MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Aktualności (https://musicproducers.pl/forum-aktualnosci)
+--- Wątek: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny (/temat-lmms-1-0-0-czyli-nowe-narodziny)



LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Loco - 24.03.2014

LMMS 1.0.0

[Obrazek: 1dGY04o]
Nowe logo LMMS

Właśnie ukazała nowa wersja programu Linux Multi Media Studio znanego jako LMMS. Wniosła ona wiele nowych udoskonaleń wizualnych ale i tych technicznych, które realnie wpłyną na jakość pracy. Między innymi jest to: nowy wygląd interfejsu, syntezatorów, lepszy system automatyki oraz wiele innych ulepszeń i nowości, które postaram się tutaj zaprezentować.

1. Nowy interfejs
[Obrazek: 4AHF8fR.png]

[Obrazek: 1mqutUM]

2. Wygląd syntezatorów, poprawki oraz nowe funkcje

Audio File Processor - nowy wygląd, dodano opcję grania między klawiszami (np. gramy dźwięk C5 i tą samą próbkę możemy kontynuować odtwarzać na innej wysokości dźwięku)
[Obrazek: sfC0NfA.png]

LB 302 - nowy wygląd
[Obrazek: PsHzq2x.png]

Sf2 player - nowy wygląd
[Obrazek: ToMTqHB.png]

Triple Oscilator - nowy wygląd, działanie zakładki ENV/LFO
[Obrazek: KGQVT7L.png]
Nie chwaląc się mojego autorstwa, wygląd oczywiście :)

Bit Invader - nowy wygląd
[Obrazek: nHdmUR8.png]

Mallets - nowy wygląd
[Obrazek: 76KftC9.png]

Vibed - nowy wygląd
[Obrazek: VOzZFJ1.png]

SID emulator - nowy wygląd
[Obrazek: T4tWVLh.png]


3. Nowe syntezatory



Do programu zostały dodane 2 syntezatory

OpulenZ - jest to syntezator FM który posiada 2 operatory z 4 różnymi kształtami fal do wyboru.
[Obrazek: QCss9op.png]

sfxr - coś dla maniaktów 8 bitowych brzmień
[Obrazek: TElOdzy.png]

4. Nowy system automatyki

Teraz system automatyki działa na zasadzie punktów (podobnie jak w FL Studio) przy których możemy wybrać 3 opcje:

- "schodki"
[Obrazek: mKcKgCW.png]

- "fale"
[Obrazek: fkNaZfv.png]

- oraz proste linie
[Obrazek: UPCwjMD.png]

- Dzięki specjalnemu pokrętłu możemy regulować "naprężenie" naszych kształtów automatyki
[Obrazek: ZwerkyV.png]



5. Inne
Ogólnie została poprawiona wydajność i stabilność programu która była znikoma w poprzedniej wersji, interfejs ogólnie został unowocześniony lecz to nie jest jeszcze koniec jego zmian. Wprowadzono wiele efektów i innych drobiazgów których nie sposób wymienić, najlepiej przetestować program samemu.

Otrzymaliśmy również (z tych najważniejszych):

-nową opcję przedłużania patternów
[Obrazek: s95XjdS.png]

-został dodany zegar
[Obrazek: G6WVHjS.png]

-naprawiono funkcje nagrywania

Najnowszą wersję programu otrzymamy pod tym adresem.

Wielkie dzięki dla FL Fana za pomoc :)


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - sowa - 24.03.2014

Brzydkie to, że nie wiem... nie mógłbym na tym pracować


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - The Timbrer - 24.03.2014

Z braku laku dobry i LMMS. Nie miałem okazji korzystać, a opinie są podzielone. Jednak jest za darmo i jeżeli ktoś zaczyna lub po prostu go nie stać na bardziej wygodnego, zaawansowanego w pewnym stopniu DAWa jest to dość dobra alternatywa


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - RaNi/Works - 24.03.2014

A ja muszę go wypróbować... te wtyki mnie ciekawią... :D


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - future villain - 24.03.2014

Wtyczki były fajne na LMMS. LocoMatt, nie wiesz czy można było je przenieść do innych DAW'ów?


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - FL FAN - 24.03.2014

(24.03.2014, 19:27)sowa napisał(a): Brzydkie to, że nie wiem... nie mógłbym na tym pracować

Czemu Sówko ?

Myślę, że wygląd prezentuje stonowane kolorki, nie widzę silnych kontrastów, które odrywałyby Cię swoją jaskrawością od pracy. W przewadze jest to szary kolor w połączeniu z brązem i błękitem.
Podobnie jak w FL Studio. Styl też jest prosty, a najważniejsza i tak jest funkcjonalność.


