MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie (/temat-jak-zdobyc-wiecej-followerow-na-soundcloudzie)

Strony: 1 2


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - lovetrance01 - 8.11.2013

Czytam i ręce opadają.. Czemu wam tak zależy na tym całym lajkowaniu itp? To całe zbieranie fanów, głosów i całej reszty jest takie próżne.. Przecież to są tylko liczba i nic więcej. Jeśli ktoś ma 100 lajków, to wcale nie znaczy, że jego muzykę słucha 100 osób. Jaką to daje satysfakcję? W ogóle odkąd powstał fb, na świecie stworzył się chory system - masz dużo lajków, to jesteś kimś, nie masz, to nie istniejszesz. Facebook decyduje o karierze, "popularności", a niekiedy pewnie i o życiu człowieka. To wszystko jest naprawde smutne. Nie liczą się już żadne ideały i wartości, tylko suche, fałszywe liczby. To dotyczy również muzyki.
Pewnie nikt się tu ze mną nie zgodzi, trudno..
Dobra już więcej nie truje.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Kael - 8.11.2013

Zgadzam się ;)


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - OProject - 8.11.2013

(8.11.2013, 10:27)lovetrance01 napisał(a): Czytam i ręce opadają.. Czemu wam tak zależy na tym całym lajkowaniu itp? To całe zbieranie fanów, głosów i całej reszty jest takie próżne.. Przecież to są tylko liczba i nic więcej. Jeśli ktoś ma 100 lajków, to wcale nie znaczy, że jego muzykę słucha 100 osób. Jaką to daje satysfakcję? W ogóle odkąd powstał fb, na świecie stworzył się chory system - masz dużo lajków, to jesteś kimś, nie masz, to nie istniejszesz. Facebook decyduje o karierze, "popularności", a niekiedy pewnie i o życiu człowieka. To wszystko jest na prawde smutne. Nie liczą się już żadne ideały i wartości, tylko suche, fałszywe liczby. To dotyczy również muzyki.
Pewnie nikt się tu ze mną nie zgodzi, trudno..
Dobra już więcej nie truje.
Masz trochę racji, ale chodzi o to że są tacy co robią świetną muzykę i do ludzi nie "wychodzą"
przez co ich twórczość się marnuje, ile jest takich kawałków które by nam się podobały a ich nigdy nie usłyszymy?
Nie tylko artysta traci ale i słuchacze i to chyba najbardziej.
Poza tym każdy tworzy dla siebie i dla ludzi, bo tak to wszyscy by sobie trzymali kawałki na kompie i nikt by ich nie usłyszał :P
Żyjemy w czasach gdzie ludzie spędzają najwięcej czasu w internecie, w pracy, szkole i taka jest rzeczywistość.
Swoją drogą niektórych takie lajki motywują, bo jak nikt nie docenia twojej twórczości to dochodzi myśl "czy ja nie robię przypadkiem byle gówna?" (u mnie dochodzi tak czy siak) xD
Najwięcej lajków to zbierają "producenci" którzy jadą na oklepanych samplach, midi, kradzionych czy powtarzanych motywach czy nawet nie tworzący samemu.
Zresztą taki to jest okrutny wirtualny świat że musisz mieć lajki żeby istnieć tu się nie liczysz jako człowiek, jako istota tylko jako zlepek kilku liter w nicku i ilością wyświetleń, lajków.... tutaj nie liczą się ideały, wartości...


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - lovetrance01 - 8.11.2013

Nie akceptuję takie stanu. Oczywiście, że są ludzie dla których liczy się muzyka i chcą aby docierała do jak największej liczby odbiorców, ja też tak mam. Ale mowię o tych, którzy przekładają popularność (z reszta i tak przecież fałszywą) nad muzykę. Bo o czym jest ten temat? Właśnie o tym jak powiększyć sobie ego. A to tylko liczby nieodzwierciedlające rzeczywistości. Jasne, że miło jest dostać lajka, ale nie takiego o którego się prosiło albo zdobyło się go jakimś sposobem.
Może przesadzam, nie wiem, ale tak to widzę. I smuci mnie to.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Kael - 8.11.2013

Człowieku, piszesz prawie wierszem :D
Utwór pod tytułem "I smuci mnie to"


