MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie (/temat-jak-zdobyc-wiecej-followerow-na-soundcloudzie)

Strony: 1 2


Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 6.11.2013

Witam wszystkich.

Jesli umieszczam to w złym dziale prosze o przeniesienie lub jesli cos takiego juz kiedys padło usunac :)
Pewnie dla wielu osob to żadna nowość co napisze ale z tego co zauwazylem na soundloudzie wielu producentów nie wie o takiej opcji . Mianowicie wielu producentow ,dobrych producentow ,którzy tworzą od dlugiego czasu maja czesto bardzo malo followerow, odtworzen kawałkow ,polubien itd itd a to głownie z tego że nie dołączają do GRUP. Jak juz ktos dołączyl do jakiś grup to zazwyczaj jest to tylko pare i zazwyczaj ludzie nie wiedza co dobrego z tego może wyniknąć . Ja akurat dołączylem do wielu grup poniewaz tworze bardzo rożna muzyke. Tak samo wy mozecie dołączyć do ilu grup zechcecie. Czyli np jesli tworzycie dubstep , to szukacie grup dubstepowych ktore mają najwięcej członków . Dołączacie do dajmy na to 4 grup ktore mają po 10 tys osob. Pozniej jak już dołączyliscie do grupy pod kazdym kawałkiem bedzie ikonka ADD TO GROUP. Ustawiamy nasze 4 grupy dubstepowe (jesli to kawalek dubstepowy oczywiscie ) i w tym momencie nasz kawałek wyswietla sie w tych 4 grupach i w tym momencie kazdy ktory nalezy do tej grupy widzi wasz kawałek i macie szanse na zdobycie wiekszą liczbe followerów, like'ów itd. Nie wystarczy dołączyć do jakies grupy żeby wyswietliały sie ludziom kawałki dajmy na to z dubstepu jesli nie oznaczylismy grupe dubstep pod kawalkiem. Myśle ze napisałem to w miare zrozumiale. Mam nadzieje że komuś w ten sposob pomoge. Sprobujcie ,bo warto :)


Pozdrawiam !!
JaraLuca


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - piral - 6.11.2013

Szczerze, umówmy się, że każdy ma gdzieś tak na prawdę te grupy, poza nielicznymi wyjątkami. Przynosi to powiedzmy 10 playsów więcej na ten jeden dzień pod trackiem i na tym się kończy.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Knifeman - 6.11.2013

wydaje mi się ze ograniczenie na darmowym koncie pozwala na upload jednego utworu do tylko jednej grupy - przy płatnych opcjach ten stan rzeczy się zmienia


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Wizzardius - 6.11.2013

Mam normalne konto i przed chwilą podpiąłem pod 2 grupy. Zobaczymy jak ten sposób działa ;P


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Mich - 6.11.2013

(6.11.2013, 16:53)Knifeman napisał(a): wydaje mi się ze ograniczenie na darmowym koncie pozwala na upload jednego utworu do tylko jednej grupy - przy płatnych opcjach ten stan rzeczy się zmienia

Tak, zawsze tak było, ale od jakieś czasu już tak nie jest bo mi działa do wielu grup, a mam darmowe konto :)


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - F3edo - 6.11.2013

Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie?

Robić lepsze tracki.


Dziękuję, dobranoc


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Grisha - 6.11.2013

a mi dalej na darmowym koncie wyskakuje "With a free account you're able to share a track to one group only.", ale to dlatego, żę używam starej wersji soundclouda. W nowszej można na darmowym koncie podpiac sie do wielu grup...dziwne troche <hmm>


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 6.11.2013

(6.11.2013, 18:02)F3edo napisał(a): Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie?

Robić lepsze tracki.


Dziękuję, dobranoc

To jest oczywiste raczej... Jesli jestes slaby to milion grup ci nie pomoze :) To jest bardziej napisane dla tych ktorzy nie są dostrzegani a sa dobrzy i nie wiedza jak dojsc do innych producentów i słuchaczy.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Revnotes - 6.11.2013

Potwierdzam, można dodać track do kilku grup. Ja również przegapiłem tą zmianę, więc dzięki za info.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 6.11.2013

(6.11.2013, 16:29)piral napisał(a): Szczerze, umówmy się, że każdy ma gdzieś tak na prawdę te grupy, poza nielicznymi wyjątkami. Przynosi to powiedzmy 10 playsów więcej na ten jeden dzień pod trackiem i na tym się kończy.

Jak ty masz ponad 1000 followerow to te 10 wiecej playsow ci wisi ale jak ktos nie ma nawet 100 followerow to juz jest cos... uwierz :) poza tym lepiej miec 10 codziennie bo z tego mozesz codzienie miec przynajmniej po jednym dodatkowym słuchaczu ktory cie odnalazł dzieki grupie. Grupy sa dla chcacych i dla chcacych napisalem ten post .
Ja co prawda jestem dopiero swiezy w muzyce ale grupy pomogły mi bardzo i mysle ze kazdemu zalezy na tym by jego kawalki mialy jak najwiecej odsluchu i zeby mial jak najwiecej sluchaczy.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - sowa - 6.11.2013

(6.11.2013, 18:02)F3edo napisał(a): Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie?

Robić lepsze tracki.


Dziękuję, dobranoc

nie te czasy... teraz można robić kupę i tak mieć Xset f followerów :)


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Arytmica - 6.11.2013

(6.11.2013, 19:35)sowa napisał(a):
(6.11.2013, 18:02)F3edo napisał(a): Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie?

