluczyć, często podejmuję spontaniczne decyzje w takich kwestiach.


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Chester - 23.03.2016

Ze mną było tak, że przez rok czasu nic nie udostępnialem do sieci bo nie wiedziałem pod jakim pseudonimem mam to robić. Aż pewnego dnia na melanżu znajoma powiedziała, że w okularach wyglądam jak gość z tych chrupek Chester, no i tak zostało :)


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - RDZK - 20.12.2016

u mnie raczej nie ma glebszej filozofii, zadnych rozkmin artystycznych i glebokiego przekazu czy odniesienia do mojej tworczsci. poprostu prawie odkad pamietam mordeczki wołaja do mnie per Rydzyk, chociaz nie okradam emerytek ;v wzielo sie to od mojego pierwszego nazwiska. a skrocilem to o kilka liter zanim to jeszcze bylo modne, szczegolnie w trapowym srodowisku, bo jak sie tagowalem na scianach i na wszystkim innym, nie specjalnie wychodzily mi 'Y', hahaha. lenistwo wzielo gore, a jak widzisz 'rdzk' to i tak wiesz ocb. kiedys przelatywaly pomysly na cos ambitniejszego, ale kurvva.. przeciez rdzk to ja, a moja muzyka to rdzk. i tak juz zostanie chyba po grob.. no chyba, ze najda smaczki na jakis side project, ale to lata swietlne do przodu.


RE: Skąd się wziął wasz nick/alias/pseudonim? - Zirds - 21.12.2016

(20.12.2016, 23:11)RDZK napisał(a): u mnie raczej nie ma glebszej filozofii, zadnych rozkmin artystycznych i glebokiego przekazu czy odniesienia do mojej tworczsci. poprostu prawie odkad pamietam mordeczki wołaja do mnie per Rydzyk, chociaz nie okradam emerytek ;v wzielo sie to od mojego pierwszego nazwiska. a skrocilem to o kilka liter zanim to jeszcze bylo modne, szczegolnie w trapowym srodowisku, bo jak sie tagowalem na scianach i na wszystkim innym, nie specjalnie wychodzily mi 'Y', hahaha. lenistwo wzielo gore, a jak widzisz 'rdzk' to i tak wiesz ocb. kiedys przelatywaly pomysly na cos ambitniejszego, ale kurvva.. przeciez rdzk to ja, a moja muzyka to rdzk. i tak juz zostanie chyba po grob.. no chyba, ze najda smaczki na jakis side project, ale to lata swietlne do przodu.

A jakie jest twoje drugie nazwisko?