(8.11.2013, 12:01)lovetrance01 napisał(a): Nie akceptuję takie stanu
Oczywiście, że są ludzie
dla których liczy się muzyka
i chcą aby docierała
do jak największej liczby odbiorców
ja też tak mam

Ale mowię o tych
którzy przekładają popularność
z reszta i tak przecież fałszywą
nad muzykę

Bo o czym jest ten temat?
Właśnie o tym jak powiększyć sobie ego

A to tylko liczby
nieodzwierciedlające rzeczywistości
Jasne, że miło jest dostać lajka
ale nie takiego o którego się prosiło
albo zdobyło się go jakimś sposobem

Może przesadzam
nie wiem
ale tak to widzę

I smuci mnie to

Taka liryka do mnie przemawia. Trochę mi smutno, a trochę wesoło.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 8.11.2013

(8.11.2013, 12:01)lovetrance01 napisał(a): Nie akceptuję takie stanu. Oczywiście, że są ludzie dla których liczy się muzyka i chcą aby docierała do jak największej liczby odbiorców, ja też tak mam. Ale mowię o tych, którzy przekładają popularność (z reszta i tak przecież fałszywą) nad muzykę. Bo o czym jest ten temat? Właśnie o tym jak powiększyć sobie ego. A to tylko liczby nieodzwierciedlające rzeczywistości. Jasne, że miło jest dostać lajka, ale nie takiego o którego się prosiło albo zdobyło się go jakimś sposobem.
Może przesadzam, nie wiem, ale tak to widzę. I smuci mnie to.

Moze masz troche racji w tym co napisales..ale ja wcale nie sadze zebym powiekszal swoje ego.. Kazdy podchodzi to tego w swoj indywidualny sposob i moze zrobic co mu sie podoba. Ja tego tak nie widze jak ty.. nie chodzi o to by byly liczby..tylko sam fakt ze ktos słucha mojej muzyki i czy komuś sie spodoba czy tez nie. Ten temat ma dac MOZLIWOSC dotarcia do wiekszej liczby SLUCHACZY.. ciesza mnie lajki i komentarze,daja mi wiecej motywacji do dalszej pracy ..Czy to jest takie smutne ??:) ludzie zeby zostac zauwazonymi robia takie rzeczy ze szok ale to o czym napisalem w tym temacie nie uwazam za cos skrajnego a wrecz normalne.

Poza tym powiedz mi dlaczego piszesz o wrecz wyproszonych lajkach ?? co to ma znaczyc? przeciez nie wypisuje ludziom wiadomosci prywatnych - ej sprawdzcie koniecznie moj nowy kawalek i koniecznie zostawcie lajka bo musze nakarmic moje ego.. Tak samo jest z followerami ..przeciez nie zmuszamy ludzi do tego by nas followali tak ?? jak komus spodoba sie to co tworzymy wtedy nas dodaje.. Mysle ze troche niektorzy przesadzaja tutaj


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - lovetrance01 - 8.11.2013

JaraLuca, wybacz jeśli zepsułem ci temat. Pewnie faktycznie przesadzam. Podałeś sposób jak zwiększyć liczbę followerów, a chyba to powinno się zwiększać samo, naturalnie. Super jest mieć fanów, ale niech pojawiają się sami, z chęcią poznania artysty. Opisałem też ogólny problem lajkowania bo twój temat trochę o to zachacza, a gdzieś musiałem.. Reszta to już moje żale wynikające z obserwacji świata :-D Pisząc to wszystko nie chciałem nikogo krytykować tylko uświadomić.
Wymuszone lajki to takie gdy trzeba coś polubić żeby móc coś obejrzeć, odsłuchać, nawet żeby móc wysłać demo do niektórych labeli.. Chyba każdy na coś takiego trafił?
Dobra naprawde już kończę i nie spamuje.

Kael, nie sztuką jest pisać wierszem białym:-D

Muzyka górą.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 8.11.2013

(8.11.2013, 17:22)lovetrance01 napisał(a): JaraLuca, wybacz jeśli zepsułem ci temat. Pewnie faktycznie przesadzam. Podałeś sposób jak zwiększyć liczbę followerów, a chyba to powinno się zwiększać samo, naturalnie. Super jest mieć fanów, ale niech pojawiają się sami, z chęcią poznania artysty. Opisałem też ogólny problem lajkowania bo twój temat trochę o to zachacza, a gdzieś musiałem.. Reszta to już moje żale wynikające z obserwacji świata :-D Pisząc to wszystko nie chciałem nikogo krytykować tylko uświadomić.
Wymuszone lajki to takie gdy trzeba coś polubić żeby móc coś obejrzeć, odsłuchać, nawet żeby móc wysłać demo do niektórych labeli.. Chyba każdy na coś takiego trafił?
Dobra naprawde już kończę i nie spamuje.