Robić lepsze tracki.


Dziękuję, dobranoc

nie te czasy... teraz można robić kupę i tak mieć Xset f followerów :)

haha Dokładnie! :)

sam osobiście z grup korzystam, ale tak na prawdę liczy się trak moim zdaniem a nie odsłuch :)


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 6.11.2013

(6.11.2013, 20:54)Arytmica napisał(a):
(6.11.2013, 19:35)sowa napisał(a):
(6.11.2013, 18:02)F3edo napisał(a): Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie?

Robić lepsze tracki.


Dziękuję, dobranoc

nie te czasy... teraz można robić kupę i tak mieć Xset f followerów :)

haha Dokładnie! :)

sam osobiście z grup korzystam, ale tak na prawdę liczy się trak moim zdaniem a nie odsłuch :)

Co z tego ze ktos zrobi dobry track jak nikt go nie bedzie słuchal ?:) odsluch musi byc wg mnie . To tak jak by malarz namalował zajebisty obraz ale nie chcial go udostepnic w jakies duzej galeri sztuki. Ja to tak widze.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Arytmica - 6.11.2013

wielu malarzy malowało wspaniałe obrazy, a ich twórczość doceniono po ich śmierci, np. Picasso :)

Co racja to racja... zawsze lepiej mieć, niż nie mieć :) ale chyba wolę mieć moją setkę "fallowerów" i robić to co robię,
niż się skomercjalizować i mieć x10. To chyba najszybsza droga do "fanów". Ograniczonych, ale "fanów". :)

Cheers!


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 6.11.2013

(6.11.2013, 21:17)Arytmica napisał(a): wielu malarzy malowało wspaniałe obrazy, a ich twórczość doceniono po ich śmierci, np. Picasso :)

Co racja to racja... zawsze lepiej mieć, niż nie mieć :) ale chyba wolę mieć moją setkę "fallowerów" i robić to co robię,
niż się skomercjalizować i mieć x10. To chyba najszybsza droga do "fanów". Ograniczonych, ale "fanów". :)

Cheers!

dlaczego sadzisz ze ktos kto ma duzo followerow jest skomercjalizowany ? :) troche tego nie rozumiem . Czyli gdybys mial np 1000 followerow to juz robil bys cos innego ? nie sadze...mysle ze gdybys rzeczywiscie do tego doszedl to wieksza ilosc odsluchow przy nowych kawałkacch,lajki i komentarze dawały by ci jeszcze wieksza radosc i motywacje by stawac sie lepszym i tworzyc lepiej..Zalezy tez jaka sobie obrałes droge w muzyce. Czy robisz to tylko dla siebie czy chcialbys byc zauwazony


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Arytmica - 6.11.2013

Nie lubię być nie miły, bo w sumie jestem tu żeby pomagać a nie dyskutować.
Niestety nie pomogę Ci nauczyć się czytać.
Napisałem, że droga przez komercję jest NAJSZYBSZA, co nie oznacza, że jedyna.

jak ktoś ma np. 10 000 fallow+ to zapewne robi to co robi z przeświadczeniem,
że jest słuchany, ale czy taka osoba odważy się np. zmienić styl (dla siebie, od tak) o 180*?

Znam wiele takich przypadków, gdzie artyści tracili fanów, dlatego, że nie robili pod ich dyktando.
np. Uppermos czy Deadmau5.. Kiedy "wołasz" do siebie ludzi, to musisz mieć świadomość, że będą czegoś
od Ciebie oczekiwać, a nie zawsze jest to to, czym chcesz ich nakarmić.

Dyskusję możemy dokończyć na drodze prywatnej.
Mimo wszystko pozdrawiam :)


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 6.11.2013

Ten post nie jest złotym srodkiem na zdobycie + 1000 słuchaczy... chodziło mi o to by miec więcej ale nie myslalem o tak duzych liczbach.. Ja sie posilkowalem artystami ktorzy maja po 50, 60 , 80 sluchaczy a robią kozackie kawałki i wlasnie ten sposob MOZE dac im o wiele wiecej ..przyklad jak dla mnie mega artysty ode mnie ze slaska TLG https://soundcloud.com/tlg-music .


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Wizzardius - 6.11.2013

JA zyskałem dzisiaj 2 falolerów. :D W sumie mam już 4 ;D Ale wgl nie wiedziałem, ze tak sie da. Dzięki wielkie za wskazówke :)


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - OProject - 7.11.2013

Można też fallowować jak popadnie z grup, kawałków itp. i zawsze ktoś tam odfallowóje, ale to takie sztuczne dmuchanie xD
Warto też dodawać swoje kawałki do grup na FB ;)
Ogólnie teraz jest mnóstwo muzyki zwłaszcza w internecie, lepszej czy gorszej, żeby ludzie odsłuchali danego kawałka trzeba im niestety wepchnąć do uszu, oczywiscie najpierw trzeba zrobić coś na poziomie xD


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - blejamichal - 7.11.2013

Muzyka, choćby nie wiem jak świetna nie wypromuje się sama - jasne, są wyjątki od tej zasady, ale stanowią może 0,001% całości, cała reszta musi żmudnie rzeźbić żeby ze swoją muzyką do kogokolwiek trafić. Jasne - można postawić sprawę w ten sposób, że przecież to track się liczy a nie ludzie którzy go słuchają, ale z praktyki wynika, że jak ktoś tworzy i nie ma odbioru to szybko daje sobie spokój.