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - sowa - 25.03.2014

(24.03.2014, 23:40)FL FAN napisał(a):
(24.03.2014, 19:27)sowa napisał(a): Brzydkie to, że nie wiem... nie mógłbym na tym pracować

Czemu Sówko ?

Myślę, że wygląd prezentuje stonowane kolorki, nie widzę silnych kontrastów, które odrywałyby Cię swoją jaskrawością od pracy. W przewadze jest to szary kolor w połączeniu z brązem i błękitem.
Podobnie jak w FL Studio. Styl też jest prosty, a najważniejsza i tak jest funkcjonalność.


Nie wygląda profesjonalnie... skoro mam już X godzin spędzić w programie to chce taki, który mi się podoba i te X godzin wpatrywania się w niego będzie przyjemnością :)


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Loco - 25.03.2014

sowa napisał(a):Brzydkie to, że nie wiem... nie mógłbym na tym pracować
Też tak na początku myślałem zanim zacząłem korzystać, ale po kilku godzinach da się przyzwyczaić, a co najważniejsze interfejs jest bardzo intuicyjny.

theormore napisał(a):Wtyczki były fajne na LMMS. LocoMatt, nie wiesz czy można było je przenieść do innych DAW'ów?
Niestety te pluginy nie są dostępnie w postaci vsti więc nie otworzysz ich w innym programie. Oczywiście mogę poruszyć ten temat na forum deweloperów.


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - L.G. - 25.03.2014

Bardzo fajna ta nowa wersja lmms-a


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Ania - 25.03.2014

A właśnie że paskudna, nie mogłabym na tym tworzyć...


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - OProject - 25.03.2014

Fakt, brzydkie to... choć to nie jest najważniejsze... tak jak z kobietą nie tylko cycki są ważne ale i dupa xd
Ale jak dają za darmo xd to ujdzie...
Jedyne co mi się podoba to logo xd


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Audionysos - 26.03.2014

No kiedyś odpalałem ten program i też pierwsze co sobie pomyślałem to "boże, jakie to brzydkie..." Nawet samo logo wyglądało tragicznie - jakby zrobione prze 9 latka który zaczyna się bawić jakimś programem graficznym.
Brzydota nie polega na tym, że kolory są jaskrawe. W tym wypadku wydaje mi się, że to przez zbyt szerokie cienie, wygląda to jakoś tak plastikowo.
Za długo się tym programem nie bawiłem bo miałem jakieś poważne problemy z odtwarzaniem.
Teraz też mi się wydaje, że to zaczyna przypominać fl studio co nie zbyt mnie zachęca do ponownej próby, ale może jaki mi się kiedyś będzie nudzić...


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Loco - 26.03.2014

Tak to prawda że wygląd nawiązuje do FLS lecz i tak jest duży progres w porównaniu do poprzedniej wersji. Przed wydaniem nowej wersji rozpocząłem pracę nad nowym wyglądem ale porzuciłem ponieważ musiałbym na nowo wszystko robić do nowej wersji. Prawdopodobnie ponowię prace nad nowym wyglądem i będę próbował aby trafił on jako domyślny wygląd.


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - sowa - 26.03.2014

Znalazłem takie coś:

Linux Multimedia Studio by Cusis on deviantART

Aczkolwiek według mnie najlepsze kolory dla DAWu to odcienie szarości... nie męczą oczu i ładnie to wygląda... grunt to nie robić dużego kontrastu kolorystycznego. Nie robić jaskrawoych kolorwów i świecących pierdółek... schludność, przejrzystość i minimalizm... to jest to! :) Gdyby przerobić LMMS właśnie z wyglądu mógłby być świetny... no i pokazać Panom z IL jak się robi design DAWu :)


RE: LMMS 1.0.0 - czyli nowe narodziny - Audionysos - 26.03.2014

Z tym, że przypomina FLS to raczej chodzi i mi o layout i workflow, a nie o wygląd, bo FLS wygląda ok moim zdaniem (zwłaszcza po tuningu :D)
A tą grafikę jak robisz, że do nowej wersji będziesz musiał nową robić? To jest wektor czy raster?

No i mam jeszcze jedno podstawowe pytanie - czy żeby edytować automatykę to muszę robić to w dedykowanym oknie, czy mogę zrobić to w playliście? Jeśli nie to ja z góry podziękuję narzazie :P