Kael, nie sztuką jest pisać wierszem białym:-D

Muzyka górą.

Zastanawiam sie co niektorzy widza zlego w tym ze ktos udostepnia swoja prace w grupach na SC? przeciez to nic zlego:) tak samo umieszczamy nasz kawalek na tym forum gdzie tez mnostwo ludzi moze go odnalezc i pozniej nas dodac do followersow tak? byc moze zle zatytuowalem moj temat . Moze powinien sie po prostu nazywac -Dodawanie kawalkow w SC do grup i tyle. Co do tego ze fani powinni przyjsc sami to nawet jak dodasz swoj kawalek do grupy to oni tez sami przyjda :) nie zmusisz ich do tego. Kolejna sprawa jest taka ze nawet jak dodasz kawalek do grupy to nie jest powiedziane ze w ogole zdobedziesz jakis followerow z tego bo w duzych grupach ludzie dodaja mnostwo trackow i twoj track moze sie schowac pod swiezo dodanymi i tylko pare osob go dojrzy sposrod tysiaca . Dlatego tlumaczac o grupach napisalem ze daja MOZLIWOSC zdobycia followerow a nie gwarancje.
Nawet kiedy czlowiek chce pomoc to i tak zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie chcial sie sprzeciwic :) nie mowie tu tylko o Tobie zeby nie bylo . Pozdrawiam


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 11.11.2013



Tu mamy przykład nabijania cyfer. Gosc wrzucil kawalek 4 dni temu ma już ponad 2,500 odsłuchu,177 likow i 84 udostepnienie a do tego tylko1000 followerow. Ewidentnie cos tu smierdzi bo kawałek dupy nie urywa a wręcz jak dla mnie jest slaby. Ktos tu zmontował akcje żeby gościowi nabic jak najwięcej cyfer. Tu można mowic o karmieniu ego lub o czyms podobnym..Zobaczcie sobie REPOST. Praktycznie wszyscy maja udostępniony tylko jego kawałek i maja zazwyczaj po 20 followerow co może oznaczac ze albo gość tworzy fikcyjne konta albo udało mu sie namowic tylu ludzi do nabijania cyfr.
Jak do tego doszedłem ? nagle dodały mnie 3 osoby które miały po 20 followerow, udostępniony i polubiony tylko ten kawałek..


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Knifeman - 11.11.2013

moja metoda - wejść czasami do kogoś innego, posłuchać i pokomentować


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - zielny - 11.11.2013

Dzięki wielki. Może się przydać :)!


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Grisha - 11.11.2013

(11.11.2013, 20:05)JaraLuca napisał(a):

O_O musze zacząć takie gówienko robic, a będę sławny :D


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - JaraLuca - 12.11.2013

Jak pisalem o tym kawałku ze mial 2,500 tys odsłon to teraz ma juz 4.090 :) japieer... piekne machloje ludzie robia.


RE: Jak zdobyć więcej "followerów" na soundcloudzie - Arytmica - 12.11.2013

(8.11.2013, 15:13)Kael napisał(a): Człowieku, piszesz prawie wierszem :D
Utwór pod tytułem "I smuci mnie to"


(8.11.2013, 12:01)lovetrance01 napisał(a): Nie akceptuję takie stanu
Oczywiście, że są ludzie
dla których liczy się muzyka
i chcą aby docierała
do jak największej liczby odbiorców
ja też tak mam

Ale mowię o tych
którzy przekładają popularność
z reszta i tak przecież fałszywą
nad muzykę

Bo o czym jest ten temat?
Właśnie o tym jak powiększyć sobie ego

A to tylko liczby
nieodzwierciedlające rzeczywistości
Jasne, że miło jest dostać lajka
ale nie takiego o którego się prosiło
albo zdobyło się go jakimś sposobem

Może przesadzam
nie wiem
ale tak to widzę

I smuci mnie to

Taka liryka do mnie przemawia. Trochę mi smutno, a trochę wesoło.

<truestory>
mądre słowa, mądre :)